Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv
 

Problema Allplan

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 04.07.2007
Salut ! Am si eu o intrebare la Nemetschek Allplan: Stie cineva de ce nu mi se vad peretii in fatade si 3D ?ba mai mult in 3D imi scrie "no 3D data found".... am pus niste pereti in plan si nu vor deloc sa se vada in fatade si fereastra 3D (cu F4).. daca pun obiecte (chiuveta, fotoliu, etc) astea se vad fara probleme.


[ http://i70.photobucket.com/albums/i103/mlegs/nemetschek.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Va multumesc.

Edited by mlegs, 25 July 2011 - 16:54.


#2
Aries(ro)

Aries(ro)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 22.03.2004
Ce înălțime ai setat pentru pereți?

PS: Scuze, nu am văzut partea cu „no 3d data found”.
Vezi să nu fie setate elementele ca 2d. Sincer nu mai știu de unde se face asta în 2006 sau ce ai tu acolo...

Edited by Aries(ro), 25 July 2011 - 16:58.


#3
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 04.07.2007
eu am 2008, dar nu cred ca e mare diferenta intre 2011 si 2008..

#4
Aries(ro)

Aries(ro)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 22.03.2004
Încerc să găsesc mâine, acum nu am acces la Allplan...

#5
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 04.07.2007
Ok.. sa zicem ca am rezolvat problema: am instalat allplan 2011 si acum merge bine :).. dar acum poate poti sa imi zici de ce daca fac o fereastra sau usa, imi face doar golul ?
Multumesc.

#6
Aries(ro)

Aries(ro)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 22.03.2004
Ok :D.
Trebuie să inserezi un macro pentru fereastră/ușă în gol. Sau dacă ai unele deja făcute se pot insera odată cu golul de la fereastră/ușă.

Vezi că ai ceva manuale și tutoriale pe site-ul Nemetschek de la noi. -> http://www.nemetschek.ro

#7
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 04.07.2007
multumesc.. nu mi se deschid filmuletele din tutoriale, cica imi trebuie nush ce codec ..., si proiectul din tutorial mi-l arata ca fiind gol, adica se vad desenele in lista de la alt+ctrl+o .. insa cand le deschid sunt goale :-/ imi poti zice si mie cum fac sa se vada ferestrele si usile plz? :(

Edited by mlegs, 26 July 2011 - 22:09.


#8
Aries(ro)

Aries(ro)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 22.03.2004
Codecul este în josul paginii, TSCC acela...
Din păcate nu te pot ajuta, e un soft complex și trebuie să te descurci singur cât de cât. Nu am timp să fac eu tutoriale pentru bazele programului.

#9
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 04.07.2007

 Aries(ro), on 26th July 2011, 23:40, said:

Codecul este în josul paginii, TSCC acela...
Din păcate nu te pot ajuta, e un soft complex și trebuie să te descurci singur cât de cât. Nu am timp să fac eu tutoriale pentru bazele programului.

Aham .. uite, mai am o intrebare si gata :D .. am pus un stalp, iar cand pun si peretele sa includa stalpul, mi-l transforma intr-un fill.. :-/ tie ti se intampla asta?

[ http://i70.photobucket.com/albums/i103/mlegs/sdf.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate