Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Cat de multumiti sunteti de Vodafone?

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
3544 replies to this topic

Poll: Cat de multumiti sunteti de Vodafone? (1576 member(s) have cast votes)

Cat de multumiti sunteti de Vodafone?

  1. Sunt foarte multumit (251 votes [15.60%])

    Percentage of vote: 15.60%

  2. Multumit (471 votes [29.27%])

    Percentage of vote: 29.27%

  3. Nu prea, probabil ca in curand imi voi schimba operatorul (445 votes [27.66%])

    Percentage of vote: 27.66%

  4. Este groaznic, abia astept sa scap de el (442 votes [27.47%])

    Percentage of vote: 27.47%

Vote Guests cannot vote

#3529
sarighiol

sarighiol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 09.02.2007

View Postarab, on 06 iulie 2023 - 14:28, said:

Nu mai exista reîncărcarea cu 1 euro la prepaid?
Doar pe unele site-uri cum ar fi kartela.ro.
Pe site-urile vodafone.ro, orange.ro și telekom.ro nu mai există nici încărcarea de 2 euro. Așa strategii de marketing au operatorii noștri de telefonie...
La mine ar fi putut vedea clar că au stat cu zero încărcări cartelele de Vodafone mai mulți ani, iar acum cu 2 euro le încarc în fiecare lună. Adică cu ieftinul au mai mult câștig decât cu scumpul. Efectiv însă cred că nu-i interesează să aibă profit. La câți abonați Vodafone s-au portat în ultimele luni din cauza scumpirilor, respectiv la câți abonați au primit abonamente de 2 - 3 euro ca să nu se porteze, în locul unor abonamente de minimum 5 euro, e clar și pentru copiii de grădiniță că se dorește profit cu minus pentru Vodafone RO!

Edited by sarighiol, 06 July 2023 - 16:44.


#3530
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006

 sarighiol, on 06 iulie 2023 - 16:43, said:

Doar pe unele site-uri cum ar fi kartela.ro.
Pe site-urile vodafone.ro, orange.ro și telekom.ro nu mai există nici încărcarea de 2 euro. Așa strategii de marketing au operatorii noștri de telefonie...
La mine ar fi putut vedea clar că au stat cu zero încărcări cartelele de Vodafone mai mulți ani, iar acum cu 2 euro le încarc în fiecare lună. Adică cu ieftinul au mai mult câștig decât cu scumpul. Efectiv însă cred că nu-i interesează să aibă profit. La câți abonați Vodafone s-au portat în ultimele luni din cauza scumpirilor, respectiv la câți abonați au primit abonamente de 2 - 3 euro ca să nu se porteze, în locul unor abonamente de minimum 5 euro, e clar și pentru copiii de grădiniță că se dorește profit cu minus pentru Vodafone RO!
Merci, dar nu merge site-ul cu valoarea aia.

#3531
sarighiol

sarighiol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 09.02.2007
Acum site-ul kartela.ro are probleme fiindcă observ că nu mai încarcă deloc. Se comportă de zici că a fost atacat de hackeri...
Mai erau 2 site-uri (epin.ro și incarcaieftin.ro) de unde puteai încărca cu 1 și 2 euro pe SIM Vodafone, dar... surpriză: nu mai merge decât minimum 3 euro. Am încercat acum.

#3532
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Nici la voda pe site nu mai merge incarcarea cu 1 euro. Deci putem spune adio!

#3533
petrepescarul

petrepescarul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 15.02.2012
Se impute treabă.
Îmi aduc aminte că cele mai mici contracte erau 4 dolari americani. Dolari care mai târziu au devenit euro. Sa trecut la 5 euro cel mai mic contract, încet încet au devenit 6. Noroc că au intrat pe piata sarakile alea de Cosmote și Digi că dacă ramineau granzii cine știe ce abonamente minime avem.

#3534
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Voda incepe sa devina penibil,

sotia mea avea un red15 iesit din perioada minima contractuala, si anul trecut au zis ups marim cu 1 euro abonamentul.
Si ghici astazi vine SMS ca marim cu 1.3 Euro :)
Si din ce vad pe site nu ofera nimic pentru clienti vechi (abonament fara telefon)
Maidegraba o portez pe orange unde ai abonamente normale.....

#3535
petrepescarul

petrepescarul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 15.02.2012
Oau, ce vesti bune...

Attached File  Screenshot_20230714-155153.png   251.01K   167 downloads

Portare din prima, fara depunere de cerere, fara negociere...

#3536
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Foame mare la voda :)))
A costat mult hartie ca ei au cel mai bengos internet :), si acuma trebuie sa recupereze cumva banii!

#3537
correras

correras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.09.2008
Ce mai apare în presă:

https://www.observat...un-euro-si-ceva

#3538
petrepescarul

petrepescarul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 15.02.2012
Daca pina pe 31.08.2023 nu se efectueaza plata cine plateste penalizari si la ce curs valutar?

Attached File  fac.png   126.07K   48 downloads

Am facut portare si am avut serviciile platite anticipat, vodafone in acest caz a ramas dator fata de mine.
Cum se procedeaza, in acest caz, pentru a se stinge datorile?
Stie cineva?

PS
Toby si Andreea nu vrea sa vorbeasca cu mine, cica nu sint client vodafone.

Edited by petrepescarul, 21 August 2023 - 16:29.


#3539
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Exista o procedura, daca suni la CC te ajuta colegii cu returnarea sumei in contul tau. Andreea si Tobi sunt cam useless.

#3540
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Oricum multi vor migra catre Orange și Digi daca Vodafone se comporta excrecabil din toate punctele de vedere , începând cu relațiile cu clienții și terminând cu serviciile oferite. La urma urmei și-o fac cu mana lor și se numește lucru manual. Este bine că avem de unde alege să părăsim o corabie in deriva.

#3541
tnenimi

tnenimi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.08.2023
Caută diferența. Sau ghiciți care este pentru abonați existenți, și care pentru cei noi.

[ https://i.imgur.com/YxXfr9y.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://i.imgur.com/uMGbQC8.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3542
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Și aici...

#3543
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 MembruAnonim, on 28 august 2023 - 09:40, said:

Și aici...

 MembruAnonim, on 28 august 2023 - 10:08, said:

 MembruAnonim, on 28 august 2023 - 10:08, said:


Am incercat sa urc de 2 ori un jpg mic și nu am fost lansat.De asta a apărut așa și nici nu mă lăsa să sterg postarea sau sa o modific. Cenzură :)

 MembruAnonim, on 28 august 2023 - 10:15, said:





Am incercat sa urc de 2 ori un jpg mic și nu am fost lansat.De asta a apărut așa și nici nu mă lăsa să sterg postarea sau sa o modific. Cenzură :)
Rog pe Dumnezeul acestui forum sa șteargă ultimele postări. Mulțumesc!

#3544
Ares14

Ares14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 17.08.2019
M-a sunat, fost client, făcând apel la o bază de date din 2022, să mă momească cu ceva ofertă de 4,76 E (cu ceva resurse și de roaming) să nu îmi prelungesc oferta la operatorul actual și să mă întorc la VDF.
Nu spun disperare, spun target, dar în condițiile în care de la ei am plecat cu scandal (creștere abonam după 35 de zile de contract nou, după reducere roaming, deși contractul era cu stipulare clară ce resurse conține, după reducerea vitezelor de internet cu viteze medii de 18 Mbps//8 Mbps, după lipsa oricărei perspective de 4G+...nu cer 5G, că ăla e doar la nivel de "exemplu" la VDF - îl găsești cu pipeta în câteva zone urbane) mare curaj au să mai sune!

Posted Image

#3545
oddy

oddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.09.2006

View PostAres14, on 08 martie 2024 - 15:24, said:

M-a sunat, fost client, făcând apel la o bază de date din 2022, să mă momească cu ceva ofertă de 4,76 E (cu ceva resurse și de roaming) să nu îmi prelungesc oferta la operatorul actual și să mă întorc la VDF.
Nu spun disperare, spun target, dar în condițiile în care de la ei am plecat cu scandal (creștere abonam după 35 de zile de contract nou, după reducere roaming, deși contractul era cu stipulare clară ce resurse conține, după reducerea vitezelor de internet cu viteze medii de 18 Mbps//8 Mbps, după lipsa oricărei perspective de 4G+...nu cer 5G, că ăla e doar la nivel de "exemplu" la VDF - îl găsești cu pipeta în câteva zone urbane) mare curaj au să mai sune!

Posted Image


Eu in locul tau le spuneam ca accept sa vin inapoi in retea dar in condițiile mele, eu așa fac in general și sa vezi ca pe urma nu te mai sună.

Edited by oddy, 09 March 2024 - 17:18.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate