Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Web`n`Walk

- - - - -
  • Please log in to reply
1973 replies to this topic

#37
rohry2001

rohry2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 25.08.2008

View Postflopop, on 24th December 2009, 11:12, said:

daca are cineva setarile pentru sony ericsson K750i va rog sa le puneti aici, si cu explicatii ce si unde se pune ca vreau sa incerc sa ii fac setarile manual. Ca eu tot trimit mesaj sa imi trimita setarile de ieri seara si nu imi merge mesajul. A mai patit cineva la fel? Stie cineva din ce cauza sau ce s-ar putea face?

La SonyEricsson vin foarte greu setarile, nu stiu de ce... Pentru Nokia vin in maxim 30 de minute de la expedierea mesajului...

#38
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Mie nu imi merge nici o aplicatie ce foloseste internet cu exceptia browserului implicit :(.

L.E.: am facut niste setari la punctul de acces preferat si acum imi merg toate aplicatiile, stima cosmote :D

Edited by SuperMelon, 24 December 2009 - 13:18.


#39
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008

View PostSuperMelon, on 24th December 2009, 13:14, said:

Mie nu imi merge nici o aplicatie ce foloseste internet cu exceptia browserului implicit :(.

L.E.: am facut niste setari la punctul de acces preferat si acum imi merg toate aplicatiile, stima cosmote :D
Și eu întâmpin aceleași probleme...poți exemplifica puțin?

#40
flopopsir

flopopsir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.12.2009

View Postrohry2001, on 24th December 2009, 13:12, said:

La SonyEricsson vin foarte greu setarile, nu stiu de ce... Pentru Nokia vin in maxim 30 de minute de la expedierea mesajului...


eu nici nu am ajuns in faza in care sa-mi pot da seama ca vin greu deoarece nu am reusit sa trimit nici mesajul acela la 9691, nu il pot trimite imi spune ?trimitere esuata?.oricum reiterez cererea de a se posta pe forum setarile pentru k750i daca a reusit cineva sa le obtina.

oricum multumesc!

Edited by flopopsir, 24 December 2009 - 13:27.


#41
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008
Am uitat să menționez, pentru Samsung S5230

#42
mrpodo

mrpodo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.10.2009
am un SE K800i si ma chinui de ore sa trimit acel mesaj la 9691 da' nu mi-l trimite ("trimiterea nu a reusit!")


.......trebuie trimis cu continut (ex.: SETARI sau DA) sau fara continut?????


.....shi cine este binevoitor sa posteze setarile pt. SE K800i sau ceva apropiat......caci vreau sa le fac manual. (ps: am pus la APN-ul in toate felurile ->wnw, webnwalk, web'n'walk <- da' tot nu merge .....

....chiar nu stiu ce sa mai fac......HELP PLEASE!!!!

#43
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009

View Postmrpodo, on 24th December 2009, 15:06, said:

am un SE K800i si ma chinui de ore sa trimit acel mesaj la 9691 da' nu mi-l trimite ("trimiterea nu a reusit!")


.......trebuie trimis cu continut (ex.: SETARI sau DA) sau fara continut?????


.....shi cine este binevoitor sa posteze setarile pt. SE K800i sau ceva apropiat......caci vreau sa le fac manual. (ps: am pus la APN-ul in toate felurile ->wnw, webnwalk, web'n'walk <- da' tot nu merge .....

....chiar nu stiu ce sa mai fac......HELP PLEASE!!!!

Cine ti-a spus ca trebuie sa dai mesaj la 9691 () ???

Mai bine nu iti mai activa si tu serviciul ca si asa e serverul ocupat lasa ca il activezi cand o sa fie pe bani !

#44
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Trebuie trimis SMS cu textul A WNW la 969 apoi raspuns cu DA la sms-ul primit.
Se trimite primul sms dar raspunsul nu.

Am sunat aseara si mi-au zis sa inchid si sa deschid telefonul apoi sa incerc din nou.
Nu inteleg de ce pun mereu placa asta ca oricum nu are niciun efect.

#45
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,907
  • Înscris: 10.06.2008
Eu mi-am activat aseara. Merge foarte bine.
Pe mine m-ar fi incalzit ceva mai ieftin...de exemplu o extraoptiune cu 1 euro si 25 mb trafic inclus. Dar eu bag deseama ca e nelimitat traficul la 3.5 euro, nu?
Oricum, cel mai probabil imi voi activa si eu extraoptiunea, si uite asa creste venitul/utilizator. In cazul meu extraoptiunea de voce e 4.5+3 ptr net, ajung la 7.5 euro, deci voi plati undeva la 40 de lei pe luna. Eh, e bine ca e cartela macar. Cand vreau economie....fac.

#46
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Nu avea grija, dupa 31 ianuarie dupa ce vor disparea mokangii o sa mearga mult mai bine ;) !

#47
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,907
  • Înscris: 10.06.2008
Of doamne, cand va aud pe unii cu "mocangii" mi se face pielea de gaina. Cat poate fi de rau sa vrei sa ai un serviciu gratuit sau sa platesti cat mai putin pe el. Uitati ca suntem destul de aproape e atingerea varfului crizei? Cum puteti sa spuneti ca este rau sa vrei ceva mai ieftin?
Discutia asta imi aduce aminte de o aplicatie ptr iPhone care costa vreo 1000 de euro si care nu facea nimic...spuneau unii ca doar aparea nu stiu unde, pe ecran un punctulet pe care prietenii care il vedeau stiau ca esti "bogat" si iti permiti asta doar ca o fita.
In fine, personal eu folosesc internetul de la cosmote de cand mi-am portat cartela. Am avut si abonament dar nu l-am folosit deoarece aveam in paralel abonamentul de voda pe care aveam celebrul net pe mobil.
Ce sa spun, e bine venit insa nu stiu cat imi va fi de folos. Cred ca eu va trebui sa contorizez un pic traficul deoarece nu fac cost mai mare de 50-100 centi prin apn internet pe luna. Oricum, ideea este excelenta si de mult asteptam. Daca nu aveam in casa wireless sa citresc stirile dimineata in timp ce mananc ceva repede...cred ca nici nu stateam pe ganduri.
Oricum, eu sunt foarte multumit de viteza. Nu cred ca e neaparata nevoie de 3G pentru internet pe mobil.
O seara placuta si...Craciun Fericit!

#48
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008
Repet, știe cineva ce setări trebuie să fac pentru a funcționa și celelalte aplicații, nu numai browserul, pe un Samsung S5230 ?

#49
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

View Postnewtask, on 24th December 2009, 17:59, said:

Repet, știe cineva ce setări trebuie să fac pentru a funcționa și celelalte aplicații, nu numai browserul, pe un Samsung S5230 ?
Nu inteleg, ce aplicatii vrei sa iti mai functioneze?sau la ce te referi?

Cu wnw merge doar opera wnw facuta special pentru acest serviciu, daca vrei sa te conectezi la internet normal, prin apn de internet, trebuie sa ai activat internetul wireless, care bineanteles costa. WNW si internetul normal sunt doua lucruri diferite.

#50
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008
Nu funcționează nici ebuddy, nici shmessenger, nici opera, nici nimic, aplicații care merg la majoritatea. Tot ce merge este browserul preinstalat.

Edited by newtask, 24 December 2009 - 18:13.


#51
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Păi probabil porturile folosite de celelalte aplicații sunt blocate, altfel cine ar mai folosi APN-ul de internet? :huh:

Modifică APN-ul și ar trebui să meargă...

#52
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

View Postnewtask, on 24th December 2009, 18:13, said:

Nu funcționează nici ebuddy, nici shmessenger, nici opera, nici nimic, aplicații care merg la majoritatea. Tot ce merge este browserul preinstalat.
Api asta e si ideea...cu WNW, acest nou servicu lansat, poti folosi NUMAi opera WNW ce iti este trimisa prin link-ul din ultimul sms primit la activarea serviciului, si nimic mai mult, cu acest apn WNW poti sa te conectezi DOAR cu opera WNW la portalul WNW.....

Ca sa iti functioneze Opera normala pe internet normal, e-buddy si ce mai vrei tu ce are legatura cu internetul normal, trebuie sa iti activezi serviciul INTERNET WIRELESS care costa, dar cu acesta poti iesi pe internetul normal , cu apn internet.

E clar acum?

#53
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008
Să îl modific în ăla internet? Păi ce sens are când la alții merg toate alea cu webnwalk ?!

Repet, NU funcționează nicio OPERA!!!!! Și nu, nu trebuie neapărat la portal. Asta dacă nu te interesează google, forumuri, și alte prostii.

#54
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,907
  • Înscris: 10.06.2008
Ce vorbiti mai acolo?
Merge foarte bine browserul telefonului....mie nu imi place opera. Folosesc N82 si merge foarte bine. Alte aplicatii nu am incercat pentru ca nu imi trebuie!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate