Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Site cu valori putere si cuplu!

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007

View Postrichelieu, on 26th January 2011, 08:11, said:

Da, dar pe un ANUME drum, nu pe oricare :). Tot timpul am avut impresia (corecta de altfel) ca masina trage mai bine si consuma mai putin, venind de la Medias spre Bucuresti, decat invers.
si eu la fel. mie mi-a luat intotdeauna cu cel putin 1 litru mai putin cand vin de la sibiu la galati. nu conteaza ca pe valea prahovei sau pe uituz. probabil datorita coborarii lungi. nu stiu la tine dar la mine dupa cateva sute de km se simte in mod clar o crestere a puterii motorului. adica ce faceam la inceput intr-a 4a cam fac intr-a 5a. o fi contribuind si faptul ca nu mai schimb in depasiri.
------------------------------------------------------
eu ma refeream la un drum cat de cat drept si si fara vant, lung de 10-15 km sa zicem.

Edited by undercoverbrother, 28 January 2011 - 12:42.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate