Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Adapost caini

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
tarantula21

tarantula21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 03.09.2009
Nu stiu cum e intr-un adapost de catei, imi imaginez ca nu e doar lapte si miere sau ca ar fi un Rai pentru ei, dar ceea ce am vazut in cateva poze, m-a socat.
Am o tipa in lista de messenger care de cateva zile tot trimite massuri cu adapostul, sa adoptam,etc..si acum cateva clipe, pentru prima data, m-am uitat si eu la pozele de acolo.. Fereasca Sfantu'.

Asa e peste tot ? :|

Poze se pot vedea AICI

Edited by tarantula21, 24 July 2011 - 13:34.


#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,763
  • Înscris: 09.05.2005
Eu zic mai bine sa le dea drumul pe strada decat sa sufere saracii caini... ca doar au mai multe drepturi decat noi.

Edited by LensFlare, 24 July 2011 - 13:43.


#3
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Cam peste tot la adaposturile primariilor e aiurea.

View PostLensFlare, on 24th July 2011, 14:42, said:

Eu zic mai bine sa le dea drumul pe strada decat sa sufere saracii caini... ca doar au mai multe drepturi decat noi.
Eu zic mai bine sa taci daca nu citesti bine ca a scris "sa adoptam", nu se discuta despre lasatul lor in strada.

#4
tarantula21

tarantula21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 03.09.2009

View PostLensFlare, on 24th July 2011, 14:42, said:

Eu zic mai bine sa le dea drumul pe strada decat sa sufere saracii caini... ca doar au mai multe drepturi decat noi.

NU NU NU NU!
Nu sunt deacord cu lasatul lor in strada/libertate, in schimb as impusca primarul. Cainii fara stapan trebuie sa fie luati intr-un adapost, ok, dar nu in conditiile astea !

#5
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
doamne :scared: ce-i acolo ! numai "adapost de caini" nu este  :crying:  ala.........zici ca-i lagar de exterminare a cainilor  :crybaby:

#6
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Din pacate, o parte din cei care ii adopta, le dau drumul apoi pe strada, si ajung tot in asemenea "adaposturi".
Eu sunt pro exterminarea cainilor agresivi de catre primarie.
Zilele trecute am fost atacat de 2 caini fara sa le fac nimic.
A trebuit sa ma fac ca ii arunc cu telefonul in bot ca sa pastreze distanta, latrand la mine.
PS: Ca sa nu mai vorbesc de caini din spatele blocului meu, nu e zi sa nu atace pe cineva (scapa de atacuri, doar vecini care le dau mancare).

Edited by Sorin84k, 24 July 2011 - 14:21.


#7
tarantula21

tarantula21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 03.09.2009
Din pacate nu sunt bani pentru conditii mai bune in adaposturi...
Era intr-o zi, in fata primariei o echipa de cameramani si reporteri de la TV locale..si intreband ce se intampla, mi-au spus :

"Domnul primar a refacut scarile primariei (6 trepte)....pentru care a platit nici mai mult nici mai putin de 650.000.000 LEI VECHI ! Ce parere aveti?"
...




Aha,deci acolo s-au dus banii de pe adapost.

Uh, si.. URB Barlad (Fabrica de rulmenti), doneaza primariei o parte din bani pt o fantana arteziana in centru, si primaria mai completeaza donatia cu 250.000.000 LEI VECHI.
Pai cu banii astia, facea hotel de 5* pentru caini..

#8
moshmondica

moshmondica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 11.11.2010

View PostLensFlare, on 24th July 2011, 14:42, said:

Eu zic mai bine sa le dea drumul pe strada decat sa sufere saracii caini... ca doar au mai multe drepturi decat noi.


De care drepturi vorbesti?
Alea din hartii, sau alea din imagini?

#9
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Cainii vagabonzi care nu-si gasesc stapani dupa o anumita perioada petrecuta in adaposturi ar trebui eutanasiati,sa faca loc altor caini vagabonzi,si ca ei sa dispara de pe strazi.Dar ce sa faci cu asa-numitii iubitori de animale,care latra a paguba?Nu aplica bulgarii niste masuri mai bune?Decat sa-l lasi sa se chinuie pe strazi,mai bine eutanasiezi acel animal.Da,animal,nu stiu de vreo lege care le asigura dreptul la viata.

#10
tarantula21

tarantula21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 03.09.2009

View Postasasinuxp, on 24th July 2011, 20:17, said:

Cainii vagabonzi care nu-si gasesc stapani dupa o anumita perioada petrecuta in adaposturi ar trebui eutanasiati,sa faca loc altor caini vagabonzi

Nu stiu cum e in alte parti,dar aici, tinand cont ca avem cea mai mare gradina zoo, ce crezi ca mananca leii ?


...Ai ghicit :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate