Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Spartacus

- - - - -
  • Please log in to reply
335 replies to this topic

#325
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View Posthelioglobalus, on 18 mai 2013 - 20:31, said:

Spartacus a luptat inclusiv pt. dreptul cocalarilor de dreapta de a critica!
Corect! :lol:

#326
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Maine poimaine il scoateti ca a luptat ca miss univers pt. pace in lume si impotriva poluarii CA CAptain Planet. Oricum, la cat de infantil a fost sezonul 3, nu e de mirare ca inspira astfel de comentatori.

#327
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Voi va asteptati ca astia de la Starz sa faca documentar istoric?!Uitati-va pe History...
Seria a urmat in mare ideea rascoalei sclavilor,restul este doar imaginatia regizorului.Mi se pare ca unii au asteptari prea mari de la un serial care a incercat prin lucrurile care se vand cel mai bine(sex si violenta) sa faca un rating mare.

#328
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
In sezonul 3 a exagerat si din cauza asta apar pe aici tot felul de indivizi care ajung sa creada ca SPART-acus era Superman + Mos Craciun + Iisus, 9999 in unul ca tretrisurile alea chinezesti de acum cinspe ani.

#329
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
cine vrea sa-l vada pe galul neinfricat sa se uite la "arrow" s1 ep. 13 :)) e simpatic in alta ipostaza decat gladiator

#330
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
E in multe episoade din Arrow ;)

#331
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,660
  • Înscris: 09.05.2008

View PostGenjurooo, on 20 mai 2013 - 18:43, said:

Oricum, la cat de infantil a fost sezonul 3,
Mai infantil ca tuailigt, dalas, nemuritoru', xena, si alte alea nu cred ca a fost.
Ca te duci tu in ultimu' sat din Vaslui sa bei cel mai tare visichi si nu-l gasesti, e problema ta,
nu a moldovenilor.

#332
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012

View Postjijinho, on 01 mai 2013 - 00:41, said:

Ned Stark era personajul principal, sarea si piperul serialului GOT, odata cu el a murit si serialul, parerea mea.
Eu m-am referit la faptul ca este un serial istoric in modul in care este creat, nu am zis ca este facut dupa fapte care s-au intamplat in istorie. Oricum, ai punctat bine u.

Fitosul ala mic, in istorie, n-ar fi murit atunci , ar fi murit tot in lupta, dar nu atunci.

Bine, povestea Spartacus a fost mult schimbata, in realitatea, spartacus, s-ar fi indragostit de una Valeria, sotia unui nobil, in casa lui Batiatus.
Oricum, un serial care pe mine m-a impresionat la maxim si nu cred ca poate fi egalat prea curand.

Tiberius, daca la el te referi ( fitosu Posted Image ) , nu imi amintesc sa fi fost personaj real, ma rog poate ma insel, cel de care spui tu ca va muri intr-o lupta mai incolo, este Publius Crassus , care apare in primul episod al sezonului avand vreo 10 ani, el da, este un personaj istoric a fost mult timp un locotenent al lui Caesar in Galia apoi sa alaturat tatalui sau in proiectata campanie impotriva partiilor, murind in anul 54 i.h.  in batalia de la Carhae ( in Iraqul de astazi ). Este descris ca un om generos cu multe calitaii este foarte apropiat de Caesar si il pretuieste pe tatal sau, probabil ca personalitatea lui Tiberius a fost construit in antiteza cu personalitatea lui Publius.

helioglobalus @ Suetoniu parca scria ca Caesar avea parul brunet :)

Edited by SucreBolivar88, 26 May 2013 - 19:23.


#333
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016
Am o intrebare. Cum trebuie sa vizionez serialul? Mai intai sez 1 apoi acel prequel format din cele 6 episoade, dupa sez 2 si 3 ?


Spartacus: Nisip însângerat (Spartacus: Blood and Sand) (2010), sezonul I
    Spartacus: Zeii Arenei (Spartacus: Gods of the Arena) (2011), prequel
    Spartacus: Răzbunarea[3] (Spartacus: Vengeance) (2012), sezonul al II-lea
    Spartacus: Războiul Blestemaților[4] (2013) (Spartacus: War of the Damned), sezonul al III-lea

#334
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Poti sa vezi intai Gods Of The Arena, se intampla inainte ca Spartacus sa devina sclav si se concentreaza asupra lui Ganicus. Apoi sezonul 1, 2 si 3.

#335
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Am revazut toate sezoanele...ce sa zic l-am urmarit la fel de antuziasmat ca prima data,e de nota 20

#336
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018

View Postandrei_ionut, on 22 februarie 2017 - 14:12, said:

Am o intrebare. Cum trebuie sa vizionez serialul? Mai intai sez 1 apoi acel prequel format din cele 6 episoade, dupa sez 2 si 3 ?



Spartacus: Nisip însângerat (Spartacus: Blood and Sand) (2010), sezonul I
    Spartacus: Zeii Arenei (Spartacus: Gods of the Arena) (2011), prequel
    Spartacus: Răzbunarea[3] (Spartacus: Vengeance) (2012), sezonul al II-lea
    Spartacus: Războiul Blestemaților[4] (2013) (Spartacus: War of the Damned), sezonul al III-lea

Eu zic ca ar fi mai bine sa le vezi asa cum au apărut.  Ar fi mai palpitant

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate