Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 

gradinita

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
saund17

saund17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.01.2010
Salut.

am aflat de la muncitorii Domus-ului ca la parterul blocului 6 se va face gradinita. Nu prea am inteles de ce nu se va face gradinita in cladirea care spun ei ca a fost construita pentru asa ceva...
Nu ma deranjeaza in mod special faptul ca apartamentele de la parter vor fi destinate copiilor (cel putin atat timp cat nu va fi galagie in tot blocul). Dar am o intrebare: pentru a deschide acea gradinita (sau magazin etc) ei nu au nevoie de semnaturile locatarilor blocului? Intreb asta deoarece, mai demult intr-un bloc in care am locuit in momentul in care cineva a vrut sa deschida la parterul blocului un magazin alimentar a umblat vreo saptamana dupa semnaturile locatarilor pt a obtine aprobarea deschiderii lui.

Multumesc

#2
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Din cate stiu eu, da, este nevoie de acordul asociatiei si locatarilor pentru deschiderea unei firme in bloc.

#3
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007
Pentru deschiderea unei firme in bloc/apartament este nevoie de acordul asociatiei si al vecinilor directi (stanga, dreapta, sus, jos)

Daca acel spatiu (fiind la parter) figureaza ca spatiu comercial (si nu ca spatiu de locuit) este foarte posibil sa nu mai fie nevoie de nici un acord.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate