Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Amp pt MMS2000

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
withoutanyname

withoutanyname

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.04.2009
Salut!
Am o pereche de Magnat Monitor Supreme 2000, in momentul de fata legate la un Onkyo A-911.
Stiu ca are putere destul de mica pt boxele astea, dar pana acum sint multumit de felul in care suna (nici n-am auzit prea multe sisteme, poate din cauza asta )
Acum cateva zile ampul a sarit de pe intrarea pe care era… pana acum un a mai facut asta, dar din cate am vazut pe net se pare ca multe exemplare din modelul respectiv au aceasta problema.  A fost un eveniment singular, dar ma face sa ma gandesc ca ar fi bine sa-i caut un inlocuitor.

Prefer ceva sh, bugetul e in jur de 200 euro. Daca e mai ieftin, atunci mai bine…  dar daca e cazul mai pot mari bugetul putin. Daca se poate cumpara de pe ebay.co.uk sau .de, cu atat mai bine.
Apelez la ajutorul vostru, aici nu prea am unde sa probez amplificatoare  si nici nu stiu ce amp s-ar potrivi mai bine cu boxele mele.
Ceva sugestii?
Muzica ascultata ar fi Pink Floyd, Zeppelin, Fleetwood Mac, blues, pian, classica, jazz…

Am vazut cateva Onkyo Integra A-8650 care s-ar incadra in banii disponibili. A probat cineva combinatia?

Multumesc.

#2
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Cred ca e bun ,la muzica pe care o asculti tu ,daca nu vrei un sunet prea" agresiv" poti cauta si ceva de la NAD.

#3
withoutanyname

withoutanyname

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.04.2009
Multumesc edigee. Vreo sugestie referitoare la NAD? Ce model?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate