Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 

Muzica rock preferată

- - - - -
  • Please log in to reply
267 replies to this topic

#1
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Mie-mi plac: Nightwish, Lunatica, Lacuna Coil, Edenbridge, After Forever, Within Temptation, Magica (trupă românească de gothic), Lacrimosa, mai nou Haggard, Moonspell, Korn, S.O.A.D, mai nou Slipknot, Kittie (parțial), Runemagick, Theatre of Tragedy, The Sins of thy Beloved, Children of Bodom, The Geat Kat, Soilwork, Pro-Pain, Marylyn Manson, Biosystem, Limp Bizkit, Static X, formațiile mai vechi ca: Sepultura, Overkill, Kreator, Motorhead, Slayer, Obituary, Coroner, Dark Angel, Sodom, Megadeth, Helloween și clasicii ca Iron Maiden, Judas Priest, Black Sabbath, Ozzy Osbourne, King Diamond, Alice Cooper, AC/DC, Kiss.

#2
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005

dixy, on Sep 23 2005, 00:38, said:

Mie-mi plac: Nightwish, Lunatica, Lacuna Coil, Edenbridge, After Forever, Within Temptation, Magica (trupă românească de gothic), Lacrimosa, mai nou Haggard, Moonspell, Korn, S.O.A.D, mai nou Slipknot, Kittie (parțial), Runemagick, Theatre of Tragedy, The Sins of thy Beloved, Children of Bodom, The Geat Kat, Soilwork, Pro-Pain, Marylyn Manson, Biosystem, Limp Bizkit, Static X, formațiile mai vechi ca: Sepultura, Overkill, Kreator, Motorhead, Slayer, Obituary, Coroner, Dark Angel, Sodom, Megadeth, Helloween și clasicii ca Iron Maiden, Judas Priest, Black Sabbath, Ozzy Osbourne, King Diamond, Alice Cooper, AC/DC, Kiss.
:inlove:

#3
Ragnarokr

Ragnarokr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 16.06.2005

dixy, on Sep 23 2005, 01:38, said:

Mie-mi plac: Nightwish, Within Temptation, Lacrimosa, Haggard, Moonspell, Korn, S.O.A.D,  Kittie (parțial), Theatre of Tragedy, Marylin Manson (partial),Static X, formațiile mai vechi ca: Sepultura, Ozzy Osbourne

<{POST_SNAPBACK}>


Mai adaug si: Noir Desir, Parazitii, Portishead, Tricky, Anathema, Agathodaimon, Kratos, Kumm, OCS, Depeche Mode, Ministry, Mylene Farmer, Florent Pagny, Zdob si Zdub, Goldfrapp, Anarhia (romani din Lugoj), Ada Milea, Florin Chilian, Pink Floyd, RACLA, Ghettodaci, Satyricon, Prodigy, Skunk Anansie, Attila the Stockbroker, Queens of the Stone Age, Therion, TIamat, Wallachia, Deftones, Tori Amos si ceva clasicale: Grieg, Brahms, Rachmaninov, Dvorak and so on...

peace

Edited by ragnarok, 23 September 2005 - 15:40.


#4
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005
NIN

#5
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
hai sa postez si eu. guns, nirvana, metallica, megadeth, korn, soad, evanescence, placebo, iris, cargo, vita de vie, vama veche( imi plac foarte mult primele albume), zob, trooper,luna amara..si mai sunt..dar nu-mi amintesc acum...
a....iron maiden..

#6
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Am uitat de OCS si Coma. :w00t:

Edited by naughtydream01, 23 September 2005 - 15:53.


#7
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
rammstein, nightwish, mettalica, crazytown, nirvana, cargo - nu stiu exact ce gen sunt oricum tin de rock si le ascult cu placere
P.S Nu pot sa suport vama veche. doar incearca sa fie smecheri si aia nici nu e muzica, e doar sunetul prostiei lor  :death:

#8
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
pixy... unde este Pink Floyd, Dire Straits, Queen, Metallica, Styx, Def Leppard, Aerosmith, Led Zeppelin, Eagles? Sau astia nu fac parte din rock-ul tau? :)

P.S. de ce dracu iti place Ozzy? E gras si e american? RUSINE! n-ar trebui a vad nici o banda americana, decât formatii cubaneze in lista ta!

chiar nu mai era un thread cu muzica Rock? sau ai uitat de vestitul Search  :lol:

#9
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
am uitat, imi place si dire straits. restu mi se par naspa

#10
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004

Bitch_in_Red, on Sep 23 2005, 15:57, said:

pixy... unde este Pink Floyd, Dire Straits, Queen, Metallica, Styx, Def Leppard, Aerosmith, Led Zeppelin, Eagles? Sau astia nu fac parte din rock-ul tau? :)

P.S. de ce dracu iti place Ozzy? E gras si e american? RUSINE! n-ar trebui a vad nici o banda americana, decât formatii cubaneze in lista ta!

chiar nu mai era un thread cu muzica Rock? sau ai uitat de vestitul Search  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


prich_in_bed, Pink Floyd îmi place, Dire Straits nu, Queen nu, Metallica mi se pare o porcărie, Aerosmith la fel, Led Zeppelin îmi place, Eagles nu foarte tare.  

Și încă o chestie pritch_in_red, deși știu că vei fi dezamăgită: Ozzy este englez.

Cât despre threadul cu muzica rock, evident că mai exista unul. De fapt nu unul, ci două: unul despre heavy metal și unul despre black metal. Acest thread vrea să se refere la tot rockul, dar te înțeleg, cum tu asculți numai puff dady și eminem, e clar că nu ai cujm să faci distincție intre stilurile de rock.

#11
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Deci (cum ii sade oricarei fraze bine) :
1. Bitch si dixy - I DON'T GIVE A FUCK despre ce probleme aveti voi de impartit, insa daca le mai continuati pe aceasta arie...nu cred ca are rost sa va mai zic ce  o sa se intample!
2. Cei care desconsidera o formatie/artist DOAR pt ca in viata de zi cu zi unul din membrii obisnuieste sa fie negru/homosexual/evreu/american e un IDIOT (si o spun cu toata raspunderea) si are nevoie de asistenta psihiatrica DE URGENTA (si asta nu ca as muri eu de simpatia purtata minoritatilor enumerate mai sus...puteti sa fiti linistiti).  
In plus sunt si impotriva regulamentului ==> vor fi sterse
3. threadul asta deja incepe sa semene cu un oracol.  <_<

#12
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005

driverx, on Sep 23 2005, 17:46, said:

Adrian Copilu' Minune...
driverx crawl back to your grave..:tomato:

#13
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002

naughtydream01, on Sep 23 2005, 17:47, said:

driverx crawl back to your grave..:tomato:

<{POST_SNAPBACK}>


Can't....m-au gonit de acolo. Nu ma mai suportau

#14
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Nightwish, Tristania, Sirenia, Fear Factory, Machine Head, Agathodaimon, Aina, Anathema, Crematory, Haggard, Lumsk, Dimmu Borgir.

sa mai zic?

Adi de la valcea.....

#15
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005

sepguy, on Sep 23 2005, 17:42, said:

2. Cei care desconsidera o formatie/artist DOAR pt ca in viata de zi cu zi unul din membrii obisnuieste sa fie negru/homosexual/evreu/american e un IDIOT (si o spun cu toata raspunderea) si are nevoie de asistenta psihiatrica DE URGENTA (si asta nu ca as muri eu de simpatia purtata minoritatilor enumerate mai sus...puteti sa fiti linistiti). 
In plus sunt si impotriva regulamentului ==> vor fi sterse
3. threadul asta deja incepe sa semene cu un oracol.  <_<

<{POST_SNAPBACK}>


Mi-ai sters postu' fara sa prinzi profunzimea mesajului.Da' nu ma mir, ca doar in regimu' asta majoritatea covarsitoare intoarce fundu'.

Excese...da' ai mai recunoscut tu o data, asa ca n-are rost sa-ti mai spun ca...

#16
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004

ragnarok, on Sep 23 2005, 15:39, said:

si ceva clasicale: Grieg, Brahms, Rachmaninov, Dvorak and so on...

peace

<{POST_SNAPBACK}>


Apropo de clasicale, a ascultat cineva The Great Kat? La început se ia una bucată muzică clasică și la sfârșit rezultă un fel de shred/speed metal. E interesant de ascultat, e foarte melodioasă.

Edited by dixy, 23 September 2005 - 18:29.


#17
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Mi s-a recomandat Blind Guardian. Cum e? Merită efortul?

#18
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005

dixy, on Sep 23 2005, 18:32, said:

Mi s-a recomandat Blind Guardian. Cum e? Merită efortul?

<{POST_SNAPBACK}>


Mie mi se pare o porcarie.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate