Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari
 

Cat de multumiti sunteti de Vodafone?

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
3544 replies to this topic

Poll: Cat de multumiti sunteti de Vodafone? (1576 member(s) have cast votes)

Cat de multumiti sunteti de Vodafone?

  1. Sunt foarte multumit (251 votes [15.60%])

    Percentage of vote: 15.60%

  2. Multumit (471 votes [29.27%])

    Percentage of vote: 29.27%

  3. Nu prea, probabil ca in curand imi voi schimba operatorul (445 votes [27.66%])

    Percentage of vote: 27.66%

  4. Este groaznic, abia astept sa scap de el (442 votes [27.47%])

    Percentage of vote: 27.47%

Vote Guests cannot vote

#3043
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Ce telefon ai ?

#3044
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Am dat restart la telefon (reset din fabrica) lafel imi arata... si fara sa ma loghez.


Am un S5 neo

#3045
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Tocmai azi mi-au luat semnalul la 3 cartele Vodafone portate în septembrie , una din LycaMobile si 2 din Telekom .Le-am schimbat gratuit la magazinul Vodafone fără să-mi ceară buletinul si in 4 minute am avut din nou alte cartele cu numerele respective.De ce s-a luat semnalul la toate odată ?

Edited by andupustiu, 22 December 2016 - 23:50.


#3046
cristi_95

cristi_95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 08.01.2013
M-am portat de la Orange la Vodafone în septembrie, crezând ca voi avea în sfârșit semnal.
Și am avut...fix 4 zile. Prima data am rămas surprins: aveam semnal 4g în casa (la Orange nu exista așa ceva), după 4 zile n-a mai avut internet pe 4g...și-a revenit după aproximativ o săptămână. Pe zi ce trece semnalul e din ce în ce mai prost,  în unele zone mai prost decât la Orange (asta e o performanță greu de depășit) Ma gândesc din ce în ce mai serios sa ma portez la Digi. În Brăila cel puțin au semnal mult mai bun decât Vodafone.
Ca sa intru pe internet trebuie sa stau lângă fereastra ca sa am semnal, altfel trece pe 2G
.


#3047
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,322
  • Înscris: 16.08.2016
Cristi cel mai bine ar fi sa iei un prepay de la Digi sau Telekom, sa testezi timp de o saptamana si dupa sa faci portarea :)

#3048
brasoveanu1009

brasoveanu1009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 17.06.2014
La Digi?  ��
Intrebare: ce autonomie are bateria telefonului in reteaua Digi? Dar cu datele mobile activate?

Daca aveti posibilitatea, faceti un test.



#3049
Mihai-I

Mihai-I

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 09.03.2014
Autonomia e aceeasi indiferent ca folosesc Digi / Orange. Ajung acasa in fiecare seara cu 25-30% baterie , telefonul este un iPhone 6s. Acoperirea la Digi este mult imbunatatita fata de animtrecuti, netul merge multumitor iar pretul este foarte mic. Poti sa cumperi un prepaid si sa faci teste de baterie si acoperire, nu ai ce sa pierzi.

#3050
cristi_95

cristi_95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 08.01.2013
Ok.Am sa încerc cu o cartela de Digi sau Telekom.Eu nu înțeleg de ce am avut semnal brici pe Vodafone 4 zile, și apoi din ce în ce mai slab.

#3051
cristi_95

cristi_95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 08.01.2013
Attached File  Screenshot_20170107-121515.png   329.97K   47 downloads
Indoor.
Ce părere aveți?

Edited by cristi_95, 07 January 2017 - 12:18.


#3052
Alungatu

Alungatu

    #antiPSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,283
  • Înscris: 29.01.2009
Tot indoor, orange

Attached File  Screenshot_2017-01-07-13-07-28.png   339.99K   39 downloads

#3053
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006
Dupa ce-ti obtin semnatura pe 24 luni pe un contract , nici ca te mai baga in seama , indiferent de problemele ce apar ! Este o tehnica clasica vad , dar e cam enervanta .

#3054
cristi_95

cristi_95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 08.01.2013
Am plecat de la Orange pentru ca nu aveam semnal și internetul nu trecea de 30mbps, era limitat.La Vodafone am atins 144mbps dar într-un singur loc, în casă nu am 4G mai mult de 30 de secunde, apoi 3G și câteodată chiar 2G  :unsure:  iar în timpul unui apel trece pe 2G.

#3055
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,322
  • Înscris: 16.08.2016
Tine cartela doar in locul unde ai semnal 2g sau cat mai slab si dupa te poti apuca sa faci plângere la ei si sa ceri nr de inregistrare

#3056
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Rezolvam si noi rahatul asta?

Attached Files



#3057
Vodafone_INACTIV

Vodafone_INACTIV

    CONT INACTIV

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

View PostGotyc, on 09 ianuarie 2017 - 22:51, said:

Rezolvam si noi rahatul asta?

Salut, Gotyc!

Pentru a putea verifica cele sesizate de tine mai sus, te rog sa ne trimiti numele de utilizator al contului si capturile de ecran, prin mesaj privat.

Multumesc!

#3058
mariusrix37

mariusrix37

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.01.2017
Vodafone - Official Vodafone Support

Am avut si eu o problema de rezolvat si am apelat la Vodafone Support PM.
Verdictul a fost simplu, ca din coada toporului: "mergeti intr-o reprezentanta si colegii va vor indruma"

Nu va suparati, nu stiu ce salarii si bonusuri aveti pe-acolo, dar in anul de gratie 2017 parca apelez Vodafone Madagascar. Sunteti rupti din alt film, credeti-ma.

Una este sa nu ai bani si sa te milogesti de corporatia Vodafone, alta e sa ai bani si sa ceri un mic favor pentru o perioada scurta de timp. Dar englezoii roscovani tocmai ce au iesit din UE si tin nasul sus de tot. Politica de monopol e la rang de arta. Iar papagalii din Romania recita "versuri de Shakespeare" in varianta Vodafone.

PS: Pentru asa-zisul helper OFFICIAL VODAFONE SUPPORT:   ce mama naibii ajutati voi pe forumul asta? ori ca discut cu un robot, ori cu voi, e acelasi drac. Nu va justificati prezenta sau salariul incasat mintind lumea pe forumuri.

PS2: Multa vreme am crezut ca cea mai mare prostie e in armata. Mai tarziu mi-am dat seama ca multinationalele promoveaza aceasta prostie la rang de arta. Succes Vodafone.

#3059
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014

View Postmariusrix37, on 11 ianuarie 2017 - 22:14, said:

Vodafone - Official Vodafone Support

Am avut si eu o problema de rezolvat si am apelat la Vodafone Support PM.
Verdictul a fost simplu, ca din coada toporului: "mergeti intr-o reprezentanta si colegii va vor indruma"

Nu va suparati, nu stiu ce salarii si bonusuri aveti pe-acolo, dar in anul de gratie 2017 parca apelez Vodafone Madagascar. Sunteti rupti din alt film, credeti-ma.

Una este sa nu ai bani si sa te milogesti de corporatia Vodafone, alta e sa ai bani si sa ceri un mic favor pentru o perioada scurta de timp. Dar englezoii roscovani tocmai ce au iesit din UE si tin nasul sus de tot. Politica de monopol e la rang de arta. Iar papagalii din Romania recita "versuri de Shakespeare" in varianta Vodafone.

PS: Pentru asa-zisul helper OFFICIAL VODAFONE SUPPORT:   ce mama naibii ajutati voi pe forumul asta? ori ca discut cu un robot, ori cu voi, e acelasi drac. Nu va justificati prezenta sau salariul incasat mintind lumea pe forumuri.

PS2: Multa vreme am crezut ca cea mai mare prostie e in armata. Mai tarziu mi-am dat seama ca multinationalele promoveaza aceasta prostie la rang de arta. Succes Vodafone.

Asa am pățit și eu când am avut mai multe probleme.  Ma trimetea în magazin.  Am rezolvat problemele un pic mai greu dar cu reclamații la Anpc și nici nu mam dus la magazin.  Ia sa faci o reclamație la Anpc,  sa faci screenshot la numărul de înregistrare și sa o trimiți userul Vodafone și sa vezi cum imediat te rezolva

#3060
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
SMS trimis de Vodafone. Pentru finalizarea a ce??


[ https://s29.postimg.org/heotg2ap3/IMG_0003.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by don_dannielo, 22 January 2017 - 08:00.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate