Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Cum se numește filmul?

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
8285 replies to this topic

#7525
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
Ladies in Lavender?

#7526
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006

View Postoctav727, on 29 februarie 2020 - 13:50, said:

Ladies in Lavender?
Nu este acesta.
Cred ca este danez, scandinavian, scotian sau irlandez; filmul se petrece pe o insula friguroasa. Nu este comedie, este drama. Cred ca ma dau batut si nu-l mai caut (l-am cautat si zilele acestea pe net).
Ma intriga chinul femeii si tertipurile folosite de ea pentru a-l tine pe insula pe barbatul pe care il salvase de la moarte. Intr-un final, el scapa de pe insula cu o barca cu vasle, parca.

#7527
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018
Va rog sa ma ajutati si pe mine, acum ceva timp...sa zic o luna, doua, pe tv1000 a fost difuzat un film din care nu am apucat sa vad foarte mult, ideea era despre un el si o ea care se cunosteau la un meci si care dupa un timp se mutau impreuna, ulterior relatia incepe sa se strice si ei o tin numai intr o cearta, dar niciunul dintre acestia nu doreste sa paraseasca apartamentul pe care l au cumparat impreuna.
Nu am retinunt nici numele celor doi si nici nu am reusit sa il vad pana la capat, CRED., dar nu sunt sigur ca tipul era actorul principal din filmul "17 again"

Edited by CostyNn96, 01 March 2020 - 12:28.


#7528
flrz

flrz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 12.11.2019
Dacă mai știi aproximativ data când l-ai văzut, putem căuta în arhiva cu programe TV.

#7529
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018

View Postflrz, on 01 martie 2020 - 12:38, said:

Dacă mai știi aproximativ data când l-ai văzut, putem căuta în arhiva cu programe TV.
Nu stiu cu aproximatie, cred ca era pana in sarbatorile de iarna, sa zic pe la inceputul lui decembrie, chiar nu mai retin am zis acum 2luni , fara sa realizez ca suntem in martie . PS : daca nu ma insel numele actritei era broke sau ceva de genul.

#7530
flrz

flrz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 12.11.2019
Poate e vreunul din astea: https://brightside.m...onships-141155/

#7531
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018
L am gasit intre timp, multumesc...Este vorba de filmul The break-up(2006)/Despartiti, dar impreuna. cu Vince Vaughn si Jennifer Aniston Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SfTaJUh3_J4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by CostyNn96, 01 March 2020 - 15:30.


#7532
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Meh, tot ti-a fost de ajutor forumul asta sa gasesti filmul pe care il cautai. Bravo, Softpedia! Bravo...

"bravo"

bra

b

#7533
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
cred ca stiu si eu filmul

#7534
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Da, si eu cred ca cred. Stai sa intru de pe celalalt cont.

#7535
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
nope , nu l-am vazut

e si cu o scena in care aniston plange si asta incearca sa o calmeze sau ceva si asta o lasa cu un alt tip care tocmai venise ? atat am apucat sa vad din el.

daca nu e cu scena asta nu e filmul pe care l-am vazut

#7536
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018

View Postkarax, on 01 martie 2020 - 20:03, said:

nope , nu l-am vazut

e si cu o scena in care aniston plange si asta incearca sa o calmeze sau ceva si asta o lasa cu un alt tip care tocmai venise ? atat am apucat sa vad din el.

daca nu e cu scena asta nu e filmul pe care l-am vazut
da, asta e :))
@puferiu, nu inteleg ce te deranjeaza pana la urma despre ce e topicul asta?

Edited by CostyNn96, 01 March 2020 - 20:53.


#7537
cipri92

cipri92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 03.12.2007
Bună seara,
Îmi amintesc de un film SF care s-a sfârșit cu antagonistul tăiat în 2. Un cuplu era urmărit de un tip împreună cu gașca lui într-un mediu industrial. Scena de care îmi amintesc implică o sabie trecută prin perete, tipul e sub tăișul sabiei iar antagonistul în picioare în fața tipului. Tipa ajunge pe furiș pe partea cealaltă a peretelui unde e și mânerul sabiei. În timp ce antagonistul își ține discursul, cuplu apucă sabia și o ridică prin perete tăind antagonistul în 2.

Vreo sugestie?

Mulțumesc.

#7538
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,701
  • Înscris: 15.06.2007
Salut. Mi-a povestit cineva despre o comedie frantuzeasca, cu un jucator de sah, (ma indoiesc sa fie Garry Kasparov in persoana), care ajunge sa joace sah cu niste puradei intr-o tabara de tigani din Franta, si joaca sah pe bautura sau ceva de genul, in fine, ideea este ca un renumit jucator de sah joaca beat cu niste tiganusi.  
Am cautat pe google dar nu am gasit decat documentare , nici o comedie.

https://m.imdb.com/title/tt4693588/

Dar e din 2019, cam nou, ca sa fie difuzat la tv monde.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0akMtOjs7Dk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Edited by tfmercedez, 06 March 2020 - 15:10.


#7539
flrz

flrz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 12.11.2019
Poate este asta ?

Sau asta.

#7540
flrz

flrz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 12.11.2019
A fost o comedie prin anii 2000 cu un pasager al unui avion care a scăpat doar cu viață de prăbușire în junglă, și nu încape în ambulanța venită la fața locului, iar medicul îi dădea cu ușa în cap să o poată închide.
Știe cineva cum se numește ?

#7541
Maniaticul

Maniaticul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 02.12.2014

View Postflrz, on 14 martie 2020 - 20:48, said:

A fost o comedie prin anii 2000 cu un pasager al unui avion care a scăpat doar cu viață de prăbușire Ă®n junglă, și nu Ă®ncape Ă®n ambulanța venită la fața locului, iar medicul Ă®i dădea cu ușa Ă®n cap să o poată Ă®nchide.
Știe cineva cum se numește ?


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/D_r8YHa3_KI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Salut. Ia vezi, este cumva acesta ?

View PostManiaticul, on 15 martie 2020 - 01:00, said:




[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/D_r8YHa3_KI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Salut. Ia vezi, este cumva acesta ?

Se poate să mă Ă®nșel.
Dar o fază asemănătoare cu cea descrisă de tine este filmul Hot Shot ( Formidabilul ) cu Charlie Sheen.
Urmărește secvența până la final.

Edited by Maniaticul, 15 March 2020 - 01:05.


#7542
flrz

flrz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 12.11.2019
Cred că ăsta e.
Mulțumesc, Maniaticul.

Edited by flrz, 15 March 2020 - 02:21.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate