Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

World Of Tanks

* * * * - 29 votes
  • Please log in to reply
52557 replies to this topic

#16417
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011
daca sterg fisierele de la update-urile vechi din folderul UPDATES are ceva?

#16418
GoPlanet

GoPlanet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 02.11.2014
Sterge-le fara grija. Sunt doar arhivate acolo.

#16419
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011
aaaa, bun ... le-am sters .. erau 4 gb care ocupau spatiul degeaba

#16420
GoPlanet

GoPlanet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 02.11.2014
Obosit si cu o lene acuta instalata, am decis sa reintru in randul clickerilor.
O singura intrebare am: exista arti mai petarda decat acest Crusader SP cu care imi mananc proprii ficati?
Pe hartie cica da 900 damage dar n-am vazut minunea. Efectul splashului: 2mm

M-am apropiat de T95 dar tancul asta nu trebuie cumparat daca nu ai free xp pentru senile. Cu cele stock, nici rammerul nu poti instala, iar ca tun, esti obligat sa dai dinguri cu cel de pe T29.

Edited by GoPlanet, 21 November 2014 - 10:04.


#16421
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

View PostGoPlanet, on 21 noiembrie 2014 - 10:02, said:

Obosit si cu o lene acuta instalata, am decis sa reintru in randul clickerilor.
O singura intrebare am: mai exista arti mai petarda decat acest Crusader SP cu care imi mananc proprii ficati?
Pe hartie cica da 900 damage dar n-am vazut minunea. Efectul splashului: 2mm


arty fraceza ... si asta da putin damage ... dar eu o am (sunt la tier 9) si imi place pt ca e precisa si incarca repede .. incepand cu tier 9 ai turela si asta inseamna ca nu misti toata magaoaia cand schimbi directia de tragere ... iar la tier 10 ai amgazie de 4 proiectile pe care le scuipi la 6 secunde... daca dai de un tanc senilat il sodomizezi in voie cu cele 4 proiectile :)
Totusi mi se mai intampla sau dau one shoot cand prind un tanc (pana la tier 8)  din lateral sau sa le dau ammorack

#16422
GoPlanet

GoPlanet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 02.11.2014
La francezi am abandonat linia la tier V (singura jucata).
Revin la artilerii (si) pentru ca au f00tut de tot MM-ul si s-a instalat greata. Daca tot iti bati joc de mine si ma puui ultimul in lista, da-mi macar o harta ca lumea.
Parca toti frustratii comunisti s-au adunat in firma aceea de doi lei. Pe serverele EU domina bataia de joc, in toate aspectele.

Edited by GoPlanet, 21 November 2014 - 10:18.


#16423
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,289
  • Înscris: 25.02.2009
Eu mai am putin si trec la BC58,artu de 10,dar nu ma trage ata tare spre ea,o sa raman la asta de 9 pe care nu o sa o vand niciodata ca mie tare draga.
Daca tot te-ai apucat iar,Falimente,intra pe rusi.Fortat de impotenta laptopului meu,joc doar cu arty,iar la rusi is la tier 8,una de care is f multumit. E cat un autobuz de mare,dar are tun frumos.
Am dat aseara 1880 ,cu o boaba,la un Wte 100 care ma umplut de fiori calzi,la cat urasc tancu ala. E capabila sa dea one shot la orice tier 8,precizia e cat de cat ok,reload la 39 sec,dar splashu e mare.Comparabil cu americanii.

#16424
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,526
  • Înscris: 03.10.2013
am ajuns la OBJ.261
am dat cu ea 2000 la fv, td-ul britanic
si e foarte buna in mod TD, in doua meciuri consecutive am distrus cate doua tancuri
de fapt tier 6,8 si 10 mi-au placut la nebunie
7 si 9, mai putin
in CW ii pun ratii si incarca in 28 sec

#16425
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

View PostNaturalBornGamer, on 21 noiembrie 2014 - 10:36, said:

Eu mai am putin si trec la BC58,artu de 10,dar nu ma trage ata tare spre ea,o sa raman la asta de 9 pe care nu o sa o vand niciodata ca mie tare draga.

pai de ce? la tier 10 are precizie mai mare (0,68 ),  are si magazie de munitie si viteza de deplasare mai mare fara de cea de tier 9 ... asa ziceam si eu de cea de 8, ca nu o vand...dar am vandut-o ca doar nu fac crescatorie de artilerii .... nu joc mult cu arty, doar la prima victorie si mai dau cate 4-5 meciuri uneori ca sa ma racoresc dupa o zi de rahat


AM vandut kv-85 ... l-au facut o mizerie de cand i-au taiat din gun depression ... l-am inlocuit cu T-150 , chiar daca asta e ceva mai greoi .. am jucat cu el in CW aseara si am luat cateva bounce-uri chiar daca trageau toti cu gold :)

Edited by Danubian, 21 November 2014 - 11:29.


#16426
Klrdx

Klrdx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 607
  • Înscris: 15.11.2014

View PostGoPlanet, on 20 noiembrie 2014 - 22:30, said:


Pe standard?
Da,  hai sa zicem ca ieși pe minus cu 10000 la 5 meciuri,  eu zic ca e acceptabil

#16427
GoPlanet

GoPlanet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 02.11.2014
La rusi o sa ajung la artilerii prin KV-2 si al sau furnal. Imbin placutul cu utilul.

View PostKlrdx, on 21 noiembrie 2014 - 11:30, said:

Da,  hai sa zicem ca ieși pe minus cu 10000 la 5 meciuri,  eu zic ca e acceptabil
In random doar sporadic iesi doar cu atat de putina pierdere. Ai nevoie de niscai tomate, lemmingi si alte trufandale si in cinci meciuri, toate ffs,  te duci spre 100.000 pierderi.
Eu mi-am vandut JPE100 sa fac rost de bani de buzunar si tot sunt pe janta dupa shopingul de zilele acestea.
Ma apropii de tancuri tier IX si X ce vor avea soarta celorlalte tancuri tier X, cercetate dar nejucate din lipsa de bani.

Greu, maica, pe standard.
Numai cine nu a jucat si ăi cu puterea de procesare echivalenta cu viteza lui T95 zic ca-i ghini la saraci. Posted Image

Edited by GoPlanet, 21 November 2014 - 11:42.


#16428
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

View PostGoPlanet, on 21 noiembrie 2014 - 11:38, said:

La rusi o sa ajung la artilerii prin KV-2 si al sau furnal. Imbin placutul cu utilul.

Mai am si eu cam 35.000 xp sa cercetez arty ruseasca ... am renuntat la furnal pt ca se face mai mult damage cu celalalt tun care compenseaza prin precizie ,ai mare si reload mult mai mic ... nici aim-ul nu e de neglijat ... e adevarat ca daca tragi cu furnalul intr-un tanc cu armura de cacao, il faci one shoot ....dar asta nu ma incalzeste ... oricum kv-2 cu capatana lui mare e o tinta f vizibila pt toata pulimea de pe harta ... abia astept sa scap de el ... il joc doar la prima victorie si oricum nu ma grabesc sa trec la artileria rusa pana nu termin cu cea franceza

#16429
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,289
  • Înscris: 25.02.2009
Un motiv greu pt care nu o sa joc artu de 10 franciuz e ..6 bulioane de credite. :)
Altul la fel de bun e ca,nu e stilu meu sa stau 70 de secunde pana se incarca magazia,prea mult totusi.

La rusi daca mergeti prin KV2,o sa va manace ficatii S51.Si dupa ce ii pui ultimul tun,cu care rupi,are miscarea aia laterala,cum plm ii zice,cat o putza de furnica.Cu asta nu ai ce trage dupa un tanc in miscare.Trebuie rabdare.
In schimb cu Su14-2, mor de ciuda ca prind tier 8 si 9 in 7-8 meciuri din 10,si e naspa ca se termina meciurile repede :)
Un Sand River in T10,in aparare...e meciul de vis.da nu am prins inca niciunu..,:(

Edited by NaturalBornGamer, 21 November 2014 - 12:11.


#16430
GoPlanet

GoPlanet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 02.11.2014
Daca nu ar fi furnalul, nu l-as juca. Azi am facut 1900 damage cu HE si ar fi fost mult mai mult daca aveam suport.
Gold ammo sunt cam loterie, ca nu prea e timp de tintit weakspoturi. Ieri am dat one hit cu gold ammo la un E25 (urasc tancul asta) iar azi am dat ding intr-un T-44, moment in care am luat decizia sa trec pe HE.
Fac mai putine pagube dar nu exista ding cu ele.

View PostNaturalBornGamer, on 21 noiembrie 2014 - 12:05, said:

Un Sand River in T10,in aparare...e meciul de vis.da nu am prins inca niciunu..,Posted Image
Acolo se mananca paine buna si lucru mare daca una din pisicute nu castiga high caliber.
Aia care intra in groapa cu lei (ataca prin dreapta) au viata grea cu artileriile. Pana si caposul ST-1 este macinat marunt chiar si de pisicutele tier VII.

Edited by GoPlanet, 21 November 2014 - 12:16.


#16431
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

View PostGoPlanet, on 21 noiembrie 2014 - 12:15, said:

moment in care am luat decizia sa trec pe HE.
Fac mai putine pagube dar nu exista ding cu ele.



eu nu am jucat niciodata KV-2 (cu furnalul instalat) cu altceva decat cu HE ... am facut si eu cateva meciuri f bune cu furnalul  dar totusi ma dispera aim-ul si am zis sa trec pe celalat tun .... poate pana cercetez arty o sa mi se faca iar doar de HE-uri si o sa repun furnalul in productie

Edited by Danubian, 21 November 2014 - 13:09.


#16432
GoPlanet

GoPlanet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 02.11.2014
Attached File  worldoftanks_2014_11_21_14_44_36_917.jpg   116.58K   14 downloads


Aproape 900 hp a luat un nemernic de kv-2 din mine cu un singur bobarnac dar a refuzat lupta directa si a stat in transee pana ce armata mea de tomate s-a topit printre case si.. na.. in care sa tragi mai repede.
TOTI la noi si doar 10 la ei au fost tomate. Meci pierdut din start, ba chiar un idiot s-a gandit ca-s bun sa isi testeze tunul pe mine.

Zic eu ca daca invingeam ajungea si TOG-ul meu pe la 70.000 credite brut, pe cont premium.
N-a fost sa fie.


PS. de cand are antisplashul mai primesc si dinguri de la arty.

Edited by GoPlanet, 21 November 2014 - 15:11.


#16433
GoPlanet

GoPlanet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 02.11.2014
Cred ca se face o confuzie cu reducerile la tancurile premium. A fost o greseala, e adevarat, dar in lista cu misiunile din luna decembrie.
In cea de aici, cea cu misiunile din noiembrie, nu s-a modificat nimic si cum pana acum s-a dovedit adevarata eu zic ca vor fi reduceri si la tancurile premium tier V.


Off (offfffffffffffffffffffffffff) topic:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-ozygzIiqBg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/stW_rB60mrc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Luati si... Posted Image

Edited by GoPlanet, 21 November 2014 - 16:30.


#16434
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 21.10.2013

View PostGoPlanet, on 21 noiembrie 2014 - 10:02, said:

Obosit si cu o lene acuta instalata, am decis sa reintru in randul clickerilor.
O singura intrebare am: exista arti mai petarda decat acest Crusader SP cu care imi mananc proprii ficati?
Pe hartie cica da 900 damage dar n-am vazut minunea. Efectul splashului: 2mm

M-am apropiat de T95 dar tancul asta nu trebuie cumparat daca nu ai free xp pentru senile. Cu cele stock, nici rammerul nu poti instala, iar ca tun, esti obligat sa dai dinguri cu cel de pe T29.
Eu zic ca merita arti asta (artista daca vrei un joc de cuvinte) . E cam greu sa mergi în marșarier cu  tancul asta însa după ce te obișnuiești e ok. E drept ca am pe el BIA si 2/3 camo. 900 nu am dat nici o singura data.

Si inca una la infrangere ca sa fiu obiectiv. Sunt luate la doua jocuri consecutive.

Attached Files


Edited by sas1975, 21 November 2014 - 20:21.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate