Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Despre televiziunea si ziarul lui Voiculescu

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
18976 replies to this topic

#19
Alvin

Alvin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 31.05.2005

Samael, on Jul 24 2005, 19:27, said:

Stirile de la Antena 1 s-au prostit rau cand a intrat Voiculescu in politica. Impartial nu este nici un post tv, dar la ei e prea pe fata. Si cand penibilul de Voiculescu vrea sa ia si un aer serios...  :puke:

Emisiunile lor electorale sint de toata jena. La fel si cele politice.

<{POST_SNAPBACK}>


EFECTIV s-au prostit...  :D
(intelegeti aluzia sper!)

#20
Johnnywal

Johnnywal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 20.05.2004

Adonis, on Jul 24 2005, 19:04, said:

credeti ca stirile de la Antena 1 sunt impartiale si obiective?

<{POST_SNAPBACK}>


da' pe jiji l-ai intrebat?? :D

#21
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005

spinderella, on Jul 24 2005, 19:06, said:

Dar este vreun post TV sau vreun jurnal impartial? Never in Romania...Totul este comandat sau platit.

<{POST_SNAPBACK}>


Sunt sigur că ai dreptate dar totuși aștia de la Antena1 sunt prea de tot. Sunt prea tendențioși, prea imparțiali. Orice știre este însotită și de comentarii răutăcioase și de multe ori deplasate. Îți vine să  :puke:
This sucks.

#22
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
QUOTE(Adonis @ Jul 24 2005, 19:04)
credeti ca stirile de la Antena 1 sunt impartiale si obiective?

Stirile poate ca sunt, modalitatea lor de prezentare e tendentioasa si asa va ramane cat timp presa va fi aservita politicului. Oamenii astia nu cred ca au auzit de "Conflict de interese". Spunea cineva pe aici ca e ok sa se faca tam-tam pe tema inundatiilor si ca oamenii aia au nevoie de ajutor. Total de acord, cu conditia ca accentul sa se puna pe inundatii si pe solutiile de ajutorare, nu pe guvernarea care nu a facut aia si ailalta. Daca e sa cautam vinovati putem sa ii luam la intrebari si pe primul Hidrotehnist al tarii care s-a ocupat de orice, numai de profesia sa de baza nu. Sau pe cercetatorul de pietre care iarasi nu a facut nimic pentru a umbla la diguri, sisteme de canalizare etc. Insa asta nu cred sa ii ajute foarte mult pe oamenii aceia.

#23
undo

undo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 15.04.2005

Adonis, on Jul 24 2005, 19:04, said:

Nu este zi in care sa nu deschid televizorul si atunci cand trec pe Antena 1 sa vad aceleasi stiri (defaimatoare pt putere ) legate de inundatii. Se incepe jurnalul cu 5 minute mai devreme decat concurenta si dupa 20 de minute de jurnal tot despre inundatii se vorbeste, cand alte televiziuni deja sunt la stirile internationale.

.... vi se pare corect sa bati apa in piua despre inundatii (lucru care...adevarat nu da bine puterii) cand mai sunt si alte stiri?

<{POST_SNAPBACK}>



sa se inteleaga de la inceput, ANTENA 1 e intr-adevar unul din cele mai slabe posturi tv din tara - din toate punctele de vedere (parerea mea)

dar, SA DEA ZI SI NOAPTE STIRI DESPRE INUNDATII si tot nu ar fi destul.. poate asa carnatii k tine scot si ei 2 euro pe apel din buzunar pentru bietzii oameni din impozitu' carora vi se platesc (probabil) voua salariile..
ce-ai vrea sa vezi? ca s-a insurat mutu cu consuelo?!?!?!? :cursing:  :cursing:  :cursing: oamenii aia nu mai au nimic si cretinu' ala le zice "ce-ai vrea cucoana ? sa-ti fac hotel?"

si ca sa intelegi, nu sunt nici pd-ist nici psd-ist.. sunt OM.. unu din aia care fac ceva pentru bietzii oameni care te deranjeaza pe tine de la stirile despre gigi si mutu..

#24
Johnnywal

Johnnywal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 20.05.2004

eddingro, on Jul 26 2005, 12:52, said:

Sunt sigur că ai dreptate dar totuși aștia de la Antena1 sunt prea de tot. Sunt prea tendențioși, prea imparțiali. Orice știre este însotită și de comentarii răutăcioase și de multe ori deplasate. Îți vine să  :puke:
This sucks.

<{POST_SNAPBACK}>

@edding
cred ca vroiai sa zici "partinitor", nu "impartial", nu de alta, dar nu prea se potrivesc termenii  :rolleyes:

DEX said:

IMPARÞIÁL, -Ã, imparțiali, -e, adj. Capabil să facă o apreciere justă, obiectivă; nepărtinitor, obiectiv, drept.


#25
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Am urmarit si eu stirile de pe antene ( aseara , cu un gin tonic linga mine ) .

Numai pentru ce am vazut aseara , antenele ar trebui sa primeasca un vot de blam din partea societatii civile .  Manipulare pe fata si stiri de doi bani .

Am urmarit si pe micul avorton nervos ( unu' , Badea parca ii zice lumea ).
Jenant .
Cit de mitocan si papagal poate fi acel omulet .... :death:  :puke: .

In mod normal , fiecare partid ( lider de partid ) ar trebui sa-si traga televiziune de stiri din jumate in jumate de ora .  Ar fi o reactie normala si astfle ar fi "democratie" .

#26
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005

Johnnywal, on Jul 26 2005, 15:46, said:

@edding
cred ca vroiai sa zici "partinitor", nu "impartial", nu de alta, dar nu prea se potrivesc termenii  :rolleyes:

DEX said:

IMPARÞIÁL, -Ã, imparțiali, -e, adj. Capabil să facă o apreciere justă, obiectivă; nepărtinitor, obiectiv, drept.

<{POST_SNAPBACK}>


yep

scriu de la serviciu și îmi întrerup ideeile, apoi le reiau....

:blush:

sorry...

#27
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Cea mai pertinenta parere despre televiziunea si ziarul lui Voiculescu, Gigi Becali a exprimat-o. Perfect de acord cu el.

#28
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005
Antena 1. Emisiunea de divertisment œÎn puii meiœ:

Se cântă o piesă. Iată versurile:

œAlianța BA eu vreau s-ajung în fruntea țării
Să fiu eu cea mai mare dintre oameni
Scalvii mei numai ai mei
Iar tu Băse ești căpitanul
Ne conduci cu cârma și bulanul
Nu putem scoate capul
Poate doar sutienul
Vreau eu președinte
Vreau eu președinte
Să-mi pun chiloții la uscat
În camera cea mare din palat
Vreau eu președinte
Iată cât sunt de nervoasă
Băse niciodată nu mă lasă
Nici măcar borțoasă
De ce nu poate să mă lase-n pace
S-ajung acolo unde-mi place
Doamne cât de mult aș vrea
Aș vreaa
În palatul
Elena președinte
Udrea președinte
Să-mi pun chiloții la uscat
În camera cea mare din palat
Eu, eu președinteœ

Monica Anghel, Daniel Buzdugan, atât de jos ați ajuns?

#29
GeorgeM

GeorgeM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,445
  • Înscris: 05.08.2006

 eddingro, on 17th October 2009, 21:47, said:

Antena 1. Emisiunea de divertisment œÎn puii meiœ:

Se cântă o piesă. Iată versurile:

œAlianța BA eu vreau s-ajung în fruntea țării
Să fiu eu cea mai mare dintre oameni
Scalvii mei numai ai mei
Iar tu Băse ești căpitanul
Ne conduci cu cârma și bulanul
Nu putem scoate capul
Poate doar sutienul
Vreau eu președinte
Vreau eu președinte
Să-mi pun chiloții la uscat
În camera cea mare din palat
Vreau eu președinte
Iată cât sunt de nervoasă
Băse niciodată nu mă lasă
Nici măcar borțoasă
De ce nu poate să mă lase-n pace
S-ajung acolo unde-mi place
Doamne cât de mult aș vrea
Aș vreaa
În palatul
Elena președinte
Udrea președinte
Să-mi pun chiloții la uscat
În camera cea mare din palat
Eu, eu președinteœ

Monica Anghel, Daniel Buzdugan, atât de jos ați ajuns?

Nu cred ca e adevarat, esti un denigrator de la pedele.

Cum crezi tu ca in Romania niste artisti pot canta cantece din care sa reiasa asa ceva?

Pai nici in America pe vremea lui Bill si a Monicai nu s-a facut caterinca pe tema asta, in conditiile in care Monica a publicat o carte despre cum s-a intamplat.

Sigur esti un denigrator, vin alegerile si vrei sa dai in posturile TV impartiale din tara asta.

#30
prosicontra

prosicontra

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,494
  • Înscris: 06.07.2006

 eddingro, on 17th October 2009, 21:47, said:

Antena 1. Emisiunea de divertisment œÎn puii meiœ:

Se cântă o piesă. Iată versurile:

œAlianța BA eu vreau s-ajung în fruntea țării
Să fiu eu cea mai mare dintre oameni
Scalvii mei numai ai mei
Iar tu Băse ești căpitanul
Ne conduci cu cârma și bulanul
Nu putem scoate capul
Poate doar sutienul
Vreau eu președinte
Vreau eu președinte
Să-mi pun chiloții la uscat
În camera cea mare din palat
Vreau eu președinte
Iată cât sunt de nervoasă
Băse niciodată nu mă lasă
Nici măcar borțoasă
De ce nu poate să mă lase-n pace
S-ajung acolo unde-mi place
Doamne cât de mult aș vrea
Aș vreaa
În palatul
Elena președinte
Udrea președinte
Să-mi pun chiloții la uscat
În camera cea mare din palat
Eu, eu președinteœ

Monica Anghel, Daniel Buzdugan, atât de jos ați ajuns?

chiar intentionam sa urmaresc emisiunea pentru ca ma gandeam ca poate face bendeac ceva cool
am fost dezamagit din primele minute si am schimbat postul

apreciez devotamentul tau fata de partid, ai facut o treaba exceptionala prin efortul de a inregistra si pe urma de a transcrie versurile

bravo!

:)

partidul nu v-a uita devotamentul tau si vei beneficia primi aprecierile pe fisa tanarului militant pedele
vei mai primi si onoarea de a lipi afise in urmatoarea campanie a EBEI

HAHAHAHAH

Edited by prosicontra, 17 October 2009 - 21:27.


#31
unu

unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 05.11.2005
hai sa presupunem ca stirile sunt impartiale. da ce ziceti de emisiunile unde sunt invitati membri din diferite partide unde fiecare isi poate spune punctu' lui de vedere ?  si alea-s impartiale?

azi dupa masa ma uitam la "editie speciala" sau ceva de genu, si erau 3 politicieni ce se certau intre ei pe tema interpretarii constitutiei. cel din PD scotea niste ineptii de ti se facea paru' gaina.

ieri la fel, era boc la antena 3 cu prezentatoarea aia blonda, si abera in continuu despre pensiile "nesimtite". pai cum sa te miri ca astia dau cu cacat tot timpu in guvern cu asa oameni? sau de ce nu-l vad niciodata pe boc sau basescu odata in direct macar prin telefon la sinteza zilei, daca tot se simt nedreptatiti? in schimb ii vezi nonstop pe b1, care n-are nici 1% din audienta antenei 3

Edited by unu, 17 October 2009 - 21:41.


#32
stalnet1

stalnet1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,508
  • Înscris: 10.01.2007

 unu, on 17th October 2009, 21:40, said:

hai sa presupunem ca stirile sunt impartiale. da ce ziceti de emisiunile unde sunt invitati membri din diferite partide unde fiecare isi poate spune punctu' lui de vedere ?  si alea-s impartiale?

azi dupa masa ma uitam la "editie speciala" sau ceva de genu, si erau 3 politicieni ce se certau intre ei pe tema interpretarii constitutiei. cel din PD scotea niste ineptii de ti se facea paru' gaina.

ieri la fel, era boc la antena 3 cu prezentatoarea aia blonda, si abera in continuu despre pensiile "nesimtite". pai cum sa te miri ca astia dau cu cacat tot timpu in guvern cu asa oameni? sau de ce nu-l vad niciodata pe boc sau basescu odata in direct macar prin telefon la sinteza zilei, daca tot se simt nedreptatiti? in schimb ii vezi nonstop pe b1, care n-are nici 1% din audienta antenei 3
rahatul ala de televiziune le-a intrat adinc in kur :lol: :lol:  stiu ca doare altfel base atingea performanta de 40 de ani a lui ceasca in doar 5 ani

#33
GeorgeM

GeorgeM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,445
  • Înscris: 05.08.2006
[quote name='unu' date='17th October 2009, 22:40' post='7203994']
sau de ce nu-l vad niciodata pe boc sau basescu odata in direct macar prin telefon la sinteza zilei, daca tot se simt nedreptatiti?


Pai ce tu chiar esti naiv si crezi ca ii lasa cineva[size=6]??[/size]

Edited by GeorgeM, 17 October 2009 - 22:11.


#34
unu

unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 05.11.2005
de fiecare data cand m-am uitat la emisiune si se vorbea despre basescu, gadea il ruga pe zeul tau sa intre in direct sa clarifice acuzatiile ce i se aduceau. ghici ce.. niciodata n-a avut coaie s-o faca. acum tu o sa zici ca a incercat da' nu-l lasa operatoarea de la antena3, asa-i? :)

o singura data a intrat bokemon prin telefon cand vorbeau de statura lui, si s-a facut de cacat in ultimu hal...

Edited by unu, 17 October 2009 - 22:19.


#35
Delano

Delano

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,187
  • Înscris: 05.11.2006

 stalnet1, on 17th October 2009, 22:51, said:

rahatul ala de televiziune le-a intrat adinc in kur :lol: :lol:  stiu ca doare altfel base atingea performanta de 40 de ani a lui ceasca in doar 5 ani
De-asta sunt asa crispati pe-aici.

#36
Petrache_Lupu

Petrache_Lupu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,314
  • Înscris: 31.10.2005

 unu, on 17th October 2009, 23:18, said:

de fiecare data cand m-am uitat la emisiune si se vorbea despre basescu, gadea il ruga pe zeul tau sa intre in direct sa clarifice acuzatiile ce i se aduceau. ghici ce.. niciodata n-a avut coaie s-o faca.
Da infantil trebuie sa fii ca sa pui problema in felul asta. Pai de ce ar intra seful unui stat in direct la emisiunea unui mascarici agresiv care spumega pe-acolo de unul singur? Bai parpanghel, mai asteapta vreo 20 de ani pana incepi sa intelegi cum e cu lucrurile astea.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate