Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Oferta Romtelecom

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#37
Danny77

Danny77

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 19.09.2006
Bravo, daca se schimba e bine. Concurenta nu poate fi decit benefica pentru noi, clientii. :)
Toate surprizele la vremea lor, dar...sa mai asteptam, experthouse, sau sa ne abonam de pe acum (adica dupa 22)..?
Si inca ceva..ce perioada contractuala olbigatorie impune aceasta oferta? Cit va fi tariful pentru echipamente? Ai idee?
Multumim!!

Edited by Danny77, 21 November 2010 - 20:21.


#38
twism007

twism007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 14.09.2007
Sunt sigure informatiile astea? Cine ti le-a oferit?

#39
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,574
  • Înscris: 20.10.2006
Si nu cumva voce 0 e doar pe un an ? Si eventual la contract pe 2 ani, sa treci automat la un abonament negratuit in al doilea an ?

#40
bello1

bello1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 29.11.2009
Va rog sa-mi confirmati....informatia.

Am intrebat la 1930 si maine oferta intra si inseamna cam asa: Ionel alege clicknet Power, plateste 4.4 euro si primeste:
   - internet la 20Mbpsl
   - Voce zero plus (sper ca am inteles bine);
   - Dolce Star sau IPTV daca este disponibil dar nu ambele servicii simultan , adica si Dolce DTH si Dolce interactiv.


Toate la doar 23 de lei.


Daca este real ....UPC nu mai rezista nici 6 luni :)

#41
69MAR

69MAR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 19.10.2010

View Postbello1, on 21st November 2010, 20:51, said:

Va rog sa-mi confirmati....informatia.

Am intrebat la 1930 si maine oferta intra si inseamna cam asa: Ionel alege clicknet Power, plateste 4.4 euro si primeste:
   - internet la 20Mbpsl
   - Voce zero plus (sper ca am inteles bine);
   - Dolce Star sau IPTV daca este disponibil dar nu ambele servicii simultan , adica si Dolce DTH si Dolce interactiv.


Toate la doar 23 de lei.


Daca este real ....UPC nu mai rezista nici 6 luni :)

mă indoiesc de minunea asta, dar ar fi frumos sa fie pe bune :D

#42
bello1

bello1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 29.11.2009
Este raspunsul de la 1930. Poti suna si tu ....

#43
experthouse

experthouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 13.06.2009

View PostDanny77, on 21st November 2010, 21:19, said:

Bravo, daca se schimba e bine. Concurenta nu poate fi decit benefica pentru noi, clientii. :)
Toate surprizele la vremea lor, dar...sa mai asteptam, experthouse, sau sa ne abonam de pe acum (adica dupa 22)..?
Si inca ceva..ce perioada contractuala olbigatorie impune aceasta oferta? Cit va fi tariful pentru echipamente? Ai idee?
Multumim!!

Eu iti recomand abonare cat mai urgenta, intrucat iti dai seama ca va fi pentru prima data cand Romtelecom ofera atatea servicii la un pret asa de redus, deci va raporta cresteri pe toate segmentele, inclusiv telefonia fixa.

Ultima noutate - VOCE ZERO PLUS - Un abonament cu 0 minute incluse, cu 0 lei abonament, care iti ofera MINUTE NELIMITATE cu un numar preferat din reteaua Romtelecom.

Perioada minima este 2 ani de zile.

Toate echipamentele sunt gratuite, instalarea gratuita, activarea gratuita!




View Postbello1, on 21st November 2010, 21:51, said:

Va rog sa-mi confirmati....informatia.

Am intrebat la 1930 si maine oferta intra si inseamna cam asa: Ionel alege clicknet Power, plateste 4.4 euro si primeste:
   - internet la 20Mbpsl
   - Voce zero plus (sper ca am inteles bine);
   - Dolce Star sau IPTV daca este disponibil dar nu ambele servicii simultan , adica si Dolce DTH si Dolce interactiv.


Toate la doar 23 de lei.


Daca este real ....UPC nu mai rezista nici 6 luni :)

Da, este partial adevarat.

Se poate primii linie de telefon - Voce 0 + - o linie care iti ofera minute nelimitate catre un numar favorit din RTC
Platesti numai netul
Primesti gratuit Dolce ori IPTV, in functie de limitarile tehnice. DAR NU STAR, ci IPTV Zero, ori Dolce Zero, adica pachetele nationale.


View PostLunaCrystal, on 21st November 2010, 21:42, said:

Si nu cumva voce 0 e doar pe un an ? Si eventual la contract pe 2 ani, sa treci automat la un abonament negratuit in al doilea an ?


Nu, este GRATUIT pentru toata perioada contractuala !


View Posttwism007, on 21st November 2010, 21:35, said:

Sunt sigure informatiile astea? Cine ti le-a oferit?

o adresa de mail de genul [email protected] :P

:coolspeak:


In plus, daca clientul are deja Dolce, este trecut de perioada minima contractuala si se afla sub acoperire IPTV, primeste in mod gratuit abonamentul de Dolce, pe toata perioada contractuala.

IPTV National = Dolce National
IPTV Variat = Dolce Variat
IPTV Star = Dolce Star
IPTV MAXIM = DOLCE STAR

Iar daca in momentul de fata are Dolce Variat si se aboneaza la IPTV Star, atunci si Dolce-le trece pe Star si abonamentul devine 0 !

#44
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
ar trebui aduse totusi niste lamuriri !

pentru abonatii la internet se oferea si pana acum IPTV gratuit, mai exact pachetul iNational cu 26 de canale tv !

noutatea adusa de oferta asta e ca acum s-a creat un abonament nou la telefonie fixa, un abonament cu 0 lei, 0 minute incluse, dar care iti ofera totusi nelimitat cu un numar din romtelecom :)


lucru cu adevarat bun e ca un client ce are deja Dolce (satelit) si alege IPTV, o sa aiba abonamentul 0 la satelit !

#45
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,614
  • Înscris: 10.04.2009
pacat... inca mai am contract pana in februarie...

ce preturi, eu dau 100 lei doar pe net (6 mb) + fix :(

[ http://img59.imageshack.us/img59/7333/21screenshot0001.th.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by beavis03, 21 November 2010 - 21:45.


#46
experthouse

experthouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 13.06.2009

View Postbeavis03, on 21st November 2010, 22:44, said:

pacat... inca mai am contract pana in februarie...

ce preturi, eu dau 100 lei doar pe net (6 mb) + fix :(

[ http://img59.imageshack.us/img59/7333/21screenshot0001.th.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Recomandare: Treci pe la un magazin Romtelecom cat mai repede cu putinta, cu siguranta poti beneficia de ceva reduceri ori poti opta pentru noua oferta de pe acum, urmand ca dupa expirarea contractului, in februarie 2011, sa treci la pretul din noua oferta.

Oricum si in momentul de fata (fiind in ultimele 6 luni de ab) poti sa iti faci niste reduceri :P

Iar daca Voce 0 plus iti face cu ochiul poti opta de pe acum iar din februarie sa iti intre in vigoare noua oferta.

Este important sa semnezi cat mai repede prelungirea, pentru ca oferta respectiva (platesti 1, primesti 3) nu va fi valabila pana atunci.



View Postcatalinman, on 21st November 2010, 22:39, said:

ar trebui aduse totusi niste lamuriri !

pentru abonatii la internet se oferea si pana acum IPTV gratuit, mai exact pachetul iNational cu 26 de canale tv !

noutatea adusa de oferta asta e ca acum s-a creat un abonament nou la telefonie fixa, un abonament cu 0 lei, 0 minute incluse, dar care iti ofera totusi nelimitat cu un numar din romtelecom :)


lucru cu adevarat bun e ca un client ce are deja Dolce (satelit) si alege IPTV, o sa aiba abonamentul 0 la satelit !

Cel mai important este aparitia de produse noi, pe langa Voce 0:

Voce 0 plus - vb cu un nr rtc nelimitat
Clicknet Zero - primesti modem gratuit
Dolce Zero - primesti antena, receptor, gratuit !

#47
cristache2010

cristache2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 05.08.2010

View Postbeavis03, on 21st November 2010, 22:44, said:

pacat... inca mai am contract pana in februarie...

ce preturi, eu dau 100 lei doar pe net (6 mb) + fix :(

[ http://img59.imageshack.us/img59/7333/21screenshot0001.th.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Avand in vedere informatiile primite pe forum,si pentru care va multumesc,am sunat la Relatii Clienti.Doamna cu care am vorbit mi-a confirmat ca de maine va intra in vigoare o noua oferta,dar mi-a spus ca nu poate sa-mi dea mai multe amanunte.Am intrebat-o daca,avand in vedere ca-mi expira contractul actual de internet in aprilie,eu voi putea beneficia de aceasta oferta,iar raspunsul a fost ca da,se semneaza un nou contract,banuiesc ca tot pe doi ani.Sper sa fie si adevarat.

#48
experthouse

experthouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 13.06.2009

View Postcristache2010, on 21st November 2010, 23:00, said:

Avand in vedere informatiile primite pe forum,si pentru care va multumesc,am sunat la Relatii Clienti.Doamna cu care am vorbit mi-a confirmat ca de maine va intra in vigoare o noua oferta,dar mi-a spus ca nu poate sa-mi dea mai multe amanunte.Am intrebat-o daca,avand in vedere ca-mi expira contractul actual de internet in aprilie,eu voi putea beneficia de aceasta oferta,iar raspunsul a fost ca da,se semneaza un nou contract,banuiesc ca tot pe doi ani.Sper sa fie si adevarat.


Cu placere, da este adevarat. Semnezi contractul pe doi ani. Iar cand se termina actualul contract, platesti conform noii oferte. :)

O seara buna,

#49
Danny77

Danny77

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 19.09.2006
Suna bine! Multumim colegilor care vin cu aceste noutati pentru noi. Peste acest iptv national (sau zero) oare se poate adauga ceva? De ex, pe mine m-ar interesa pachetul HD. Contra cost, evident, insa cit ar fi? E adevarat ca pachetul free contine pro tv hd si sport.ro hd?

#50
experthouse

experthouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 13.06.2009

View PostDanny77, on 22nd November 2010, 00:32, said:

Suna bine! Multumim colegilor care vin cu aceste noutati pentru noi. Peste acest iptv national (sau zero) oare se poate adauga ceva? De ex, pe mine m-ar interesa pachetul HD. Contra cost, evident, insa cit ar fi? E adevarat ca pachetul free contine pro tv hd si sport.ro hd?


Cu placere, incerc sa ajut, macar cu informatii. :)

Pentru IPTV national - zero - nu se pot adauga extraoptiuni ori HD, dar acest pachet contine 2 canale HD - Protv si sport.ro in mod gratuit. Daca doresti mai mult HD, poti alege Istar - care mai contine si National Geographic si Nat Geo WILD tot in format HD.  Oricum, consider oferta foarte, foarte buna, adica 79 de canale (din care 4 HD) la doar 31 de lei.

#51
bello1

bello1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 29.11.2009
experthouse tu poti sa faci abonamente aici direct pe forum daca iti trimitem copie dupa CI ?

Daca da hai sa deschidem un topic nou.

#52
experthouse

experthouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 13.06.2009

View Postbello1, on 21st November 2010, 23:57, said:

experthouse tu poti sa faci abonamente aici direct pe forum daca iti trimitem copie dupa CI ?

Daca da hai sa deschidem un topic nou.


Nu mai fac eu personal abonamente de ceva timp, dar o sa iti faca unul dintre agenti.

Am nevoie de un PM cu urmatoarele date:

Nume si Prenume
CNP
Adresa (pana la nivel de ap)
Tel contact

Actele o sa le verifice echipa tehnica in momentul instalarii.



Am creat un subiect dedicat ofertei Romtelecom, il gasiti prin accesarea link-ului de mai jos:


http://forum.softped...howtopic=726672

#53
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 13.10.2009
am sunat la 200 sa activez promotia 200 minute in orice retea timp de 2 luni,dar nu stiu daca cumva trebuia sa vorbesc si cu un operator dupa ce am urmat pasii indicati de robot.
cu un operator nu am reusit sa stau de vorba,adormeam cu telefonul la ureche.
in my account nu apare oferta asta.
posibil sa nu se fi activat?

detalii de la cineva care a facut treaba asta?

Edited by dan965, 26 November 2010 - 16:27.


#54
villy_83

villy_83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 13.11.2008
E activata o sa apara si in myaccont.Nu vorbesti cu operator.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate