Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Cum se numește filmul?

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
8284 replies to this topic

#7543
Maniaticul

Maniaticul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 02.12.2014

 flrz, on 15 martie 2020 - 02:20, said:

Cred că ăsta e.
Mulțumesc, Maniaticul.


Cu plăcere și altă dată.

#7544
licap

licap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 17.05.2008
Salutare. Ajutați-mă și pe mine vă rog. Este vorba despre un tânăr, foarte bun lunetist. cred că filmul e japonez.

Attached Files



#7545
flrz

flrz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 12.11.2019
Pare a fi: https://m.imdb.com/title/tt1587729/

#7546
stammi

stammi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 10.10.2005
E un film care e de actualitate, legat de virus, cu o tipa care intra intr-o inchisoare sau spital ca sa-si salveze sotul care orbise, printre multi altii. Cum se numeste?

#7547
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 14.11.2006

 stammi, on 20 martie 2020 - 14:03, said:

E un film care e de actualitate, legat de virus, cu o tipa care intra intr-o inchisoare sau spital ca sa-si salveze sotul care orbise, printre multi altii. Cum se numeste?
Blindness (2008)

#7548
stammi

stammi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 10.10.2005
Multumesc, acesta este.

#7549
change_me

change_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 25.11.2013
salut.am vazut un film prin 2015-2016 era o familie care traia intr-un buncar si nu trebuia sa iasa la suprafata.in cele din urma ies toti si problema lor era ca atunci cand se enervau deveneau agresivi,aproape  monstrii.era un fel de sf tot legat de sfarsitul lumii.din cate imi amintesc doar fetita scapa

#7550
change_me

change_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 25.11.2013
am gasit..se numeste Hidden si chiar este interesant filmul

#7551
okinciuc

okinciuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 01.12.2006
Salut, caut si eu un film - comedie- cred ca e facut prin anii 70 cu niste suporteri francezi care merg la un meci in anglia

#7552
flrz

flrz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 12.11.2019
Counterfeit constable ?

https://m.imdb.com/title/tt0057834/

#7553
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 27.08.2013
Salut, caut un film noir difuzat ieri la tv dar nu îmi amintesc pe ce post. Am văzut doar o parte din el; e cu o femeie brunetă ce vrea să îl (re)cucerească pe un domn ce între timp, de când nu se văzuseră, se căsătorise cu o blondă, ce este vizitată într-o zi de fosta iubită a soțului ei când cânta la pian, fiind invitată la o seară de dans. Ajunși la dans, fostul și actuala soție sunt separați - blonda fiind invitată la dans de vărul fostei, iar tipa ce organizase acest eveniment îl abordează pe fost, ce este doctor în film. Apoi bruneta îl mituiește pe vărul ei să o cucerească pe blondă pentru a arăta că este de fapt infidelă. Vărul acceptă, vrând $50.000, $25.000 înainte și $25.000 după ce o seduce pe soția doctorului. Prima dată când se întâlnesc vine pe cal la picnic. A doua oară într-o casă lângă un lac, unde atunci când aceasta îl refuză, este bruscată de vărul protagonistei, căzând și murind. Doctorul ajunge după comiterea crimei, având pontul de la fostă. Vărul inițial neagă că s-ar fi întâlnit cu blonda, dar verișoara sa îi spune că îl văzuse fugind de la locul crimei. Urmează un proces, unde este audiat doctorul ce nu o pârăște pe fostă, dar aceasta recunoaște ce a vrut să facă, vărul ei fiind arestat. The end. Nu am reținut nume de personaje, probabil că l-aș fi găsit dacă le-aș fi știut.

#7554
flrz

flrz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 12.11.2019
Pe la ce ora l-ai vazut ?

#7555
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 27.08.2013
miercuri pe la 6 dimineața. a fost pe tnt, filmnow hd, film cafe, tv1000, cinemaraton hd sau paramount channel. m-am uitat în programul acestor posturi - că nu știu pe care a fost sigur - de pe cinemagia dar n-am găsit.

#7556
flrz

flrz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 12.11.2019
Acum nu se mai pot vedea programele difuzate pe 8.
Doar cele de pe 9.
In schimb, te poti uita aici:
https://tv.acasa.ro/arhiva

#7557
imaginoq

imaginoq

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.11.2015
Film dupa un caz real. Fata unui interlop din Cehoslovacia, Praga, rapita ajunge prostituata in America, dupa care se duce dupa ea si o gaseste.

#7558
flrz

flrz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 12.11.2019
Filmul e din perioada comunista sau dupa ruperea Cehoslovaciei ?

#7559
edenmills17

edenmills17

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.04.2020
Buna seara,

De ani de zile ma framant, incercand sa gasesc titlul unui film de epoca (drama-mister-horror?) ale carui ultime 30 de minute le-am vazut pe TVR 1 in vara lui 1990, 1991 sau 1992 dupa miezul noptii. Era color. Imi amintesc doar ca actiunea se petrecea intr-un castel medieval aflat pe coasta oceanului (sau a marii). Printr-o fereastra mica de la etajul castelului era filmata intreaga zona de coasta (zona cu stanci inalte, ca in Cornwall) si valurile care se spargeau de stanci.. In salonul principal al castelului se afla (printre alte picturi) un tablou pictat in ulei infatisand bustul unei femei misterioase ce avea unul din sani acoperit de o scoica alba spiralata, iar parul il avea prins intr-un fel de coc si purta o rochie de epoca. In acelasi salon, la o masa mare erau adunate mai multe persoane, in timp ce doua dintre acestea - doi barbati - se apropiau discutand de tablou, pasind pe o carpeta lunga de culoare rosie... A urmat o furtuna puternica (din cate tin minte).. Din pacate, doar acestea sunt imaginile pe care mi le amintesc, dar care prin atmosfera creata m-au impresionat profund!

Sunt un mare fan al filmelor horror, dar nu am regasit acel film difuzat in primii ani dupa Revolutie in acest gen. Ar putea fi o drama-mister de epoca, si poate nu neaparat o productie americana sau britanica. Daca as putea avea acces la programul TVR 1 din vara acelor 3 ani (1991, 1992 si 1993)....

#7560
imaginoq

imaginoq

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.11.2015

 flrz, on 18 aprilie 2020 - 22:46, said:

Filmul e din perioada comunista sau dupa ruperea Cehoslovaciei ?
Doar asta este descrierea pe care am auzit-o... titlul filmului cred ca este ceva legat de "trafic".

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate