Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

daunele in urma castigarii unui proces

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
militzianul

militzianul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.07.2008
Locuiesc in bacau iar anul trecut am inceput constructia unei locuinte avand toate avizele si toate actele necesare.Un vecin a intentat un proces impotriva mea privind granituirea(considerand ca am mutat gardul ce reprezinta hotarul dintre cele 2 proprietati).Tin sa mentionez ca terenul meu este intabulat la cadastru si al lui nu.In urma expertizei facute s-a constatat ca terenul meu este cu 1.02 mp mai mare(o valoare nesemnificativa mentioneaza expertul)iar cel al vecinului este cu 62 mp mai mare.Drept urmare am primit castig de cauza.Ce daune morale sau materiale pot cere eu acum dupa 8 luni de proces si dupa ce in tot acest timp lucrarile la locuinta au fost sistate?

#2
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
doar tu poti  sa iti cuantifici prejudiciul suferit
daune morale nu prea cred ca obtii dar materiale e posibil pentru lipsa de folosinta asupra imobilului si imposibilitatea de finalizare a constructiei
calculeaza cam ce chirie ai fi putut obtine pe imobil sau lucrarile sistate cam cat ar fi costat

e o chestiune pur personala tu cred ca esti singurul in stare sa apreciezi

#3
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Mai trebuie sa iei in considerare ca o sa locuiesti langa vecinul ala ceva vreme de acum incolo. Depinde cat e de razbunator :naughty:

#4
ady_95

ady_95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 23.12.2009

Quote

doar tu poti sa iti cuantifici prejudiciul suferit
daune morale nu prea cred ca obtii dar materiale e posibil pentru lipsa de folosinta asupra imobilului si imposibilitatea de finalizare a constructiei
calculeaza cam ce chirie ai fi putut obtine pe imobil sau lucrarile sistate cam cat ar fi costat

e o chestiune pur personala tu cred ca esti singurul in stare sa apreciezi
+1

Quote

Mai trebuie sa iei in considerare ca o sa locuiesti langa vecinul ala ceva vreme de acum incolo. Depinde cat e de razbunator
o, da

#5
ucsenavag

ucsenavag

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.10.2003

View Postlawrence38, on 24th February 2011, 15:07, said:

Mai trebuie sa iei in considerare ca o sa locuiesti langa vecinul ala ceva vreme de acum incolo. Depinde cat e de razbunator :naughty:
Fereasca sfantu de unul dus cu capul!

#6
aladdin2k

aladdin2k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,500
  • Înscris: 23.06.2004
[Offtopic] Sorry, nu ma pot abtine, inscris de peste sapte ani si asta e primul tau mesaj pe forum!?!  :)

#7
Bingo

Bingo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,458
  • Înscris: 13.04.2006
Tot ,offtopic. Crezi ca eu mai am chef sa scriu cand vad ca i-mi iau warm pt ca mi-am permis sa-l contrazic cu argumente pe dl moderator mister-rf.Si cand am cerut sa mi se faca dreptate nu am fost bagat in seama.Uitati-va ca am warn din doua bucati si probabil o sa raman cu ele de gat pana dupa alegeri.

#8
red-rose

red-rose

    calzado, oro y chocolate

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,567
  • Înscris: 05.02.2010

View Postmilitzianul, on 24th February 2011, 14:27, said:

Locuiesc in bacau iar anul trecut am inceput constructia unei locuinte avand toate avizele si toate actele necesare.Un vecin a intentat un proces impotriva mea privind granituirea(considerand ca am mutat gardul ce reprezinta hotarul dintre cele 2 proprietati).Tin sa mentionez ca terenul meu este intabulat la cadastru si al lui nu.In urma expertizei facute s-a constatat ca terenul meu este cu 1.02 mp mai mare(o valoare nesemnificativa mentioneaza expertul)iar cel al vecinului este cu 62 mp mai mare.Drept urmare am primit castig de cauza.Ce daune morale sau materiale pot cere eu acum dupa 8 luni de proces si dupa ce in tot acest timp lucrarile la locuinta au fost sistate?
io zic sa dai dovada ca esti mai uom decat el si sa-l inviti la o bere ;)

#9
mviorel

mviorel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 29.06.2009
Sigur, dute cu el la niste beri, dai vreo 7-8 beri incepi discutia cu pamantul si te vedem crestat la stirile de la ora 17. Faci un calcul, rezonabil si ceri despagubiri, doar tu esti in masura sa stii ce tarife is la chirie in zona, ce pret au muncitorii chestii de astea. Spor.

#10
red-rose

red-rose

    calzado, oro y chocolate

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,567
  • Înscris: 05.02.2010

View Postmviorel, on 4th March 2011, 20:05, said:

Sigur, dute cu el la niste beri, dai vreo 7-8 beri incepi discutia cu pamantul si te vedem crestat la stirile de la ora 17. Faci un calcul, rezonabil si ceri despagubiri, doar tu esti in masura sa stii ce tarife is la chirie in zona, ce pret au muncitorii chestii de astea. Spor.
ce tampenii spui mah? tu te gandesti a va locui o viata langa ala? io nu stiu, dati sfaturi numai sa aratati cat sunteti voi ciumegi sau ce ?

#11
mviorel

mviorel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 29.06.2009
Si crezi ca va rezolva ceva cu el acuma? Si daca ii pana acolo si ma rog il crezi asa de bun si om pe vecinul lui, de ce l-a dat direct in judecata cand putea merge la el frumos sa vorbeasca sa se inteleaga si se rezolva tot pe cale amiabila dar nu el face parte din categoria oamenilor "destepti", din pacate nu ai trecut prin probleme create de vecini cum a patit si initiatorul si eu de curand culmea tot din cauza pamantului, asa ca daca desteptul a vrut proces dai procese sa aiba ocupatie ca tot el o sa vina la tine daca are bun simt sa isi repare greseala daca nu isi merita soarta. Din pacate oamenii sunt tot mai rai si da e rau ca nu ai un vecin cumsecade dar asa e lumea in ziua de astazi nu avem ce face ii bine ca altii mai spera poate in cele din urma se va schimba ceva in bine.

P.S si nu dau sfaturi doar sa fiu ciumeg dar am intrat si eu in joc cand ai spus faza cu invitatia la bere, daca tu consideri ca ala ii sfat bun dupa ce un om te-a dat in judecata si iti vrea raul, nu te vrea langa el ca si vecin crezi ca lui ii arde de berea ta?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate