Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Romania-Cehia

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

Poll: Romania-Cehia (67 member(s) have cast votes)

Romania-Cehia

  1. Bate Romania (29 votes [55.77%])

    Percentage of vote: 55.77%

  2. Bate Cehia (20 votes [38.46%])

    Percentage of vote: 38.46%

  3. Egal (3 votes [5.77%])

    Percentage of vote: 5.77%

Vote Guests cannot vote

#55
FCBARCELONA

FCBARCELONA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 24.04.2005
Magie marca Mutu :peacefingers: O victorie meritata,pentru care am luptat mult cu pasiune si devotament...Soarta a fost de partea noastra..Uriasul Koller n-a avut noroc :peacefingers: Hai Romania...Cehia e o echipa dependenta de Koller...Olanda i va invinge ....Sunt sigur de asta...Poate si Finlanda sa scoata un rezultat bun..Oricum finlandezi sunt mai ,,puternici'' din punct de vedere fizic si ii pot anihila pe cehi :peacefingers:
Inca o data HAAAAAAI ROMANIAAAAAA :D

#56
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005

FCBARCELONA, on Sep 3 2005, 23:38, said:

Magie marca Mutu :peacefingers: O victorie meritata,pentru care am luptat mult cu pasiune si devotament...Soarta a fost de partea noastra..Uriasul Koller n-a avut noroc :peacefingers: Hai Romania...Cehia e o echipa dependenta de Koller...Olanda i va invinge ....Sunt sigur de asta...Poate si Finlanda sa scoata un rezultat bun..Oricum finlandezi sunt mai ,,puternici'' din punct de vedere fizic si ii pot anihila pe cehi :peacefingers:
Inca o data HAAAAAAI ROMANIAAAAAA :D

<{POST_SNAPBACK}>


Da, dar sa speram ca romani or sa-i anihileze pe finlandezi in octombrie.

#57
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005
Orice s-ar spune cel putin asta seara pt scorul asta ai nostri trebuiesc felicitati.
Bravo. Chiar nu ma asteptam. Eram aproape sigur ca or sa bata cehii
:photo:

:cheers:
:clapping:

#58
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005
N-am vazut meciu' caeram in "otobel" dar mi-a placut faptul ca m-am inselat cind am zis ca ne-o furam.Tardiv,dar totusi bine ca i-am batut. :coolspeak:

#59
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Acu ne vine sa de dam tesle in c...e ca a facut tata Puiu egalul ala in Armenia.

#60
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Ca sa mergem la baraj trebuie castige Cehia maxim 1 meci, restul cel mult egaluri, iar noi sa batem Finlanda...Oare e posibil?

#61
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
Nu e chiar asa.
Cehia mai are 3 meciuri ,cu Armenia,Olanda si Finlanda .
In astea 3 meciuri trebuie sa obtina maxim 4 puncte,ceea ce inseamna 3 egaluri sau o victorie,un egal si o infrangere.
Presupunand ca Armenia va lua bataie atunci mai ramane ca  Cehia sa piarda cu Olanda iar cu Finlanda sa termine la egalitate. E posibil cu putin noroc.Apropos unde e Finlanda asta? :w00t:
De asemenea noi trebuie sa batem Finlanda in ultimul meci.
Daca noi obtinem 3 puncte dintr-un meci iar ei 4 puncte din 3 meciuri ,atunci vom fi la egalitate de puncte dar avand avantaj in intalnirile directe (ei au batut cu 1-0 noi cu 2-0 ) mergem la baraj!!!
Doamne ajuta ! :worthy:

#62
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Stiam ca batem, dar eu am zis 2-1 nu 2-0. Ma bucur ca am gresit!

E bine ca am vazut din nou ca se poate. Asta e cel mai important.

Cat despre Mutu, eu zic ca a venit vremea sa stergem complet cu buretele episodul cu drogurile si sa-l lasam sa-si traiasca viata personala in liniste.

Pe teren, hai sa recunoastem ca e magnific. Si nu ma refer doar goluri.

Declaratia zilei, care spune practic tot ce e de spus apartine lui Il Luce:

Mircea Lucescu, antrenor șahtior: "Spiritul de dăruire a făcut diferența. Chiar au tratat meciul ca pe ultima șansă. Din păcate, românii se trezesc mereu cînd le ajunge cuțitul la os. Excelentă prestația tricolorilor. Indiferent dacă ne vom mai califica sau nu, este o victorie mare prin care putem spera la viitor. Dacă cehii vor juca la fel în continuare vor mai pierde puncte"

La polul opus, declaratia unui alt Mircea. Sandu, din pacate:

Mircea Sandu: , președintele FRF: "Sper ca aceasta să fie noaptea renașterii fotbalului românesc"

Bine sefu' ce-ar fi sa iei matale o pijama pe tine si sa mergi sa faci nani? Lasa-neee...  :rantcurse:

#63
Danutz

Danutz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 05.05.2004
BRAVO ROMANIEI !!!

#64
di eGO

di eGO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 13.01.2004
Cred ca Mutu nu ar fi trebuit sa fie catalogat drept 'drogat' pentru ca el nu a avut niciodata o astfel de atitudine... Era doar 'high'...  :D  Oricum, pe teren e tare...

#65
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Una peste alta au meritat...FELICITARI!!!

#66
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003

UnForsaken, on Sep 4 2005, 03:11, said:

Ca sa mergem la baraj trebuie castige Cehia maxim 1 meci, restul cel mult egaluri, iar noi sa batem Finlanda...Oare e posibil?

<{POST_SNAPBACK}>

Te inseli profund !!! noi acum avem 22 puncte si 11 meciuri jucate , ier cehii au 21 pct. si 9 meciuri jucate , deci noi mai avem un meci de disputat , iar cehii 3 , daca batem in ultimul meci al nostru in finlanda acumulam 25 pct. , iar cehii vor avea 21 pct. insa inca 3 meciuri de jucat (acasa cu armenia si olanda si in deplasare cu finlanda). In caz de egalitate de pucnte noi mergem la baraj din cauza rezultatelor directe , deci cehii ca sa prinda barajul trebuie sa scoata minim 5 puncte (asta in cazul in care noi batem la finlanda acasa , ceea ce nu cred din pacate !) , pe armeni ii bat sigur , le mai trebuie 2 puncte in doua jocuri , deci trebuie sa piarda si sa faca un egal in cele doua meciuri cu olanda si finlanda !

#67
martzafoi_

martzafoi_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 17.06.2005
acestea fiind spuse, felicitari baietilor!! si...ne vedem in 2008  :no:

#68
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

flex21, on Sep 4 2005, 13:41, said:

Te inseli profund !!! noi acum avem 22 puncte si 11 meciuri jucate , ier cehii au 21 pct. si 9 meciuri jucate , deci noi mai avem un meci de disputat , iar cehii 3 , daca batem in ultimul meci al nostru in finlanda acumulam 25 pct. , iar cehii vor avea 21 pct. insa inca 3 meciuri de jucat (acasa cu armenia si olanda si in deplasare cu finlanda). In caz de egalitate de pucnte noi mergem la baraj din cauza rezultatelor directe , deci cehii ca sa prinda barajul trebuie sa scoata minim 5 puncte (asta in cazul in care noi batem la finlanda acasa , ceea ce nu cred din pacate !) , pe armeni ii bat sigur , le mai trebuie 2 puncte in doua jocuri , deci trebuie sa piarda si sa faca un egal in cele doua meciuri cu olanda si finlanda !

<{POST_SNAPBACK}>

Din ce zici tu, ne calificam noi, daca pierd si fac un egal cu olanda si finlanda, acumuleaza 25 de puncte, caz in care merem noi la baraj.

#69
FCBARCELONA

FCBARCELONA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 24.04.2005
Tipic pentru romani..lui Mazilu i s-a urcat la cap desi din punctul meu de vedere nu a facut nimic pe teren,doar 2 mingi castigate la un presing si restul desincronizari cu coechipierii :cursing:...
  Iata ce zice Mazilu :eek: :

Quote

La aproape 48 de ore de la meciul cu Cehia, vîrful "naționalei" părea extenuat. "Meciul n-a fost atît de greu cît a fost după. A trebuit să-mi închid telefonul, din cauza mesajelor și a apelurilor. Chiar și acum am mîncat în grabă pentru a ajunge aici la timp". A cerut un scurt răgaz ca să se schimbe și apoi a revenit îmbrăcat cu tricoul tricolor. Mîndru de sine le-a spus ziariștilor: "Încă mă mai gîndesc dacă o să-l înrămez, depinde cîte selecții o să mai adun". Mai tîrziu și-a făcut o autocaracterizare îndrăzneață: "Cred că mă asemăn cu Van Basten, mai puțin cu vreun atacant actual"
  De asemenea,intr-un interviu acordat GSP el crede ca merita sa fie titular dupa felul cum sa pregatit si cum a jucat in campionat si ca viseaza sa ajunga in Spania.
  Iar tipic romanilor este ca acum vrem sa intoarcem fazele pe toate partile ca sa demonstram ca nu Mutu a dat golurile...Fratilor mai conteaza cine le-a dat?Sa ne felicitam ca-l avem in nationala pentru ca fara el nu vad cine ar fi marcat 2 goluri..este cel mai bun jucator al nationalei :peacefingers:

Quote

Minutul 27 al întîlnirii România - Cehia. Raț a centrat puternic, de pe stînga, la semi-înălțime în fața porții adverse. Venit lansat, Mutu, talonat strîns de Ujfalusi, dă senzația că el este cel care trimite balonul în plasa porții lui Cech. "Eroare, cehul este cel care deviază mingea în propria poartă. Altfel, balonul se ducea afară"
@GSP

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate