Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 

Cat de multumiti sunteti de Vodafone?

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
3544 replies to this topic

Poll: Cat de multumiti sunteti de Vodafone? (1576 member(s) have cast votes)

Cat de multumiti sunteti de Vodafone?

  1. Sunt foarte multumit (251 votes [15.60%])

    Percentage of vote: 15.60%

  2. Multumit (471 votes [29.27%])

    Percentage of vote: 29.27%

  3. Nu prea, probabil ca in curand imi voi schimba operatorul (445 votes [27.66%])

    Percentage of vote: 27.66%

  4. Este groaznic, abia astept sa scap de el (442 votes [27.47%])

    Percentage of vote: 27.47%

Vote Guests cannot vote

#3079
Danii20

Danii20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 05.06.2004

View PostAlex_23, on 18 februarie 2017 - 20:55, said:

Eu iti demonstrez ca la optiunea de 5 euro de la orange am acces la 43,2 teoretici adica fara limita de 21,6


Poza 2
Mizeria de net de la VDF
cate linii ai la vdf pt. imaginea aia?
La orange, cand spui ca ai acces la 3G + de 42 mbps, ai 4Gul activat la telefon sau e pus numai pe 3G din config.?

#3080
Estel

Estel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 13.01.2007
Deocamdata ok. Fata de Orange am semnal mai bun si netul e mult mai rapid. Nu exista termen de comparatie. Ma amuza/irita totusi unele faze gen : Ma suna deja de la fidelizare si e ceva de genul : Pentru ca sinteti clientul nostru fidel (am 8 luni aproape de cand m-am portat si deh sint legat de contract de aia sint clientul fidel :))) ) va oferim o tableta gratuita cu net nelimitat numai ca trebuie sa platiti 48 de lei pe luna rata la tableta + netul. Tableta gratuita cu 48 de lei pe luna numai la Vodafone :)))) In rest nu am de ce sa ma plang...

#3081
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,358
  • Înscris: 01.09.2012

View PostDanii20, on 19 februarie 2017 - 06:17, said:


cate linii ai la vdf pt. imaginea aia?
La orange, cand spui ca ai acces la 3G + de 42 mbps, ai 4Gul activat la telefon sau e pus numai pe 3G din config.?
Semnalul era undeva la -78 dbm la ambele , era setat pe 3G only

#3082
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Intradevar Vodafone are viteza de maxim 50Mbps in locatia mea pe cand la Orange am maxim 125Mbps.Dar nu ma plang , am 1000GB de consumat pana pe 23/12/2017.Totul din cartele portate + cartele castigate la Lays cu telefon.

#3083
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Discountul tau de 30% la un smartphone 4G inca te asteapta! Foloseste-ti acum voucherul pentru telefon cu reducere la Cartela. Il poti afla din nou prin sms gratuit cu textul DA, la 2730. Detalii pe www.vodafone.ro/30

#3084
petree

petree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 09.11.2005
Nu stiu ce sa fac, nu pot trimite sms-uri unui numar fost Vodafon portat in DIGI.

Am facut sesizare la DIGI, acolo au spus ca problema se afla in Vodafon.

Oare sa fie o pedeapsa ca acel numar a fost in Vodafon si acum se afla in DIGI?

#3085
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,217
  • Înscris: 12.09.2013
Am 3 abonamente la ei, m-a mancat in c _ _ si le-am prelungit un an...Mi-a zis ca au intat in vigoare, activandu-le.Dar la unul din ele la costcontrol arata tot internetul vechi de 2 Gb, nu cel nou de 6Gb.Tipa mi-a zis ca a avut ceva probleme tehnice in implementarea abonamentelor, dar, pana la urma cica a reusit! A reusit pe naiba....Tot trimit mail si  pas.Cred ca fiind in perioada de 14 zile ma razgandesc...

#3086
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013

View Postpetree, on 22 februarie 2017 - 19:03, said:

Nu stiu ce sa fac, nu pot trimite sms-uri unui numar fost Vodafon portat in DIGI.

Am facut sesizare la DIGI, acolo au spus ca problema se afla in Vodafon.

Oare sa fie o pedeapsa ca acel numar a fost in Vodafon si acum se afla in DIGI?
Intreaba la Vodafone.

#3087
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salutare,

View Postpetree, on 22 februarie 2017 - 19:03, said:

Nu stiu ce sa fac, nu pot trimite sms-uri unui numar fost Vodafon portat in DIGI.

Am facut sesizare la DIGI, acolo au spus ca problema se afla in Vodafon.

Oare sa fie o pedeapsa ca acel numar a fost in Vodafon si acum se afla in DIGI?
Trimite-ne te rog mai multe detalii despre situatie prin mesaj privat.

View Postraducut123, on 22 februarie 2017 - 19:25, said:

Am 3 abonamente la ei, m-a mancat in c _ _ si le-am prelungit un an...Mi-a zis ca au intat in vigoare, activandu-le.Dar la unul din ele la costcontrol arata tot internetul vechi de 2 Gb, nu cel nou de 6Gb.Tipa mi-a zis ca a avut ceva probleme tehnice in implementarea abonamentelor, dar, pana la urma cica a reusit! A reusit pe naiba....Tot trimit mail si  pas.Cred ca fiind in perioada de 14 zile ma razgandesc...

Ne poti oferi numarul de telefon prin mesaj privat astfel incat sa putem verifica ce s-a intamplat?

Multumesc!

#3088
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,217
  • Înscris: 12.09.2013
M-am rugat iar sa ma sune azi, intr-un tarziu m-a sunat, dupa mailuri mai dure...Ideea e ca tot nu e rezolvata trecerea la noul abonament.Maine e ultimatumul.M-am saturat, nici timp de pierdut nu mai am...Ce numar sa-ti dau in privat?Ca tu faci o sesizare la colegi si ei ma suna in 5-7 zile, imi bag picioarele...Viata-i scurta, la telefon vorbiti frumos, mieros si cand inchideti va bagati si voi picioarele...Va luati salariile intregi sau nu?

Edited by raducut123, 23 February 2017 - 19:13.


#3089
megastar

megastar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 18.01.2007
In urma cu 2 ani am facut un contract la Vodafone care expira la inceputul lunii martie pentru care am primit un telefon. Avand in vedere ca sunt in ultimele 30 de zile, am facut cerere pentru o oferta de retentie care pana la urma nu m-a satisfacut asa ca am cerut si la Orange o oferta de portare. Pana la urma, am ales Orange si am facut portarea. Imi poate spune cineva macar din experienta daca trebuie sa platesc ceva catre Vodafone si cat ar fi suma ( in procente sau cum se calculeaza)? Nu stiu daca datorez ceva pentru acel telefon.

#3090
zen7979

zen7979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 09.09.2013
In aceeasi situatie sunt si eu dar inca nu am portat. M am interesat pe la magazine vodafone inclusiv la relatii cu clientii ,dar astia ori nu stiu pe ce lume traiesc ori au incercat sa ma fraiereasca , adica unii mi au spus ,ca pot porta si platesc doar ultima factura iar altii ,ca daca portez inainte sa expire contractul trebuie sa platesc despagubiri. Asa ,ca stau in banca mea pana expira contractul...

#3091
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014

View PostVodafone, on 23 februarie 2017 - 09:30, said:

Salutare,


Trimite-ne te rog mai multe detalii despre situatie prin mesaj privat.



Ne poti oferi numarul de telefon prin mesaj privat astfel incat sa putem verifica ce s-a intamplat?

Multumesc!
offtopic: eu tot nu inteleg ce inseamna magaria asta; nesimtirea e la ea acasa la vodafone
rezolvati problemele oamenilor si nu mai cersiti numere de telefon in privat
sunt sigur ca multinationala la care cu onor lucrati, a reusit sa va spele creierele in asa hal incat... nu mai e nevoie sa comentez...
apropo: nenea indianul cu turban ce mai face? mai preteaza la vodafone?

#3092
megastar

megastar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 18.01.2007

View Postzen7979, on 24 februarie 2017 - 10:30, said:

In aceeasi situatie sunt si eu dar inca nu am portat. M am interesat pe la magazine vodafone inclusiv la relatii cu clientii ,dar astia ori nu stiu pe ce lume traiesc ori au incercat sa ma fraiereasca , adica unii mi au spus ,ca pot porta si platesc doar ultima factura iar altii ,ca daca portez inainte sa expire contractul trebuie sa platesc despagubiri. Asa ,ca stau in banca mea pana expira contractul...


Eu am platit ultima factura de cum au trimis-o, deci aici nu e problema. Taxa de justa despagubire stiu ca nu se aplica, dar ramane chestia cu telefonul. In teorie, eu l-am platit, dar mi-e sa nu faca vreo smecherie baietii.

#3093
zen7979

zen7979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 09.09.2013
In astia nu prea poti avea incredere.... Eu nu am .

#3094
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

View Postraducut123, on 23 februarie 2017 - 19:09, said:

M-am rugat iar sa ma sune azi, intr-un tarziu m-a sunat, dupa mailuri mai dure...Ideea e ca tot nu e rezolvata trecerea la noul abonament.Maine e ultimatumul.M-am saturat, nici timp de pierdut nu mai am...Ce numar sa-ti dau in privat?Ca tu faci o sesizare la colegi si ei ma suna in 5-7 zile, imi bag picioarele...Viata-i scurta, la telefon vorbiti frumos, mieros si cand inchideti va bagati si voi picioarele...Va luati salariile intregi sau nu?

Buna! Pentru a verifica poti sa ne scrii un mesaj privat cu numarul de telefon si link-ul postarii tale.

#3095
Stef_Stef

Stef_Stef

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 17.08.2016
ce nu imi place la vodafone este ca te costa 0.14 euro sa trimiti un MMS

#3096
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Spre ce tara? Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate