Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Militari Residence

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
23625 replies to this topic

#23257
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Adica au pus statiile degeaba ? Posted Image  Astia nu au alta treaba decat sa induca lumea in eroare? sunt unii care puteau cumpara ceva in zona doar la gandul ca vedeau statia de autobuz langa ei.
Nu se mai stie nimic de statiile alea ? Adica sunt abandonate ? Mai scrie si mare pe ele 138 si 178 ...

#23258
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Pai cam asta a fost ideea... Sa induca ideea ca pe acolo circula RATB.  Chiar daca scrie RATB si 138 si 178, acestea NU sunt puse de RATB, ci de dezvoltatorii din zona si primarie!!!
In ziua in care cei de la primarie au anuntat prelungirea RATB si  noile reguli de circulatie privind sensurile unice, RATB a refuzat sa mai intre in cartier. Asa ca au fost nevoiti sa renunte la sensurile unice.

#23259
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View Postnonameshadow, on 23 august 2016 - 09:42, said:

RATB a refuzat sa mai intre in cartier. Asa ca au fost nevoiti sa renunte la sensurile unice.
Adica sa inteleg ca pe cei de la RATB nu i-a anuntat nimeni de sensuri unice si s-au trezit soferii ca nu mai pot intoarce autobuzul decat ocolind prin apeductului + tineretului ? Pai nu i-a intrebat primaria pe ratb daca vrea sa mai prelungeasca traseul ?

#23260
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Exact asta s-a intamplat. Ai inteles perfect situatia. Nu stiu exact discutiile care au fost intre primarie si RATB. Eu am un coleg care sta in cartier si mi-a povestit cum s-a intamplat. Soferii RATB au refuzat sa mai intre in cartier pentru ca nu puteau intoarce si nici nu puteau sa ocoleasca pe Apeductului-Tineretului..

#23261
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
aveti poze cu statiile? ar fi f interesant.

#23262
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008

View PostFlat, on 23 august 2016 - 10:26, said:

aveti poze cu statiile? ar fi f interesant.

Attached File  1.jpg   338.74K   194 downloads

Pana nu va fi un comunicat eliberat de RATB ca in cazul prelungirii  liniei 117 pana in cartierul Confort Urban Rahova, nu se va intampla nimic.

#23263
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.01.2016

View Postnonameshadow, on 23 august 2016 - 11:04, said:

Attachment 1.jpg

Pana nu va fi un comunicat eliberat de RATB ca in cazul prelungirii  liniei 117 pana in cartierul Confort Urban Rahova, nu se va intampla nimic.

Sunt superbe statiile !! Felicitari !! :)
Fara gluma, ideea sensului unic pe stradutele astea nu e foarte rea (decat pt. cei de la Style Residence, evident) si permite RATB.

#23264
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.01.2016

View Postnonameshadow, on 23 august 2016 - 11:04, said:

Attachment 1.jpg

Pana nu va fi un comunicat eliberat de RATB ca in cazul prelungirii  liniei 117 pana in cartierul Confort Urban Rahova, nu se va intampla nimic.

O alta intrebare : sa spunem ca se va mentine sensul unic... exista o statie facuta la Style Residence, sau doar pe Tineretului ?

#23265
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008

View Postzavalita, on 27 august 2016 - 19:29, said:

O alta intrebare : sa spunem ca se va mentine sensul unic... exista o statie facuta la Style Residence, sau doar pe Tineretului ?

Nu stiu exact unde sunt amplasate noile statii. Nu locuiesc in zona si nici nu am mai trecut recent pe acolo. Poza e luata de pe net...

#23266
Panterutsa

Panterutsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.03.2009
Salut,

M-ar interesa si pe mine sa achizitionez un apartament aici si am cateva intrebari, daca se poate sa-mi raspunda cineva v-as fi recunoscator:

1. Am auzit ca ar fi existat (sau inca mai exista) anumite probleme cu apa, as dori sa stiu daca inca mai sunt si ce anume mai exact? Din ce stiu eu, apa cica ar ajunge f greu, sunt intreruperi destul de dese, etc.
2. Pe parte de instalatie electrica, daca s-au semnalat ceva probleme majore, dat fiind faptul ca instalatia e trasa prin podea?
3. Legat de centralele de apartament, cat sunt de bune sunt si daca s-au invit anumite probleme?
4. Bransarea la gaz, curent s-a facut gratuita? sau au fost nevoie de bani pt a te bransa la gaz/curent?
5. Daca aveti si alte detalii, pe langa cele cerute va rog, sa-mi precizati.

Va multumesc!
O zi si un weekend placut!

#23267
Blabla3

Blabla3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.12.2016

View PostPanterutsa, on 03 decembrie 2016 - 14:17, said:

Salut,

M-ar interesa si pe mine sa achizitionez un apartament aici si am cateva intrebari, daca se poate sa-mi raspunda cineva v-as fi recunoscator:

1. Am auzit ca ar fi existat (sau inca mai exista) anumite probleme cu apa, as dori sa stiu daca inca mai sunt si ce anume mai exact? Din ce stiu eu, apa cica ar ajunge f greu, sunt intreruperi destul de dese, etc.
2. Pe parte de instalatie electrica, daca s-au semnalat ceva probleme majore, dat fiind faptul ca instalatia e trasa prin podea?
3. Legat de centralele de apartament, cat sunt de bune sunt si daca s-au invit anumite probleme?
4. Bransarea la gaz, curent s-a facut gratuita? sau au fost nevoie de bani pt a te bransa la gaz/curent?
5. Daca aveti si alte detalii, pe langa cele cerute va rog, sa-mi precizati.

Va multumesc!
O zi si un weekend placut!



Hello, eu locuiesc de 1 an aici pe Str. Rezervelor 54.

1. Am avut o singura problema cu apa cand au inceput lucrarile pe drumul osiei si aveam apa cu noroi, presiunea proasta si a fost oprita cateva ore apa.. in general nu am curaj sa beau din ea.

2. Nu am avut probleme, dar totusi cred ca implantarea nu e facuta bine, m-am electrocutat la computer.

3. Centrala de apartament de la mine e marca Immergas, este buna dar cam zgomotoasa. Am si dormitor dar deseori adorm in living unde o am si trebuie sa opresc centrala daca vreau sa dorm.

4. Eu am facut bransarea la ENEL si ENGIE.

5. Gandeste bine inainte sa te muti aici. Eu dimineata fac 10 min pana la RATB si uneori 30 de min cu autobuzul pana la Pacii la metrou. Daca lucrezi in Pipera (ca mine), e horror tot drumul pana acolo.

Vecini sunt de tot felul, apartamente mici si auzi tot ce vorbesc altii prin ele... daca au si caine nu te gandi sa dormi.

Dar la pretul la care il primesti nu prea poti sa te plangi. Ai si Auchan aproape s-a construit un Penny... orasul se dezvolta incet incet, sper sa faca ceva cu drumul inspre Iuliu Maniu ca odata ce da drumul la noile blocuri nu o sa ai cum sa te misti..

#23268
fantomaionut

fantomaionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.04.2007
Canalizare au , sau sunt legate la o fosa?Am citit pe un alt forum ca cele de la Tineretului rezidence sunt legate la o fosa...si sunt curios cum sunt cele de la Militari residence.

#23269
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 04.03.2006
Canalizarea e cea mai mare problema mica din acest "cartier". Tot ce vezi acolo sunt legate la reteaua orasului. Unii au facut acest lucru legal altii s-au intepat in conducta fara niciun fel de acte. Dimineata, de la ora 6 pana pe la 10 o sa vezi prin toata zona o mare de masini care cauta sa desfunde coloanele. Mirosurile de la parter sunt insuportavile. Demisolurile nici nu vreau sa ma gandesc. Orice agnet de vanzar iti va spune ca sunt cereri la primarie, sistematizare, parlament, etc etc sa schimbe coloana principala de scurgere. Cat de fraier sa crezi asta....o las la latitudinea ta!. Pana acum , in Bucuresti, nu s-a intamplat acest lucru. Iar acolo se construieste fara pauza, pe principiul: case sa fie ca prosti se gasesc!
Cat despre "statiile" fantoma din cartier, confirm o statie chiar pe Rezervelor, vis-a-vis de "celebra" cafeanea Roz. Uite ca acusi acusi devine si Rezervelor un fel de Dorobanti sau Decebal.

#23270
Blabla3

Blabla3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.12.2016

View Postfantomaionut, on 08 decembrie 2016 - 21:52, said:

Canalizare au , sau sunt legate la o fosa?Am citit pe un alt forum ca cele de la Tineretului rezidence sunt legate la o fosa...si sunt curios cum sunt cele de la Militari residence.

Nu stiu sigur la ce e legata vreau doar sa zic sa nu iti iei la demisol. La mine in bloc la vecinii de la demisol a dat wc-ul pe afara si a facut un dezastru, am "noroc" ca stau la mansarda eu.

#23271
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 04.03.2006
In blocul 1 de pe Rezervelor 54, acolo unde am si eu un apt., s-a intamplat acest lucru la parter. Intr-o dimineata erau 2 apt din cele pe partea stradala cu usile deschise si o gramada de locatari care scoteau mizeria cu niste ligheane/galeti/mopuri iar mirosul....ma intreb cum o fi aratat demisoul daca mizeria a reusit sa ajunga pana la parter.
Posibil ca "accidentul" sa se fi datorat si vecinilor care isi arunca varza sau carpele uzate in WC, dar mirosul care te intampina la intrarea in blocuri e deja emblematic ptr respectivul cartier. Oare cum vor sta lucrurile cand cele 9 blocuri noi se vor popula in intregime?

#23272
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.01.2016

View PostBlabla3, on 10 decembrie 2016 - 08:37, said:


Nu stiu sigur la ce e legata vreau doar sa zic sa nu iti iei la demisol. La mine in bloc la vecinii de la demisol a dat wc-ul pe afara si a facut un dezastru, am "noroc" ca stau la mansarda eu.

Mda, sa vezi ce noroc o sa ai la mansarda.
Dar... asa e, e mai bine la mansarda ca la demisol.

#23273
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
Buna ziua,

Imi puteti spune cat costa un loc de parcare in acest asamblu?E suprateran?

Preturile afisate sunt raportate la MP dar nu se intelege de care mp discutam; utili sau construiti ?

Multumesc

#23274
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postecologistul, on 25 martie 2017 - 10:45, said:

Buna ziua,

Imi puteti spune cat costa un loc de parcare in acest asamblu?E suprateran?

Preturile afisate sunt raportate la MP dar nu se intelege de care mp discutam; utili sau construiti ?

Multumesc
Nu ai citit ultimile postari? Tot cartierul pute a cacat si tu intrebi de loc de parcare? Eu cand ma duc la Auchan trebuie sa opresc ventilatia de la masina ca daca nu o fac sau uit ma trezesc intr-o hazna publica......E o aroma de cacat la iesirea din cartier inspre Metro de te lesina.....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate