Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 

Digi 24 HD.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5068 replies to this topic

#4195
eddiesor

eddiesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 24.10.2004
mai sunt unii care chiar cred ca acest post este echidistant. ei nu au vrut sa dea macar o stire despre concertul lui Robbie Williams, doar pentru ca a fost sponsorizat de concurenta. doar fraierii si spalatii pe creier o mai cred pe-aia cu echidistanta.

http://www.paginadem...detinut-de-rcs/

#4196
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,064
  • Înscris: 20.06.2009
Ia o pauză...Posted Image

#4197
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005

View Posteddiesor, on 25 iulie 2015 - 13:35, said:

mai sunt unii care chiar cred ca acest post este echidistant. ei nu au vrut sa dea macar o stire despre concertul lui Robbie Williams, doar pentru ca a fost sponsorizat de concurenta. doar fraierii si spalatii pe creier o mai cred pe-aia cu echidistanta.
http://www.paginadem...detinut-de-rcs/

Daca la a da sau nu o stire despre un concert se rezuma echidistanta unui post de stiri...... avem o mare problema, adevarul e ca acel concert defapt nu a existat, am fost spalati pe creier.

La fel pot interpreta echidistanta celorlalte posturi de televiziune in care T a bagat saci de bani in ultimul an.

Edited by danielavram, 25 July 2015 - 23:31.


#4198
ksabian

ksabian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.03.2012
Nu toate canalele trebuie sa dea aceleasi stiri. Cel mai bun exemplu sunt celebrele stiri de la ora 5 unde veazi numai crime violuri si tot felul de chestii... Nu toate canalele au acest " segment" in grila.  Si pana la urma era vorba de un concert. Anual sunt multe concerte la noi in tara si festivaluri de muzica care sunt ignorate de televiziuni in intregime, nici nu stii ca au avut oc acele evenimente. Iti dai seama ca fiind sponsorizat de T, ca a fost si oarecare intentie, pentru ca nici aia nu promoveaza chestii de ale rds pe canalele lor. Pana la urma sunt posturi private toate si fiecare face cum crede el mai bine. A fost show-ul celor de la T nu al celor de la digi. Iar campania de promovare facut  de Telekom chiar a fost una reusita(pentru ca era in interesul lor).

Genul asta de articole despre echidistanta posturilor tv si libertatea lor mi se par puierile, naive... E deajuns sa te uiti odata pe la Capotos, Maruta sau Wowbiz si deja iti cam dai seama ce inseamna televiziune defapt in Romania. Nu ar trebui sa ne mai miram de nimic cand vine vorba de ce se petrece in media noastra.

PS: Nu au zis dar despre existenta concertului, dar nici dupa nu au bagat articole despre organizarea proasta cu lipsa de bauturi la fata locului. Aici chiar s-ar fi putut profita... sa zici ceva de genul priviti cum T isi bate joc de lume organizand doar pe jumatate un concert (un exemplu). Cand nu zici nici de bine dar nici de rau... asta este echidistanta.

Edited by ksabian, 26 July 2015 - 00:48.


#4199
eddiesor

eddiesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 24.10.2004

View Postcrislacor, on 25 iulie 2015 - 14:01, said:

Ia o pauză...Posted Image

nu ma lasa idolii tai.


View Postksabian, on 26 iulie 2015 - 00:31, said:

Nu toate canalele trebuie sa dea aceleasi stiri.

stirile relevante trebuie date de toate posturile. nimeni nu a ratat concertul in afara de digi24.

View Postdanielavram, on 25 iulie 2015 - 23:30, said:

Daca la a da sau nu o stire despre un concert se rezuma echidistanta unui post de stiri...... avem o mare problema.

Ronald Reagan a avut o replica geniala intr-o campanie electorala la adresa lui Jimmy Carter care spusese ca ii place sa faca dusuri reci in fiecare dimineata.

"If a man tells you he takes a cold shower every morning and enjoys it, he'll lie about other things as well"

#4200
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,064
  • Înscris: 20.06.2009

View Posteddiesor, on 26 iulie 2015 - 02:10, said:

nu ma lasa idolii tai.
Ținând cont că nu mă cunoști deloc, pun comentariul tău pe seama orei târzii la care a fost scris...

View Posteddiesor, on 26 iulie 2015 - 02:10, said:

stirile relevante trebuie date de toate posturile. nimeni nu a ratat concertul in afara de digi24.
Relevanța unei știri o dă fiecare individ în parte, în funcție de impactul pe care îl are (sau l-ar putea avea) asupra sa. Pentru mine, ca unul care stă la sute de kilometri depărtare de București și nici nu se dă în vânt după artistul respectiv, relevanța tinde spre zero...

View Posteddiesor, on 26 iulie 2015 - 02:10, said:

Ronald Reagan a avut o replica geniala intr-o campanie electorala la adresa lui Jimmy Carter care spusese ca ii place sa faca dusuri reci in fiecare dimineata.

"If a man tells you he takes a cold shower every morning and enjoys it, he'll lie about other things as well"
Da, „genială” într-adevăr, probabil o fi fost una dintre primele manifestări ale Alzheimer-ului de care a suferit. Nu-ți dau link-uri, le poți găsi și singur, pe net...

Edited by crislacor, 26 July 2015 - 12:23.


#4201
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 15.04.2007
@ eddiesor
Se vede ca esti fan rtv si antene, dar nu veni si tu cu basme. E suficient ca felix tv si ghita tv ofera basme in fiecare zi.
Decat sa fiu spalat pe creier de aceste caracatite comuniste prefer sa fiu spalat pe creier de Digi24.
Legat de concert, tine de politica fiecarui trust. Dar nu este exclus ca sa fi fost ceva informatii pe UTV.

#4202
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006

View Postnapster1, on 26 iulie 2015 - 13:31, said:

...
Decat sa fiu spalat pe creier de aceste caracatite comuniste prefer sa fiu spalat pe creier de Digi24.
...

Maxim!
Nu ar fi bine sa nu fii spalat de nimeni pe creier?

#4203
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 15.04.2007
Azi a fost ultima emisiune Digimatinal pt Anca Dumitrescu. Intra in concediu de maternitate. Din 4 august Stefania Batrinca va fi gazda matinalului alaturi de Catalin Petre.

#4204
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,064
  • Înscris: 20.06.2009
E simpatică și Ștefania Bătrânca...Posted Image

#4205
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
E buna rau fata de Anca  :D.

#4206
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,064
  • Înscris: 20.06.2009
Acuma să vedem, dacă și Ștefania rămâne gravidă, e clar, putem să-l suspectăm pe Cătălin Petre că le „aranjează”...Posted Image

#4207
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 15.04.2007
Pe Anca a "insarcinat-o" Radu Ionita, care este sef de programe la Digi 24. Acest Ionita a avut o relatie si cu Ana Maria Gheorghe sau cum o cheama pe cea care prezenta meteo la Acasa si Antena 1.

#4208
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
De Mariana Pop ce parereti aveti ? Posted Image

S-a mutat acum circa 1 luna de la Digi 24 Cluj in Bucuresti. I-am facut eu contract de cablu si internet si la RCS.

Attached Files



#4209
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,064
  • Înscris: 20.06.2009

View Postcatalinman, on 05 august 2015 - 13:44, said:

De Mariana Pop ce parereti aveti ? Posted Image
Dulcică...Posted Image

View Postcatalinman, on 05 august 2015 - 13:44, said:

(...) I-am facut eu contract de cablu si internet si la RCS.
Numa' atât...?!Posted Image

Edited by crislacor, 05 August 2015 - 14:00.


#4210
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 15.04.2007

View Postcatalinman, on 05 august 2015 - 13:44, said:

De Mariana Pop ce parereti aveti ? Posted Image

S-a mutat acum circa 1 luna de la Digi 24 Cluj in Bucuresti. I-am facut eu contract de cablu si internet si la RCS.

Adica avea si alte abonamente, la alti provideri in afara de RCS ?

L.E. Mariana e buuuna !!!

#4211
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Am gresit eu, si ala nu avea ce sa caute in fraza. :)

Ea nu avea nimic ca abia s-a mutat in Bucuresti.

#4212
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 15.04.2007

View Postcatalinman, on 05 august 2015 - 18:20, said:

Am gresit eu, si ala nu avea ce sa caute in fraza.

Ea nu avea nimic ca abia s-a mutat in Bucuresti.

Poate nu are nici iubit. :naughty:

Sa revenim on topic.
Emisiunea Din interior mai revine ? Practic au inlocuit-o cu Superjurnalul lui Toni Grecu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate