Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

Web`n`Walk

- - - - -
  • Please log in to reply
1973 replies to this topic

#1
cristianiosub

cristianiosub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 10.07.2006
Ieri a fost lansat în mod oficial mult așteptatul serviciu Web`n`Walk de către compania de telefonie mobilă Cosmote. Neoficial, conexiunea se realizeaza prin EDGE in peste 80% din teritoriul țării , urmând cu siguranță să fie mediatizată și această îmbunătățire.

Am descris pe blog procesul de activare pe SIM a serviciului,  apoi de configurare a terminalului mobil.

Cel mai important lucru este APNul prin intermediul căruia se realizează conexiunea. În cazul în care vom folosi un APN de internet, tarifarea se va efectua cu 80 eurocenti/MB de trafic, însă folosind APNul WebnWalk, navigarea va fi efectuată în mod absolut gratuit până pe data de 31 ianuarie 2010 :)

Prin lansarea acestui produs, Cosmote întradevăr a completat portofoliul de servicii standard oferite clientilor săi.

Față de răposatul I-Mode, Web`n`Walk presimt că va avea un real succes, făcând accesibilă telefonia mobilă și transmisia de date oricărui utilizator indiferent de clasa sociala. cunoștințe tehnice sau aproape indiferent de terminalul mobil utilizat.

Felicitări băieți pentru serviciu și pentru websiteul oficial al produsului (din punct de vedere al designului vs complexitate) : webnwalk.ro

Pe siteul Cosmote.ro gasim :

Quote

Tarife

    Până la 31 ianuarie 2010, beneficiezi de acces nelimitat și gratuit la internet de pe mobil cu noul serviciu web’n'walk! Pentru activare, trimite SMS gratuit la 969 cu textul “A WNW”.*

* Promoția este valabilă doar pentru traficul efectuat în rețea prin serviciul web’n'walk nu și pentru conținutul taxabil descărcat de pe portalul web’n'walk (sonerii, imagini, jocuri) sau traficul în roaming.

Dacă vrei să fii mereu conectat la internet, activează extraopțiunea web’n’walk și cu doar 2,99 euro lunar, fără TVA (3,55 euro lunar, TVA inclus) ai acces nelimitat de pe mobilul tău la portalul web’n’walk și la paginile de web favorite.

Dacă vrei să alegi când să te conectezi cu serviciul web’n’walk, poți alege să ai acces nelimitat timp de o zi, cu doar 0,49 euro fără TVA (0,58 euro, TVA inclus) .

Activarea serviciului web’n'walk

Pentru a activa serviciul web’n’walk este suficient să trimiți un mesaj gratuit cu textul “A WNW” la numărul 969. Vei putea să accesezi serviciul ori de câte ori ai nevoie, plătind doar pentru zilele în care alegi să te conectezi. Imediat după comanda de activare a serviciului vei primi automat setările de care ai nevoie precum și adresa de la care poți descărca Opera Mini web’n’walk pentru a te bucura de cea mai bună experiență on-line.

Pentru o folosire intensă a serviciului, îți recomandăm să îți activezi extraopțiunea web’n’walk. Poți face acest lucru la fel de simplu, trimițând un mesaj gratuit cu textul “A ABO” la numărul 969 și urmând apoi instrucțiunile primite prin SMS. Extraopțiunea va fi disponibilă începând cu 1 februarie 2010.


#2
mihaibr14

mihaibr14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 922
  • Înscris: 24.10.2009
am un lg ke970 din olanda
am observat ca are deja aplicatia asta
acum daca imi voi cumpara o cartela cosmote voi putea folosi aplicatia?

#3
cristianiosub

cristianiosub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 10.07.2006

View Postmihaibr14, on 23rd December 2009, 19:06, said:

am un lg ke970 din olanda
am observat ca are deja aplicatia asta
acum daca imi voi cumpara o cartela cosmote voi putea folosi aplicatia?

PRACTIC,  utilizand APN de webnwalk poti accesa si de pe telefoanele "incompatibile" internetul, insa prin browserul telefonului. Aplicatia webnwalk oferita de ei este adaptata pentru RO

#4
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Păcat că e doar EDGE, câteodată ai nevoie de un fișier atașat la un mail mai repede, dar pentru cei care au răbdare e OK. Clar un pas înainte pentru Cosmote, chiar dacă rămâne pe ultimul loc la viteza netului mobil până la integrarea rețelei Zapp.

#5
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
l-am activat insa imi tot da erori de connexiune ... nu reusesc sa iau opera mini
telefonul este printre cele din lista lg 600

"a survenit o eroare de navigare" , numai asa ma tine

Edited by ReKo, 23 December 2009 - 19:39.


#6
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Am luat opera insa merge foarte prost deocamdata. Am reusit sa conectez shMessenger-ul dupa vreo 4-5 incercari. Sunt sanse sa mearga mai bine sau doar atat poate?

#7
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Mie nu imi activeaza serviciul. Trimit DA la 969 dupa ce primesc raspuns tot de la 969, dar "trimiterea nu a reusit".

#8
ibogdan

ibogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 16.11.2006
Oare care sunt setarile apn pentru telefoane necompatibile dar cu opera?

#9
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008
Numai în portalul lor avem gratuit, cum ar fi în Vodafone Live, și atât? Și dacă eu vreau să îl am doar până la 31 ianuarie cum fac?

Sau...dacă aleg să plătesc neuronii ăia câți or fi pe lună, nu pot intra pe google, youtube, astea?

Apropo, am primit tot, am configurat, dar nu merge să intru nici pe pagina principală. Requested service is unavailable.

#10
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
© web'n'walk is a trademark of Deutsche Telekom AG, all rights reserved. 2009

Teoretic, "în rețea" înseamnă portalul web'n'walk.

#11
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008
Asta la gratuit..dar dacă aleg să plătesc 3,55 euro?

#12
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
"Daca vrei sa fii mereu conectat la internet pe mobil, activeaza extraoptiunea web'n'walk si cu doar 2,99 euro lunar, fara TVA (3,55 euro lunar, TVA inclus) ai acces nelimitat de pe mobilul tau la portalul web'n'walk si la paginile de web favorite"

Nu cred ca-i vorba doar de portal, sau cel putin asa sper.

#13
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Mie imi zice server ocupat daca vreau sa intru in alte parti in fara de portalul lor.

#14
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008
La mine funcționează acum! :)

#15
cristianiosub

cristianiosub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 10.07.2006

View Postibogdan, on 23rd December 2009, 21:24, said:

Oare care sunt setarile apn pentru telefoane necompatibile dar cu opera?
Copie si tu de la alt telefon setarile wnw

View Postnewtask, on 23rd December 2009, 21:52, said:

Numai în portalul lor avem gratuit, cum ar fi în Vodafone Live, și atât? Și dacă eu vreau să îl am doar până la 31 ianuarie cum fac?

Sau...dacă aleg să plătesc neuronii ăia câți or fi pe lună, nu pot intra pe google, youtube, astea?

Apropo, am primit tot, am configurat, dar nu merge să intru nici pe pagina principală. Requested service is unavailable.
Este gratuit tot TRAFICUL  facut prin APN "wnw", indiferent daca e in portal sau in afara lui. Vezi in schimb ca din portal poti cumpara aplicatii, jocuri, imagini etc, iar ele costa !  . Daca il faci prin apn "internet" costa 80 centi/MB dar prin "wnw" e gratuit. Tocmai asta e palma data dupa ceafa altora. Ca la aia costa 4 euro / luna iar la cosmote va costa 2,99 / luna :D

#16
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Ăia au totuși 3G, Cosmote nu are (încă).

#17
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

View Postcristianiosub, on 23rd December 2009, 17:57, said:

Neoficial, conexiunea se realizeaza prin EDGE in peste 80% din teritoriul țării , urmând cu siguranță să fie mediatizată și această îmbunătățire.
Doar 80% ? :huh: Asta este cifra "oficiala" ?

#18
cattani

cattani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 24.02.2005
dacă prin apn wnw pot să intru pe orice site gratuit ce rost are să intru pe apn internet care costă 80 centi/mb ?
cum stă treaba cu modul de conectare ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate