Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Romanii si celelate etnii

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#73
ego_zenovius

ego_zenovius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,399
  • Înscris: 24.11.2006
Raman, cred ca n-am inteles ce vrei sa spui.
Cyber, cred ca n-ai inteles ce vreau sa spun.

#74
raman

raman

    Dubito, ergo cogito; cogito ergo bibamus.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,171
  • Înscris: 01.12.2010

 ego_zenovius, on 10th February 2011, 21:20, said:

Raman, cred ca n-am inteles ce vrei sa spui.
Ponegritorii sunt printre noi. That's all.

#75
lupu2

lupu2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,908
  • Înscris: 01.11.2007

 Cyber-sapiens, on 10th February 2011, 21:01, said:

... iar daca tu crezi ca noi am avut o istorie mareata precum ungurii, austriecii, polonezii, atunci nu ai decat, este dreptul fiecaruia sa viseze. :console:

Ce au ma astia?  :lol:

#76
ego_zenovius

ego_zenovius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,399
  • Înscris: 24.11.2006

 raman, on 10th February 2011, 21:31, said:

Ponegritorii sunt printre noi.
O mica modificare, pentru a preciza ideea:
Ponegritorii suntem printre noi.

#77
raman

raman

    Dubito, ergo cogito; cogito ergo bibamus.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,171
  • Înscris: 01.12.2010

 ego_zenovius, on 10th February 2011, 19:21, said:

Repet, intotdeauna se gaseste unul (cel putin unul) care sa ii explice strainului cat de "de kakat" suntem.

Hai s-o luam statistic. "Se gaseste unul sau cel putin unu care sa...."......Din cati?? Sau noi toti ponegrim Romania si "unul sau cel putin unul" o lauda?

#78
ego_zenovius

ego_zenovius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,399
  • Înscris: 24.11.2006
Eu unul n-am auzit niciodata un strain vorbind despre romani atat de urat cum vorbesc pe tema asta majoritatea romanilor.
Dupa cum n-am auzit niciodata un strain vorbindu-i de rau pe ai lui asa cum o fac cei mai multi romani.

#79
Cyber-sapiens

Cyber-sapiens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,912
  • Înscris: 04.10.2007

 ego_zenovius, on 10th February 2011, 21:54, said:

Eu unul n-am auzit niciodata un strain vorbind despre romani atat de urat cum vorbesc pe tema asta majoritatea romanilor.
Dupa cum n-am auzit niciodata un strain vorbindu-i de rau pe ai lui asa cum o fac cei mai multi romani.

Acum vrei sa-i luam la rost pe toti analfabetii si tembelii ?! Lasa-i naibii.

Un rom^n isi explica siesi de ce este asa si asa "un negru il striga pe alt negru -ba cioara !" si totusi nu este o manifestare rasiala.

Un rom^n ii explica unui strain partile pozitive ale rom^nilor, cum sunt ele, cate sunt si nu cele negative care sunt valoroase doar pt. autocritica si autocorectie.


 ego_zenovius, on 10th February 2011, 21:54, said:

Eu unul n-am auzit niciodata un strain vorbind despre romani atat de urat cum vorbesc pe tema asta majoritatea romanilor.
Dupa cum n-am auzit niciodata un strain vorbindu-i de rau pe ai lui asa cum o fac cei mai multi romani.

Asta-i deja la capitolul barfe si pareri subiective la un spritz pe terasa, ... cum si unde ne varsam fierea ?!  B)

#80
Mount_Yermom

Mount_Yermom

    my other ride is yermom

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 09.05.2010

 Cyber-sapiens, on 10th February 2011, 21:01, said:

Eu cred ca tu esti dintre aceia de care pomenesti, deoarece te prezinti mult prea maculat pt. o fiinta umana!

Cybere, daca ti-as propune sa te eutanasiez cu blandete ai zice ca-i de bine sau de rau? Vocabularul iti joaca feste? Niciodata nu-i prea tarziu sa pui mana pe carte...

#81
voprescu71

voprescu71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 09.12.2010

 ego_zenovius, on 10th February 2011, 22:43, said:

O mica modificare, pentru a preciza ideea:
Ponegritorii suntem printre noi.
Scuza-ma ca te intrerup.

Tocmai iau un curs de kkt aici in SUA.
Este un curs care ma obliga sa-l iau de stanga americana.
Stanga americana este foarte impregnata de kkti. Nu intru in discutie cine sunt acestia caci licurici o sa ma baneze din nou (am observat ca ori de cate ori discut despre derbedei eu sun banat).

Asa ca vorbesc doar  pe sest,  folosesc denumirea de "stanga".
Sa revin la discutie.
Acesti derbedei, intr-o discutie vin cu conceptul de "etnocentrismul american".
La care eu raspund: "care etnocentrism american? Cultura americana este una universala, cu adanci radacini in cultura greco-romana".
Bun.
Si acuma incepe tirul stangii: "americanii sunt de kkt, americanii sunt etnocentrici, americanii sunt rasisti, americanii blablablabla...".

Despre ce este vorba?

Pai hai sa recapitulam.
Pe de o parte avem o cultura nationala, civica, civilizatorie.
Pe de alta parte avem culturile etnice existente in orice stat.

Stanga se foloseste de confuziile imbecililor care amesteca cultura civica cu cea etnica si se folosesc de aceasta confuzie sa creeze haos si bineinteles propaganda politica.

Asta este  cazul romanilor.

Noi in Romania avem o cultura civilizatorie si una a etniilor. Cea civilizatorie a fost distrusa in mod constant de derbedeii stangisti (motiv ca ori de cate ori vorbesc despre acest aspect lucifer ma baneaza).

Nu putem sa impunem aceasta cultura civilizatorie atata timp cat indivizi inteligenti precum zenovie intra in ideologia celor care ne distrug aceasta cultura. Cum intra zenovie in aceasta ideologie?

Pai exemplele sunt multe. Topicul originea romanilor este plin de ele.

 Mount_Yermom, on 11th February 2011, 00:01, said:

Cybere, daca ti-as propune sa te eutanasiez cu blandete ai zice ca-i de bine sau de rau? Vocabularul iti joaca feste? Niciodata nu-i prea tarziu sa pui mana pe carte...
In loc sa adoptam stilul "Canuta om sucit" noi romanii ar trebui sa ne concentram pe chestii practice, constructive. Din pacate avem un stil de mistocari.

Edited by voprescu71, 10 February 2011 - 23:57.


#82
Mount_Yermom

Mount_Yermom

    my other ride is yermom

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 09.05.2010

 voprescu71, on 10th February 2011, 23:53, said:

In loc sa adoptam stilul "Canuta om sucit" noi romanii ar trebui sa ne concentram pe chestii practice, constructive. Din pacate avem un stil de mistocari.

"Noi rom^nii" n-ar trebui sa nimic. Fiecare este dator lui Dumnezeu si siesi sa-si cultive destinul individual. Masa critica prin care cacofonia se poate transforma in simfonie nu se poate atinge programatic, prin edicte, de sus in jos.

#83
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
1. deciziile de moderare se discuta pe PM .
2. daca mai faceti flame mintind pentru ce ati fost suspendati , avezi o pauza si mai lunga !!! Sunteti penibili unii , folositi clone si va mai si plangeti dupa aceea .
3.ego , daca nu stii despre ce e vorba , nu te mai amesteca . E ultima data cand iti zic .
4.invatati sa folositi forumul . Exista topic special cu cei suspendati/banati . In loc sa va plangeti , cititi acolo .

Edited by lucifer76, 11 February 2011 - 08:30.


#84
Cyber-sapiens

Cyber-sapiens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,912
  • Înscris: 04.10.2007

 ego_zenovius, on 10th February 2011, 21:54, said:

Eu unul n-am auzit niciodata un strain vorbind despre romani atat de urat cum vorbesc pe tema asta majoritatea romanilor.
Dupa cum n-am auzit niciodata un strain vorbindu-i de rau pe ai lui asa cum o fac cei mai multi romani.

Scuze Zeno, am vrut sa spun IMACULAT, cred ca am apasat prea slab tasta "i" (din motive personale nu imi permit sa apas normal tastele), in plus uneori editez pe fuga, asa neverificat si ...

 Mount_Yermom, on 10th February 2011, 23:01, said:

Cybere, daca ti-as propune sa te eutanasiez cu blandete ai zice ca-i de bine sau de rau? Vocabularul iti joaca feste? Niciodata nu-i prea tarziu sa pui mana pe carte...

Ti-am explicat dragul meu Watson, este elementar, ne gasim pe nivele diferite.

 Mount_Yermom, on 11th February 2011, 00:25, said:

"Noi rom^nii" n-ar trebui sa nimic. Fiecare este dator lui Dumnezeu si siesi sa-si cultive destinul individual. Masa critica prin care cacofonia se poate transforma in simfonie nu se poate atinge programatic, prin edicte, de sus in jos.

Vai se poate, mai ai si D-zeu ?!, ... cum ii zice ?! ... sigur te raportezi la D-zeu adevarat ?! :deadtongue:

Edited by Cyber-sapiens, 11 February 2011 - 16:31.


#85
ego_zenovius

ego_zenovius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,399
  • Înscris: 24.11.2006

 Cyber-sapiens, on 11th February 2011, 16:36, said:

Scuze Zeno, am vrut sa spun IMACULAT, cred ca am apasat prea slab tasta "i" (din motive personale nu imi permit sa apas normal tastele), in plus uneori editez pe fuga, asa neverificat si ...
Nu-ti face probleme, eu oricum nu te inteleg.

#86
Cyber-sapiens

Cyber-sapiens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,912
  • Înscris: 04.10.2007

 ego_zenovius, on 11th February 2011, 19:22, said:

Nu-ti face probleme, eu oricum nu te inteleg.

Nici eu pe tine, de fapt te inteleg, dar nu stiu cum poti sa accepti acele lucruri, ... poate pt. ca duci un trai de huzur ?!  :huh:

#87
ego_zenovius

ego_zenovius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,399
  • Înscris: 24.11.2006

 Cyber-sapiens, on 12th February 2011, 15:19, said:

Nici eu pe tine, de fapt te inteleg, dar nu stiu cum poti sa accepti acele lucruri, ... poate pt. ca duci un trai de huzur ?!  :huh:
Ce lucruri zici tu ca accept eu?

#88
Cyber-sapiens

Cyber-sapiens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,912
  • Înscris: 04.10.2007

 ego_zenovius, on 12th February 2011, 15:49, said:

Ce lucruri zici tu ca accept eu?

Teza oficiala si nu te preface ca nu stii.

#89
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005
Iată câți români au ieșit pe străzi să demonstreze, să strige pentru Raed Arafat!

#90
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 kyrre, on 20 septembrie 2010 - 07:22, said:

Stai ca acum vine ben_gal si explica ce antisemiti, xenofobi, intoleranti suntem noi romanii. Si cat de tare a suferit el in timpul progromurilor din Bucuresti, Iasi, in lagarele de la Auschiwitz sau mai stiu eu pe unde. Si cum le-am furat averea (la care a semnat ca renunta cand a plecat in Israel) si pe care nu mai vrem sa o restituim.
Mai sunt si altii ca acel indiv pe acest forum.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate