Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 

Spartacus

- - - - -
  • Please log in to reply
335 replies to this topic

#253
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View PostSophistiKat, on 24 martie 2013 - 18:34, said:

Nu urmaresc serialul, so...

De unde impresia ca nu a murit? Judecând dupa cât de rapid s-a prabusit, as zice ca rana chiar l-a omorât...iar în trailer singura supravietuitoare era femeia lui Crixus.

View PostSophistiKat, on 24 martie 2013 - 18:34, said:

Nu urmaresc serialul, so...

De unde impresia ca nu a murit? Judecând dupa cât de rapid s-a prabusit, as zice ca rana chiar l-a omorât...iar în trailer singura supravietuitoare era femeia lui Crixus.

Asa cred :), o sa vedem in aprilie daca am dreptate. Mi se pare ca a murit mult prea usor, avand in vedere ca era unul dintre cei mai buni oameni ai lui spartacus.

#254
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View Posttiestodj20, on 24 martie 2013 - 20:42, said:

Mi se pare ca a murit mult prea usor
Si Crixus a cazut la fel de usor, ucis de acelasi puber...oricum, îti dai seama ca nu le putea face fata într-o lupta sabie contra sabie. Dar a stiut sa prinda momentul, i-a luat pe nepregatite.

#255
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
In realitate ala ar fi  o maimuta, in niciun caz luptator in armata romana...si sa mai si omoare cei mai buni gladiatori Posted Image ...

#256
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View PostSophistiKat, on 24 martie 2013 - 20:51, said:

Si Crixus a cazut la fel de usor, ucis de acelasi puber...oricum, îti dai seama ca nu le putea face fata într-o lupta sabie contra sabie. Dar a stiut sa prinda momentul, i-a luat pe nepregatite.

Uita-te la secunda doi, langa Spartacus este unul bandajat, pare a fi Agron. Daca ma gandesc bine, pana acum nu a fost ranit deloc, deci ar trebui sa fi supravietuit...Posted Image
http://www.youtube.c...h?v=ptX_pjz5s2k

Edited by tiestodj20, 24 March 2013 - 22:02.


#257
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View Posttiestodj20, on 24 martie 2013 - 22:01, said:

Uita-te la secunda doi, langa Spartacus este unul bandajat, pare a fi Agron.
Mai, da' ce spirit de observatie...da, se pare ca ai dreptate, Agron a supravietuit! :D

#258
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Era o pata alba intr-o mare intunecata Posted Image

#259
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,945
  • Înscris: 07.08.2011
Cam fara spectacol iesirea din scena a lui Crixus...omul merita o moarte mai glorioasa.Dar in ultima vreme regizorul il facuse mai nesuferit, era dus cu pluta si el si tipa aia a lui.Ea oricum dintre toti a terminat lupta cel mai rau.

#260
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
N-a murit Agron dar a murit Tiberius, de mana Korei...ma asteptam la asta. N-am inteles de ce naiba s-a intors Kore la Crassus, acum sigur o sa o trateze ca pe o sclava.

#261
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,672
  • Înscris: 13.12.2006
yeeeeeeeeeeeeeeeee.....de abia astept sa vad episodu.
imi place cand am dreptate:)))   am zis ca tiberius tre sa moara. si o sa moara si crassus ca cezar sa revina victorios la roma.

#262
lenzexe

lenzexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 31.05.2005
Si daca tot nu respectam istoria..si Crasus moare, fiul lui la fel, poate si Pompei..de ce ar supravietui Cezar? Posted Image
Cu siguranta nu ne asteptam la modalitatea in care se incheie show-ul..regizorul s-a dovedit prea inteligent pentru premonitiile noastre.

#263
elementhall

elementhall

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 17.05.2012
Abea astept ultimul episod :X:X:X:
PS: FU*king ROMAAAAAAAAAAAAAANS

#264
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,672
  • Înscris: 13.12.2006
frumos final.

crassus va muri pentru simplu motiv pentru care a murit si glaber...e orbit de furie.
pompei nu cred ca va ajunge la batalie, iar acum ca cezar e "my word and my will" el va ramane sa comande armata care il va imprastia pe spartacus...fie ca acesta din urma va muri sau nu.

totusi...o data ce si-a castigat libertatea gannicus, banuiesc ca va trai in continuare ca om liber alaturi de frumoasa aia de "sclava"

#265
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Sclava bruneta sau sclava blonda :) ?

#266
FCBK

FCBK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,954
  • Înscris: 24.06.2012

View PostVipeR85, on 06 aprilie 2013 - 13:20, said:

yeeeeeeeeeeeeeeeee.....de abia astept sa vad episodu.
imi place cand am dreptate:)))   am zis ca tiberius tre sa moara. si o sa moara si crassus ca cezar sa revina victorios la roma.
Crassus si-a pierdut intr-adevar un fiu in lupta ( alaturi de el, dar mai tarziu ), dar el nicidecum nu a murit aici, desi se zice ca Spartacus a atentat direct la viata lui, facandu-si drum printre romani. Pompei a surplusat cu niste romani, Cezar nu are de ce sa se intoarca victorios pentru ca n-a fost pe acolo, Pompey va fi cel care iese victorios din batalia finala cu scalvii, culegand mai toti laurii.
Din cate am observat, in linii mari, respecta istoria ( in afara de cezar in sus si cezar in jos ), nu s-ar presta la a face o asemenea labarie. ( Nu am vazut penultimul episod inca ) dar is sigura ca l-au/sau o sa-l mentioneze pe Pompey aparand de nicaieri si bla bla, intre cele doua armate romane, sclavii vor fi invinsi.

#267
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,672
  • Înscris: 13.12.2006
oare cand o sa intelegeti ca ne uitam la un film ARTISTIC nu documentar.

#268
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View PostVipeR85, on 06 aprilie 2013 - 17:53, said:

frumos final.
Well, nu a fost chiar finalul, din moment ce ultimul episod va fi difuzat pe 12 aprilie.

#269
FCBK

FCBK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,954
  • Înscris: 24.06.2012

View PostVipeR85, on 06 aprilie 2013 - 19:30, said:

oare cand o sa intelegeti ca ne uitam la un film ARTISTIC nu documentar.
Am vazut ieri penultimul episod si era centrat in jurul a unor intamplari care-l contineau pe Pompei. N-a zis nimeni de film documentar sau ceva, da' nici aberatii colosale cu Crassus crapa si Cezar se intoare victorios si alte de astea.

#270
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
A fost exact ce-mi doream, un serial cu amintiri superbe. Foarte emotionant si bine-regizat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate