Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

R.C.S. > R.D.S. > Digi.cablu Digital >D.V.B-C >Al doilea operator de televiziune digitală S.D.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
13846 replies to this topic

#13825
sangedetaur

sangedetaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 31.03.2010
azi in Țimișoara maine-n toata țara

#13826
Red Force

Red Force

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 05.12.2005

 ophaeliu, on 29th May 2010, 00:04, said:

Hello,

si eu am ridicat azi la Iulius Mall Timisoara decodorul HD.... momentan inca sunt codate posturile...cica pana se activeaza cartela.


RedForce: da, poti sa sortezi editezi etc.... are si optiunea de sleep care mie nu imi mergea la celalalt decodor.

Merci.

L-ai lasat pe cel vechi la ei sau acum ai 2?

#13827
Johnny_Beton

Johnny_Beton

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 26.04.2006
Salut ! recunosc faptul ca nu prea cunosc termenii de specialitate dar am sa incerc sa ma fac inteles ... Am o plasma PS42B430 ( Sams... ) , are DVB -T si DVB -C . tv cablu de la rds ... pe acelasi cablu , mai am doua tv crt...Am scanat analog si digital si au intrat toate programele din prima... apoi au intrat si cele HD ..tvr hd , digi hd si nat geo hd ... acum de o zi incoace apare scris : semnal demodulat...si au disparut cele HD. celelalte emise digital le receptionez in continuare. ce anume trebuie sa cer la rds pentru a receptiona posturile HD , avand in vedere ca tv-ul are dvb-c si dvb-t ? Am citit tot ce s-a discutat aici dar parca nu am inteles clar daca era vorba de receptia pe satelit sau pe cablu...

Edited by Johnny_Beton, 29 May 2010 - 01:12.


#13828
grigsound

grigsound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 30.07.2003

 Johnny_Beton, on 29th May 2010, 01:49, said:

Salut ! recunosc faptul ca nu prea cunosc termenii de specialitate dar am sa incerc sa ma fac inteles ... Am o plasma PS42B430 ( Sams... ) , are DVB -T si DVB -C . tv cablu de la rds ... pe acelasi cablu , mai am doua tv crt...Am scanat analog si digital si au intrat toate programele din prima... apoi au intrat si cele HD ..tvr hd , digi hd si nat geo hd ... acum de o zi incoace apare scris : semnal demodulat...si au disparut cele HD. celelalte emise digital le receptionez in continuare. ce anume trebuie sa cer la rds pentru a receptiona posturile HD , avand in vedere ca tv-ul are dvb-c si dvb-t ? Am citit tot ce s-a discutat aici dar parca nu am inteles clar daca era vorba de receptia pe satelit sau pe cablu...

Ai nevoie de un STB-HD de la ei. E vorba de receptia prin cablu. Si trebuie sa-ti modifici abonamentul.

Edited by grigsound, 29 May 2010 - 01:45.


#13829
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

 catalinman, on 28th May 2010, 22:18, said:

tibiu, stai linistit, e doar ciuda upc-istilor  :thumbdown:
Și a blondelor tale! :thumbdown:

 sidewinder, on 28th May 2010, 22:24, said:

De abia astept sapt. viitoare. Cum da un semn catalinman, ma reped pe casieriile RDS. Si fac razboi pana nu plec cu 2 STB-uri HD in mana. :thumbup:

Catalinman este ocupat cu roșcatele din casierii... :thumbup:

 catalinman, on 28th May 2010, 21:34, said:

m-am interesat la superiorii mei,  
 

Corect este: "superioarele mele blonde".... :rolleyes:  :naughty:

 catalinman, on 28th May 2010, 21:34, said:

 de saptamana viitoare vor fi STB-uri HD si in Bucuresti
 


Așa este!!! :OK:

#13830
ophaeliu

ophaeliu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.05.2010

 Red Force, on 29th May 2010, 00:39, said:

Merci.

L-ai lasat pe cel vechi la ei sau acum ai 2?


L-am lasat ca mi l-au cerut... in schimb cei de la Relatii Clienti, mi-au zis ca se putea pastra... concluzie... cum au chef cei de la punctul de lucru... daca vrei sa iti iei unul HD, poate e mai bine sa il ai pe cel vechi cu tine :)

#13831
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009

 aljarreau, on 28th May 2010, 21:33, said:

Daca tot e vorba de numarul de posturi... nici eu NU COMENTEZ (drept de autor Raduceanu :D ) felul in care cineva face peste mie de posturi in opt luni. Eu il prefer pe cel care are citeva posturi in aproape patru ani. Dar, dupa cum spuneam... nu comentez :bigwhitegrin:. Scuze pentru off-topic.
Eu am internet mobil la degetul aratator 24/24 de ore, sa zicem ca daca postam pe: Terminale Mobile, Windows, GSM/CDMA & Telecomunicatii, Gastronomicus, etc... îmi asiguram garantat 10000 de mesaje (si asta fara sa glumesc), urmareste ID meu timp de câteva ore, si poate observi cum se fac lucrurile astea, eu am obraz si daca cineva întreba un lucru usor > ma uit în bara de jos a topicului > si las sa raspunda si altcineva, îi mai frumos asa, si cine posteaza pe arile enumerate de mine > tine mai usor legatura,... sa zicem ca ne întelegem din mesaje...
Depinde de gândirea utilizatorului, sunt persoane care intra pe softpedia doar la 1-2-3 anii sa întrebe câte ceva - si sunt persoane ca mine > care intra zilnic, înteleg gândirea ta > înainte sa apara internetul mobil > daca postai prea mult pe forum era ceva nasol > dar dupa ce a aparut internetul mobil > 1 deget pe telefon si apare mesajul + 0 coment
Toate cele bune

#13832
sile_sile32

sile_sile32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 05.10.2006
Totusi nu inteleg de ce au program prelungit astazi daca nu sunt stb-uri hd???
Si eu am sunat ieri la ei si mi-au zis sa incerc saptamana viitoare ....dar ma gandeam ca poate nu a inteles tipa de acolo caci eu am intrebat de stb-uri hd...asa ca cred ca o sa le fac o vizita putin mai tarziu la caserie sa ma conving cu adevarat...

#13833
ophaeliu

ophaeliu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.05.2010

 Raduceanu, on 29th May 2010, 09:11, said:

zau, nu aveai nici un post si primeai intrebari direct pe numele tau la 2 minute dupa ce te-ai inscris?
[b]

hmm... mai e o varianta ce nu ai luat-o in calcul...
stiam de forum, am citit cam tot ce se putea... ieri "din greseala" am intrat la RDS Timisoara, si am intrebat de HD.... si minune... aveau.. asa ca am fugit acasa sa iau decodorul vechi... ca sa-l pot primi pe cel nou..
odata incheiata operatiunea.. am zis sa imi fac rpd cont aici si sa dau de veste (nu am mai citit de vreo saptamana nimic de pe forum)... si asa am si facut.
probabil ca imediat ce am scris... alt utilizator... RED... mi-a s i pus o intrebare... probabil nici el nu stia cum sa se uite la cat de vechi e un uilizator sau nu... eu cel putin nu am remarcat pana nu ai subiliniat tu.
apoi au urmat acuzatiile... din pacate nu pot dovedi altfel ca nu sunt clona... daca ai tu vreo idee cum sa demonstrez... feel free sa imi zici. daca nu, ma puteti bana si gata...sunteti fericiti mai departe ca ati descoperit o clona.... easy like that!

#13834
kosmap

kosmap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 03.01.2007
ce e asa de greu de inteles?
Au program prelungit pentru este sfarsit de luna si asteapta plata abonamentelor.

E nevoie de cash.... ;)

Kosmap



 sile_sile32, on 29th May 2010, 08:08, said:

Totusi nu inteleg de ce au program prelungit astazi daca nu sunt stb-uri hd???
Si eu am sunat ieri la ei si mi-au zis sa incerc saptamana viitoare ....dar ma gandeam ca poate nu a inteles tipa de acolo caci eu am intrebat de stb-uri hd...asa ca cred ca o sa le fac o vizita putin mai tarziu la caserie sa ma conving cu adevarat...


#13835
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
On topic. S-au codat HD-urili ? In Brasov, si TVR HD si NG HD apar cu semnal demodulat.

#13836
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009
kosmap - Nu se mai numesc abonamente, se numesc taxe mai nou, cât despre personalul mega competent RDS... face cum dicteaza mogulul
Toate cele bune

#13837
dani90

dani90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.04.2009

 corneltacliciu, on 29th May 2010, 00:09, said:

Pe ce frecventa?

370Mhz

#13838
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005
s-a rezolvat si daca maistoru nu se potoleste, va primi ban atata timp cat este nevoie.

Reveniti la subiect. Multumesc

Edited by a_d_y, 29 May 2010 - 08:55.


#13839
EDGE

EDGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 17.10.2004
Solutii sa vedem cu receivere HD Opticum sau DreamBox canalele proaspat codate au aparut? Stiti despre ce vb.. daca aveti vreo informatie putem vb pe PM...

#13840
aresdmh

aresdmh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 15.03.2010
Nu imi vine sa cred, cum naibii si de ce au codat hd-urile? Ce dobitoci! Ce cretini! Cum poti coda ceva si sa nu oferi conserve hd? TVR HD codat cand el este FTA prin dvb-t, adica tvr nu isi codeaza postul si il ofera FTA dar rcs il cripteaza. Cat de jegosi pot fii?
Imi cer scuze ptr cuvintele usor colorate, dar exact cand sa imi fac o parere mult mai buna despre rds ptr ca au inceput sa ofere conserve sd, o strica cu criptarea posturilor hd si mai ales tvr hd care este FTA .
RUSINE INFECTIILOR CARE VA NUMITI RDS!
Multa bafta tuturor! Azi ma voi duce sa reziliez contractul cu toate ca merita sa nu mai platesc pur si simplu fara sa le mai zic nimic! :cursing: :cursing: :cursing:

Edited by aresdmh, 29 May 2010 - 09:24.


#13841
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

 aresdmh, on 29th May 2010, 10:11, said:

Nu imi vine sa cred, cum naibii si de ce au codat hd-urile? Ce dobitoci! Ce cretini! Cum poti coda ceva si sa nu oferi conserve hd? TVR HD codat cand el este FTA prin dvb-t, adica tvr nu isi codeaza postul si il ofera FTA dar rcs il cripteaza. Cat de jegosi pot fii?
Imi cer scuze ptr cuvintele usor colorate, dar exact cand sa imi fac o parere mult mai buna despre rds ptr ca au inceput sa ofere conserve sd, o strica cu criptarea posturilor hd si mai ales tvr hd care este FTA .
RUSINE INFECTIILOR CARE VA NUMITI RDS!
Multa bafta tuturor! Azi ma voi duce sa reziliez contractul cu toate ca merita sa nu mai platesc pur si simplu fara sa le mai zic nimic! :cursing: :cursing: :cursing:

In primul rind calm down... trage aer in piept de trei ori... acum deschide ochii: ESTI PE TOPICUL DEDICAT SD! Pentru HD trebuia sa dai click AICI. :deadtongue:

#13842
aresdmh

aresdmh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 15.03.2010
Nu imi vine sa cred, cum naibii si de ce au codat hd-urile? Ce dobitoci! Ce cretini! Cum poti coda ceva si sa nu oferi conserve hd? TVR HD codat cand el este FTA prin dvb-t, adica tvr nu isi codeaza postul si il ofera FTA dar rcs il cripteaza. Cat de jegosi pot fii?
Imi cer scuze ptr cuvintele usor colorate, dar exact cand sa imi fac o parere mult mai buna despre rds ptr ca au inceput sa ofere conserve sd, o strica cu criptarea posturilor hd si mai ales tvr hd care este FTA .
RUSINE INFECTIILOR CARE VA NUMITI RDS!
Multa bafta tuturor! Azi ma voi duce sa reziliez contractul cu toate ca merita sa nu mai platesc pur si simplu fara sa le mai zic nimic! :cursing: :cursing: :cursing:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate