Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obtinere numar DUNS pentru Google...

Cum se numeste sarma folosita la ...

La multi ani @corinadaniela!

Cumparare auto vandut cu procura
 Sfat pentru un sistem off-grid la...

Verificare numar angajati firma

Nu pot scapa de OneDrive

Volan inclinat
 Branșamente utilitați g...

Update BIOS = Calculatorul se blo...

Maimuta si Negru

Chiar nu mai suntem in stare sa f...
 Soluție de supraveghere ieft...

1 capatana de usturoi pe zi, pune...

Latenta uriasa la laptop cu i7-12...

Unde se afla acest local ?

Cum se numește filmul?

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
8295 replies to this topic

Puferiu_

Puferiu_

Membru foarte activ

• Grup: Senior Members

Vizualizare mesajlely, pe 29 ianuarie 2024 - 22:52, a scris:

Celelalte două, săptămâna viitoare.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SgJQJq_4JqA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Robert_Kiran

Robert_Kiran

Senior Member

Un film vazut cu ceva vreme in urma, pe care as vrea sa il revad. O familie naufragieaza pe o insula, si constata ca insula mai e locuita de alti oameni. Tin minte ca un individ cu uniforma de ofiter de marina, si intr-un jeep vechi le prezinta insula. Ei il intreaba de ce nu parasesc insula. La care individul le arata o busola si ii intreaba in ce directie sa mearga. Busola se invartea non stop! Mai tin minte o secventa cand fata celor ce naufragieaza se duce sa inoate cu niste delfini, iar unul din delfini o duce pe fata la epava unui avion unde era un cadavru ...Din pacate doar atata imi amintesc. il poate identifica cineva?

dragosh07

dragosh07

Junior Member

• Grup: Members
Salutare cinefililor! Solicitarea mea este pentru un film sa-i zic SF/Horror, in care oamenii se hraneau cu pilule/pastile. Imi amintesc doar faptul ca la un moment dat, se descopera faptul ca aceste pastile sunt fabricate din cadavrele oamenilor morti. Rog ajutor. Multumesc!!!

botelucian

botelucian

Senior Member

Soylent Green 1973?

dragosh07

dragosh07

Junior Member

@botelucian asta este! Multumesc mult!

me_suzy

me_suzy

Member

Deci, era un film politist mai vechi. Imi amintesc o scena de final. Criminalul, deghizat intr-o femeie batrana, era intr-un carurior cu rotile. Se ridica pe neasteptate, il injunghie cu cutitul in spate pe politist, apoi coboara scarile in graba si urmareste o tipa, incercand s-o omoare. Pana la urma politistul imbracat in balonzaid nu murise, fiindca nu fusese injunghiat mortal, si-l impusca pe criminal de pe scari, in timp ce criminalul se invartea in jurul unei mese ca s-o prinda si s-o omoare pe tipa aia. Este putin in genul filmului Psycho, mai nou cred. Ce film este vorba?

A doua versiune este ca de fapt erau doi frati, actori, si unul din ei era criminalul deghizat intr-o femeie batrana, in carucior

Edited by me_suzy, 03 May 2024 - 06:51.

ofi_tm

ofi_tm

Active Member

Bună dimineața.
Aseară l-am auzit pe Liiceanu la UVT povestind despre o povestioară cu un puber de 14 ani care se îndrăgostește de o colegă de clasă. O iubește atât de mult și fără speranță încât îi propune să se sinucidă împreună, dormind împreună o noapte într-o cameră cu crini, mirosul lor toxic omorându-i pe amândoi până dimineață. El umple camera cu crini dar ea nu vine dar el nu doarme singur și trăiește.
Povestea asta am citit-o sau am văzut-o într-un film.
Întrebarea este: în ce film?
Mulțumesc.

clausio

clausio

Senior Member

Imi aduc aminte de un film coproductie iugoslava-germana-italiana  (cred)vazut la cinema in Romania la inceput de ani 80  in care un vapor este capturat in Mediterana de o mana de pirati-teroristi dotati cu pistoale mitraliera. Amanunte notabile in film, vaporul capturat este trecut prin canalul Corint (scena asta e greu de uitat) si teroristii vroiau vaporul ca sa poata transporta droguri - opium.

Filmul e filmat in anii 70, nu-mi aduc aminte titlul, aveam sub 10 ani cand l-am vazut la inceput de ani 80 la cinema...

Daca cineva are o memorie ca a mea, si isi aduce aminte de film, m-as bucura sa-mi dea un indiciu.

lely

lely

Member

Vizualizare mesajclausio, pe 25 mai 2024 - 08:15, a scris:

vazut la cinema in Romania la inceput de ani 80  in care un vapor este capturat in Mediterana de o mana de pirati-teroristi dotati cu pistoale mitraliera.
Probabil nu e ăsta, însă pare subiect asemănător și l-am văzut în aceeași perioadă.
Pirații secolului XX, film URSS.
https://www.google.c...IKpR4-8yjot40xw
https://www.google.c...hhnamTYFZma5X8q

clausio

clausio

Senior Member

Chiar asta e filmul, multumesc! Retinusem ca e iugoslav dar de fapt era rusesc. Felicitari pentru intuitie!

Puferiu_

Puferiu_

Membru foarte activ

1. Pe la mijlocul anilor '90 am vazut un film de actiune, cum erau pe vremea aia, din care tin minte o faza.
Tipul bun ajunge pe teritoriul celor rai, iar cei din urma dormeau. La un moment dat vede un ostatic zidit din care se vedeau doar capul si mainile. Si ii suceste astuia capul intr-un gest de mila.
2. In filmul pe care il caut e vorba despre 3 tipe albe si o tipa de culoare. Una dintre cele 3 urmeaza sa se marite, dar afla de la alta ca viitorul sot s-a culcat cu tipa de culoare. Apoi viitorul sot trebuie s-o convinga sa se marite cu ea. Actiunea se intampla intr-un apartament.

Sterone

Sterone

Senior Member

Cum se numește filmul in care 2 savanți soț și soție infiaza 3 copii din familii cu probleme diferite și îi cresc izolat Intr o pădure pentru a stabili daca educația influențează mai tare rezultatele decât moștenirea genetica ?

MindArchitect

MindArchitect

Guru Member

Cum se numeste filmul? https://www.facebook...095560245082579

onisifor12

onisifor12

Junior Member

Nu știi să citești comenturile?! Numai întrebări din astea de babă inaptă pui.

MindArchitect

MindArchitect

Guru Member

Ai eliberat frustrarea?

Nu apare vreun comentariu, nu am cont de instagram.

Totusi daca mai ai ceva probleme personale sa imi scrii pe PM.

florinbad

florinbad

Senior Member

Este un serial, PhoneShop:
https://www.imdb.com...ef_=tt_mv_close

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate