Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 

Ce melodii actuale nu va plac?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
2495 replies to this topic

#1837
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,975
  • Înscris: 13.11.2016
Azi am auzit-o pe Delia la radio, nu mai zicea ramai cu ma-ta ci ramai cu bine...:lol:..pe Kiss FM mereu in prima varianta, a 2-a varianta pe Europa FM.

#1838
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

View PostNeaceasca85, on 24 iunie 2017 - 17:25, said:

Codobelcul cu caisele e de asta iarna din decembrie, iar "time is money so don't fuck up mine" e din martie, e fain beatul si simpatica fetita grasana din clip.
E fain beat-ul dar constructia muzicala e "pararama", pe de asupra e foarte plictisitoare tipa cand practic recita plictisita, fara chef, aceasta bucata:
"See your iPhone camera flashin'
Please step back, it's my style you're crampin'
"You here for long?" Oh no, I'm just passin'
"Do you wanna drink?" No, thanks for askin' "
Sa mai zic ca intr-un interval de cateva minute s-a umplut ieri de foarte multe dislike-uri, pe Youtube? Sa mai zic ca au blocat commenturile pentru acest video ca sa nu-i mai huiduie lumea? :( Hetitza grasana cred ca e marele plus din acest videoclip, man. :)

#1839
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,884
  • Înscris: 14.10.2008
Pe mine partea aia doar ma pregateste pentru refren. Nici nu mi-am dat seama ca face reclama la Aifon. Grasana si cu tupeu. Posted Image

#1840
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Am avut o impresie buna despre acest artist dar ritmul si constructia acestei melodii produce mult stres ... 2 vorbe si 3 prostii si gata hitul? Oh, please!

Ed Sheeran - Shame of You
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JGwWNGJdvx8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by IcecreamAlex, 27 June 2017 - 10:19.


#1841
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,884
  • Înscris: 14.10.2008
Daca vrei sa-ti moara te uiti la clipul lui Shape of You unde vezi sani mari de barbat la un luptator de sumo.

Cred ca cea mai buna piesa a lui este I see Fire, desi e din 2014 si-mi aduce niste amintiri foarte neplacute.

#1842
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Asa e. Eu ascultam foarte mult Ed Sheeran - I See Fire (Kygo Remix). E una dintre cele mai bune piese ale anului 2014. Superba.

#1843
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,975
  • Înscris: 13.11.2016
Niciodata nu mi-a placut I see fire....in schimb imi plac mult thinking out loud si make it rain ! :)

#1844
Barabass

Barabass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 02.12.2016
Behaitorul de serviciu s-a gandit ca mereu e loc sa te umpli tot mai mult de penibil:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ua5RnibeFr8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1845
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Motanul asta a uitat sa cante. El doar vorbeste scarbit in acest clip ... "artist adevarat" . Da-o-ncolo de muzica! Ce nevoie mai are el sa mai cante?

The Motans feat. Delia - Weak ness Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CjxMLxxw938?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1846
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,884
  • Înscris: 14.10.2008
Motans e un fel de Cacarla's Dreams cu face reveal.

Cum eu urasc munca imi place versul "zilele de luni si pana joi le-am lasat pe alta data".

#1847
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Prostie de ritm, prostie de constructie muzicala, prostie de melodie, pauze prostesti ... Bataie de joc din partea artistului ... Ohoooooooooo ...

ZAYN, Taylor Swift - I Don’t Wanna Listen You (Fifty Shades Darker) Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7F37r50VUTQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Posted Image


Inca una cu ritm distrus... Doua vorbe trei prostii si  "Who o o you are?"

Mihail - Where You Are?  Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eXBBmJTFuYs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Inca una si ma duc.

Charlie Puth - We Don't Care(About The Music) (feat. Selena Gomez)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3AtDnEC4zak?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by IcecreamAlex, 10 July 2017 - 14:49.


#1848
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,884
  • Înscris: 14.10.2008
Dar eu am remarcat la asta o mare schimbare (in rau) a Selenei Gomez, nu stiu ce a patit, a imbatranit, a slabit, s-a apucat de fumat, nu-mi mai place deloc, nu mai e cea din 2013 din Come and get it sau nici din Good for You. E de nerecunoscut.

#1849
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

View PostNeaceasca85, on 10 iulie 2017 - 23:53, said:

Dar eu am remarcat la asta o mare schimbare (in rau) a Selenei Gomez, nu stiu ce a patit, a imbatranit, a slabit, s-a apucat de fumat, nu-mi mai place deloc, nu mai e cea din 2013 din Come and get it sau nici din Good for You. E de nerecunoscut.
Eu as vrea sa-l vad pe Charlie Puth cantand impreuna cu cactusul. Frumos mai miorlaie amandoi. Si atunci sa vezi cum iese cea mai "pararama" melodie. O sa fie vai de stomacelele noastre. :(

#1850
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017

View PostAndreyAlejandro, on 19 septembrie 2010 - 11:10, said:

Stromae Posted Image
si eu .  Posted Image
Mdea. Asta pentru ca nu-ntzelegetzi franceza. Plus ca "Alors on danse" e veche.

View Postal-padrino, on 24 iunie 2017 - 21:20, said:

Azi am auzit-o pe Delia la radio, nu mai zicea ramai cu ma-ta ci ramai cu bine...Posted Image..pe Kiss FM mereu in prima varianta, a 2-a varianta pe Europa FM.
A deci e pe bune asta cu "ramai cu ma-ta"? :)

#1851
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,884
  • Înscris: 14.10.2008
Pe Youtube este ramai cu ma-ta.

View PostIcecreamAlex, on 11 iulie 2017 - 11:49, said:

Eu as vrea sa-l vad pe Charlie Puth cantand impreuna cu cactusul. Frumos mai miorlaie amandoi. Si atunci sa vezi cum iese cea mai "pararama" melodie. O sa fie vai de stomacelele noastre. Posted Image
Kiss FM in loc sa difuzeze I can't see my Face de la Cactus dau mereu mizeria aia de I Earned It.

#1852
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

View PostHamdoulillah, on 11 iulie 2017 - 12:17, said:

Mdea. Asta pentru ca nu-ntzelegetzi franceza. Plus ca "Alors on danse" e veche.
Nu intelegem franceza? Ce e asa mare greutate sa-ti dai seama ca stilul lui Stromae e de prost gust? Ce e asa mare greutate sa-ti dai seama cata greatza are in el cand canta "Alors On Dance" ? Ce e asa mare greutate sa-ti dai seama ce najpa scartzaie trompeta in aceasta melodie, "Alors On Danse" ? E atat de greu? Nu! Mie intotdeauna mi-a dat o stare aiurea aceasta melodie pentru ca e chiar foarte stresanta. :(

#1853
Barabass

Barabass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 02.12.2016
Asta e mizeria nr.1 auzita pe anul asta. Prapaditii astia doi n-au nicio treaba cu muzica. Versuri 0, ritm 0. O melodie romaneasca atat de proasta cred ca n-am mai ascultat de la Alex Pielea - Minim Doi.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FhlBnFehhNo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1854
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,884
  • Înscris: 14.10.2008
Alex Pielea m-a enervat cu alte chestii de genul Daca Grajdostea Dispare; Dincolo de Cuvinte.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate