Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 

Militari Residence

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
23625 replies to this topic

#23221
vladutzu_16

vladutzu_16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 17.07.2007
Nu mai scrie nimeni aici? Mai este cineva care si-a luat apartament in blocurile de pe Tineretului 24?

#23222
MihaiGeoj

MihaiGeoj

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.04.2016
Salut Vladutz, eu am achizitionat un apartament de 2 camere in blocul 7...momentan sunt multumit de starea lucrarilor...azi am drum pe acolo si o sa dau o fuga sa vad care e starea

#23223
MihaiGrS

MihaiGrS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.05.2016
Salutare, si eu am platit avans pentru un ap cu 2 camere in blocul 6 pe tineretului 24. acum astept sa se aprobe creditul la fond. MihaiGeoj ai fost ieri pe acolo ? eu nu am mai trecut de vreo luna... ziceau ca prin august ar fi cam gata.

#23224
MihaiGeoj

MihaiGeoj

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.04.2016
Am fost atunci...chiar am si urcat in bloc sa vad cam ce se intampla pe acolo...baietii lucrau la acoperis...blocul 5 e deja izolat...incepuse si la blocul 6....dupa cum arata se incadreaza in termen. O sa merg si sambata pentru ca vreau sa vorbesc si de finisaje sa vad ce optiuni ofera.

#23225
vladutzu_16

vladutzu_16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 17.07.2007
Eu am rezervat un ap de 3 cam in bl. 4, acum asteptam sa il termine. Acum 2 sapt au zis ca ma suna intr.o saptamana sa ma duc sa aleg finisajele dar nu au mai dat niciun semn...

#23226
MihaiGrS

MihaiGrS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.05.2016
Vlad ai luat apartamet cu 3 camere la parter inalt ? pe colt ?  Eu am luat in blocul 6 et 4 apartamentul care a fost cu 3 camere acum este cu doua si are 60m.Au facut din dormitor baie si bucataria o so fac pe balcon (10m)care este pe colt orientat nord est.

#23227
vladutzu_16

vladutzu_16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 17.07.2007
Nu la parter, la et 6, pe colt, orientat pe sud-est, dar are 65 m, nu 60, oricum dormitoarele sunt micute, unul are 9.7 si celalalt 10.5. Si eu ma gandeam sa fac un singur dormitor dar nu e de acord nefasta. :) Iar bucataria va fi tot pe balcon...

Later edit: m.au sunat acum 5 minute sa merg sa aleg finisajele, se misca treaba.  :D

Edited by vladutzu_16, 04 May 2016 - 13:12.


#23228
MihaiGrS

MihaiGrS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.05.2016
Buna asa ! Sa ne zici si noua din ce ai avut de ales sa-mi fac o idee pana mi-o venii si mie randul.

#23229
godaro

godaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 25.01.2007
In timp ce Ciobanul Bucur este la Spa ...

Attached File  DSC_0893~3.jpg   95.13K   217 downloads

Edited by godaro, 08 May 2016 - 22:23.


#23230
alexaandru15

alexaandru15

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.08.2015
Salutare MihaiGRS se pare ca vom fi vecini de etaj :P....eu ma duc saptamanal pe acolo ca lucrez f app de cartier...si pot spune ca se misca destul de bine ....termenul de sf lui august ar fi destul de real.

#23231
TitaAdrian

TitaAdrian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.06.2016
Salut a facut cineva evaluare in tineretului 24 cu brom ? Sa wvaluat la pretul de lusta, au fost probleme datorita faptului ca inca nu sunt racordate apartamentele la curent gaze?

#23232
vladutzu_16

vladutzu_16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 17.07.2007
Mai are cineva in blocul 4 de pe tineretului 24? Stiti cand ies actele de la cadastru si intabularea?

#23233
MihaiGrS

MihaiGrS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.05.2016
Salutare , Am fost contactat azi de agent in vederea alegerii finisajelor. O sa ma duc maine in cartier sa le aleg... Am fost acum vreo 3 saptamani pe acolo si erau schelele puse la blocul 6, izolau si interiorul era aproape gata de data vopseaua.
Alexandru15 bl 6 et 4 ? :-)  nu te-au chemat si pe tine sa alegi finisaje ? Eu am terminat cu banca "ce era mai greu a trecut" acum asteptam sa fie gata de evaluare.. oricum cred ca prin august o sa stam pe acolo(vb optimistu din mine). O zi buna sa aveti !

#23234
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016
Buna, am si eu o intrebare...cum poti verifica instalatia termica daca aceasta este montata abia dupa antecontract? Mai exact a pus cineva mentiuni in antecontract daca este ceva in neregula cu tevile? Eu nu as vrea sa fac antecontract, dupa care se pun finisajele si in momentul in care dau drumul maxim la centrala sa vad ca pierde presiune si trb sparta gresie/parchetul. Ce ati facut voi?

#23235
vladutzu_16

vladutzu_16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 17.07.2007
Instalatia o verifica ei inainte de predarea apartamentului, oricum prin pardoseala nu se pun imbinari iar in caz de ceva ai garantie 2 ani.

#23236
alexaandru15

alexaandru15

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.08.2015
M-au sunat ieri de la birou sa imi spuna ca au iesit actele de la cadastru si intabulare pentru blocurile 4-5-6
Da MihaiGRS bl 6 et 4 tu esti langa lift eu sunt in capatul celalalt :)
MihaiGRS uite azi suntem in 30 iun si pe mine nu m-a sunat nimeni ptr finisaje...sa nu mai zic ca ma vad cu agentul saptamanal ca am niste modificari cu care il bat la cap si nu mi-a zis nmk inca de finisaje!

Edited by alexaandru15, 30 June 2016 - 09:10.


#23237
MihaiGrS

MihaiGrS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.05.2016
Salut Alex, Am fost si eu ieri sa i-au actele pe cd... am scos un top de hartie cu tot ce mi-au dat. Am sunat si la baiatu de la finisaje si mi-a zis ca inca nu au inceput sa le puna si ca o sa ma sune faiantarul la momentul respectiv. Trecusem acum vreo 2 saptamani si era un furnicar in blocul 6 ... se muncea peste tot , dabea am reusit sa ajung la 4 :-)) si nu erau toti peretii gata pentru vopsit si finisat. Atunci am vb cu domnul Viorel care se ocupa de finisaje... am fost le-am ales , mi-a dat si o fituica pe care trebuie sa o achit la birou inainte sa inceapa sa puna faianta (am luat niste placi cu model si borduri dalea). Acum astept sa ma sune si dupa o sa duc actele astea la banca. Mi-a spus cineva sa nu ma grabesc sa duc actele la banca pentru ca e posibil sa trimeata evaluatorul si nefiind ap gata sa-l subevalueze... Bafta !

#23238
malex89

malex89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.01.2016
Salut !

Eu stau in militari residence de prin septembrie 2015 pe rezervelor 72, langa Wellness si as vrea sa stiu daca exista prin zona locuri de parcare subterane de vanzare si cam care ar fi pretul lor. Am vazut in fata la cei de la Style Residence ca au parcare privata cu bariera si locurile sunt marcate... dar din 20-30 locuri de parcare acolo cate am vazut eu sunt maxim 5 ocupate ! Oare pot cumpara de la ei daca nu locuiesc acolo ?
Ideea e ca muncesc zilnic de la 9:00 - 21:00 si nu am unde sa ma duc la ei sa intreb si am zis sa incerc aici ca poate stie cineva.

Multumesc !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate