Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

drepturile copiilor in numele ...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 

Jurnal de sarcina

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
63 replies to this topic

#55
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005
Felicitari si multa sanatate micutei si recuperare rapida mamei! Imi pare rau ca nu ai fost multumita de serviciile de la privat, bine macar ca ai scapat si sunteti acasa si ca sunteti bine, asta e tot ce conteaza!


PS eu nu pricep de ce doctorii care nu se inteleg asa bine cu tehnica noua nu apeleaza la un coleg mai priceput intr-ale estimarii.

#56
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Sa va traiasca copilasii !

Loreley nu a mai dat pe aci deloc.

#57
Loreley

Loreley

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 14.07.2007

View Postyasmi, on 26th November 2010, 14:16, said:

Sa va traiasca copilasii !

Loreley nu a mai dat pe aci deloc.

Asa este, am cam disparut. Sunt multe de spus dar timpul este dusmanul meu. Am nascut un baietel pe 4 octombrie. Prichindelul si-a anuntat venirea noaptea dar in lume si-a facut aparitia spre dimineata. Va avea cateva interventii chirurgicale de-a lungul vietii dar sa speram ca vor fi reusite.
Maltese ai avut dreptate, e greu cu ingrijitul copilului dar dragostea ma face sa merg mai departe.
La spital s-au purtat toti frumos dar asistentele pe plan profesional sunt varza. As fi preferat sa fie mai putin dragute dar sa stie ce trebuie sa faca. Nici cu anumite doctorite nu ma pot lauda dar asta am sa povestesc alta data caci ma cheama bebelusul meu iubit.

Felicitari celor care au nascut.

#58
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Sanatate multa si tie si copilului !! :kisstogether:

#59
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
Sănătate maximă, Loreley. Mi-era și frică să întreb ce mai faci :D

#60
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005
Loreley, multa sanatate! Iti tinem pumnii sa treceti cu bine peste incercarile care va asteapta!

#61
Loreley

Loreley

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 14.07.2007
Multumesc mult.  :kisstogether:  Sper sa trecem totul cu bine. Eu sunt optimista.

Un sfat pentru gravide: vorbiti cu tinere mamici despre primele luni de viata ale bebelusului. Eu am fost socata cat de greu poate sa fie pentru ca nimeni nu m-a avertizat. Acum facem trei luni si totul a revenit aproape la normal. :)

#62
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Unele nu accepta alte pareri si discutii din orgoliu .

Daca incerci sa le spui ceva , le deranjeaza, ca si cind le-ai crede mai proaste .
Doar daca altele s-au descurcat, se vor descurca si ele, chiar daca trec prin aceleasi greseli.

Intotdeauna mi s-a parut constructiv sa discut si cu alte mamici, cu sau fara experienta altui bebe, fiecare are cite ceva de impartasit.
Oricum repede iti dai seama daca e o tipa exagerata , pe care n-are rost sa o bagi in seama, sau daca e rationala si ai ce vorbi cu ea.

#63
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,874
  • Înscris: 06.10.2003

View PostLoreley, on 1st January 2011, 20:56, said:

Multumesc mult.  :kisstogether:  Sper sa trecem totul cu bine. Eu sunt optimista.

Un sfat pentru gravide: vorbiti cu tinere mamici despre primele luni de viata ale bebelusului. Eu am fost socata cat de greu poate sa fie pentru ca nimeni nu m-a avertizat. Acum facem trei luni si totul a revenit aproape la normal. :)
Verisoara mea prin alianta a nascut o fetita la inceputul lui decembrie. Stiu ca se obisnuieste sa se faca o vizita si un cadou, dar io am zis ca astept sa se obisnuiasca cu bebe-ul si sa-si reorganizeze programul dupa puiutz. Sunt convinsa ca orice proaspat parinte fix de musafiri n-are nevoie in (cel putin) prima luna.
In schimb, l-am intrebat pe varul meu cum e cu familia extinsa. Raspunsul lui a fost extraordinar: "ne place. e foarte bine si frumos"  :inlove:

#64
Loreley

Loreley

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 14.07.2007
Shiva ai dreptate cu musafirii. Eu am avut in primele 2 saptamani, 10 randuri de musafiri. Deja eram ingrozita. Parerea mea este ca vizitele sunt mult mai placute dupa ce bebele face 2-3 luni.

Sa creasca mare si sanatoasa nepotica !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate