Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

De ce se inghesuie unii oameni?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
68 replies to this topic

#55
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Sambata seara nici nu puteai sa intri in parcarile mall-urilor, dar sa mai gasesti un loc de parcare, cica e criza

#56
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 24.12.2009
din ciclul unde te impingi "mai animalule"...votantii USL s-au calcat in picioare


astazi, la Craiova: http://www.realitate...deo_895858.html

Oamenii s-au așezat la coadă cu vreo două ore înainte de deschidere.  
Unii nici nu știau ce produse sunt gratuite sau la promoție, dar tot au ales să stea la coadă.

Edited by Kint, 15 December 2011 - 23:47.


#57
johnnyboo

johnnyboo

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 08.12.2009
De ce se inghesuie unii oameni?

Buna intrebare, nu m-am gandit niciodata la cauza, sa fie oare constrangerea cauzala? Habar n-am.

Edited by johnnyboo, 16 December 2011 - 00:23.


#58
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
E o manie, la unii.
Iti poti face cu 20 de lei sarmale, sa iti ajunga o luna.

#59
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,878
  • Înscris: 06.01.2008
Mai poate fi efectul de turma:
"-De ce sa mearga doar Gigel sa-si ia <insert vapormade electronic name here> cu 20RON cand pot sa-mi iau si eu 1-2 de astea?"
"-Ce, numai Geta sa-si ia tigai cu 10RON? Hai sa merg si eu, poate iau una si pentru mama, bunica, o sa-i iau una si colegei de birou..."
sau dorinta de a fi "si mai si" decat vecinul de la 3:
"-WoW, camera foto de 15Mpx si card cadou de 4GB la numai 400RON! Sa vezi ce invidios va fi vecinul Ghita cand il va vedea.", desi asa ceva scoate poze mai slabe si cu mai mult zgomot decat un telefon mobil cu senzor de 1/2,8 sau mai mic.

#60
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,483
  • Înscris: 20.02.2008

View PostKint, on 15th December 2011, 23:21, said:

din ciclul unde te impingi "mai animalule"...votantii USL s-au calcat in picioare


astazi, la Craiova: http://www.realitate...deo_895858.html

Oamenii s-au așezat la coadă cu vreo două ore înainte de deschidere.  
Unii nici nu știau ce produse sunt gratuite sau la promoție, dar tot au ales să stea la coadă.

Erau numai votanti PDL acolo si se calcau in picioare. Au primit de la partid cativa lei pentru jobul de postac (ca mine) si s-au dus sa se calce in picioare la Craiova...

Edited by ioppo, 16 December 2011 - 13:02.


#61
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View Postcriztu, on 25th November 2011, 19:48, said:

sau, ai vazut tu vreo gagicutza buna buna, sanatoasa tanara si bogata, sa senghesuie la vreo moashta sau pe undeva oriunde?

Astea se inghesuie sa pupe doar carne vie ! :)

#62
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,750
  • Înscris: 13.06.2004
Pe mine mă disperă ăia care se înghesuie în primul tramvai/troleibuz/autobuz de parcă nu ar mai veni și altele din urmă. Înțeleg că dacă e vorba de vreo preorășenească să se omoare, dar pe liniile urbane care au interval de succedare decent... De obicei prefer să aștept și 10 min ca să merg în condiții decente.

#63
banat

banat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 02.08.2011

View Postdjl, on 16th December 2011, 15:31, said:

Pe mine mă disperă ăia care se înghesuie în primul tramvai/troleibuz/autobuz de parcă nu ar mai veni și altele din urmă. Înțeleg că dacă e vorba de vreo preorășenească să se omoare, dar pe liniile urbane care au interval de succedare decent... De obicei prefer să aștept și 10 min ca să merg în condiții decente.
asta tine doar de civilizatie, inghesuiala la promotii si biserica tine de manipularea maselor si se practica si in alte tari, vezi inghesuiala mai mare la pelerinajele musulmanilor sau bataie pe viata si pe moarte la supermarket-urile americane. Ce nu inteleg intradevar la romani e de ce naiba prefera sa se suie in mijloacele de transport inainte sa coboare lumea, in felul asta reiese un domeniu de coliziune si respectiva masina/M/tren va sta mai mult si toata lumea va intarzia !

#64
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,750
  • Înscris: 13.06.2004
Ca să prindă un loc pe scaun. Și eu mă mai reped uneori, că mă gândesc că măcar dacă nu prin un loc pe scaun mă pot așeza acolo unde îm convine.

#65
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 24.12.2009

View Postbanat, on 16th December 2011, 16:04, said:

inghesuiala la biserica tine de manipularea maselor
numai imbecilii pot fi manipulati, nu e nimeni obligat sa mearga la biserica si sa pupe oase

Edited by Kint, 16 December 2011 - 16:15.


#66
banat

banat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 02.08.2011

View Postdjl, on 16th December 2011, 16:07, said:

Ca să prindă un loc pe scaun. Și eu mă mai reped uneori, că mă gândesc că măcar dacă nu prin un loc pe scaun mă pot așeza acolo unde îm convine.
eu ma refer la mijloacele de transport in comun aglomerate unde oricum nu ai cum sa prinzi loc pe scaun, pur si simplu romanii vor sa intre peste cei ce vor si trebuie sa coboare inaintea lor. N-am vazut asta nicaieri in lume, dar poate nu am umblat destul  :coolspeak:

Edited by banat, 16 December 2011 - 16:19.


#67
Yoda2009

Yoda2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,743
  • Înscris: 30.08.2009

View Postblacktiti89, on 2nd September 2011, 14:03, said:

Am vazut de multe ori la televizor scene cu imbulzeala,aglomeratie si violenta.Am observat doua tipuri de inghesuiala:
1)la promotii:Aici este mai delicat,deoarece multi aduc saracia ca argument.Dar totusi,de ce sa iti cumperi masini de gaurit,si nu in primul rand mancare?
2)la moaste si sarbatori:Lumea se inghesuie la racla cu moaste,se creeaza o imagine care cred ca nu are nimic crestinesc:imbranceli,injuraturi,strigate(odata,am auzit in direct o batrana cum chiar a injurat pomenind de dracu...ironic nu?)..
   In orice caz,care sunt motivele psihologice si sociale pentru care oamenii recurg la astfel de gesturi?Ce explicatii avem pentru astfel de comportamente violente,nepasatoare fata de cei din jur si in general oferind o imagine inspaimantatoare a multimii?
3)la concerte "cu trupe" si manelisti in Pta Constitutiei (?)  ^_^
4)la vot sa puna stampila pe niste partide de tigani ciorditori... dupa care se mira: "Da ce mai fura asta !", "Da' eu de ce traiesc prost in Romania in timp ce alte tari ne-au luat-o inainte ?", samd
5)la bilete la meci

Edited by Yoda2009, 20 December 2011 - 13:23.


#68
Yoda2009

Yoda2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,743
  • Înscris: 30.08.2009

View Postblacktiti89, on 2nd September 2011, 14:03, said:

Am vazut de multe ori la televizor scene cu imbulzeala,aglomeratie si violenta.Am observat doua tipuri de inghesuiala:
1)la promotii:Aici este mai delicat,deoarece multi aduc saracia ca argument.Dar totusi,de ce sa iti cumperi masini de gaurit,si nu in primul rand mancare?
2)la moaste si sarbatori:Lumea se inghesuie la racla cu moaste,se creeaza o imagine care cred ca nu are nimic crestinesc:imbranceli,injuraturi,strigate(odata,am auzit in direct o batrana cum chiar a injurat pomenind de dracu...ironic nu?)..
   In orice caz,care sunt motivele psihologice si sociale pentru care oamenii recurg la astfel de gesturi?Ce explicatii avem pentru astfel de comportamente violente,nepasatoare fata de cei din jur si in general oferind o imagine inspaimantatoare a multimii?
Nu e numai saracia, ci si gradul de imbecilizare la care s-a ajuns in ultimii 20 de ani (fiindca inainte lumea era mult mai civilizata). Iar responsabila cu imbecilizarea in masa e mass-media, care 90% e controlata de Cine Trebuie (asa-l cheama).
Dealtfel unii de pe la Hantena chiar provoaca astfel de imbranceli ca sa aiba ce filma, cum am vazut ca a fost cazul acum cateva zile (de Sf. Spiridon), cand astia au mituit o firma de paza si s-au si bagat printre oamenii care stateau la coada la sarmale dupa slujba (ca era hram) si s-au apucat de imbranceli si nu s-au lasat pana nu au trantit pe jos cativa batrani. Cine nu stie, la slujba se merge dimineata pe nemancate si o slujba dureaza cam 3 ore, deci mi se pare pe undeva normal ca niste batrani sa fie infometati la sfarsit... dar ce explicatie sa aiba tiganusii de la HAntena care provoaca astfel de imbranceli ? :confuzzled:

Edited by Yoda2009, 20 December 2011 - 13:25.


#69
Q_Q

Q_Q

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 10.11.2010
saracie

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate