Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat stați acasa in medie?

Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C
 Vacanta Italia

Concediu Halkidiki

Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN
 Gradina, copaci, arbusti si plant...

Trackpoint Thinkpad

Legare boiler electric trifazat l...

Upgrade CPU pentru Lenovo ThinkCe...
 Mouse wireless multimode (2x BT +...

Durere incheietura piciorului

Reparatie tablou electronic

Dell U2722 USB Connectors
 

Iphone 3g sau n97 ?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
wide_video

wide_video

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 01.02.2009

View Posttkd29, on 25th January 2010, 05:51, said:

Si da pt mine Iphone este perfect pt ca se muleaza perfect pt nevoile mele..asa cum a fost si Nokia 5800 la vremea lui, inca nu am gasit un lucru pe care sa il faci pe symbian si pe iphone nu, invers da.

Gata il am si e 3Gs 16GB.
Daca m-ai putea cu mici sfaturi, ca inca sunt incepator in ERA iPhone.
Lasand gluma la o parte, am un calc de vreo 60 - 70 mil. cu tot cu Blu-ray writer, pai la banii astia daca imi cadea mie fisa imi luam ceva cu samanta de iMac.
Pentru Dna. Cidya trebuie sa-i dau cu ceva RedSn0w?

Edited by wide_video, 25 January 2010 - 23:00.


#20
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Intreaba-ma pe privat ce vrei sa stii..aici nu e locul pt discutia asta :)

#21
wide_video

wide_video

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 01.02.2009

View Posttkd29, on 25th January 2010, 23:21, said:

Intreaba-ma pe privat ce vrei sa stii..aici nu e locul pt discutia asta :)

Ok.
O intrebare LEGALA:
- Daca dau OFF la Wi-fi imi ramane E-ul pe ecran, cred ca e legatura de la Orange, poti sa-mi dai un raspuns LEGAL cum il scot sau ce este?

#22
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
E-ul este de la EDGE .

#23
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 01.10.2009

View PostJust_Cavalli, on 25th January 2010, 12:10, said:

1.Cand am spus ca exceleaza la capitolul software m-am referit la faptul ca are un SO bun si foarte multe aplicatii disponibile dar la capitolul pret si hardware dezamageste.
Are un pret enorm si un hardware mediocru ca sa nu mai spun ca nu poti sa il cumperi la liber cu garantie si esti obligat sa iti faci un abonament de 20-30 de euro pentru un telefon. :wacko: Are deasemenea foarte multe limitari software pe care trebuie sa le scoti tu dar pierzi si garantia. Pai cu 3000 de lei cat e un Iphone 3GS imi cumpar un laptop foarte bun.

Nokia E72 dispune de ceea ce am eu nevoie insa daca as opta pentru un telefon cu touchscreen ascesta ar fi Sony Ericsson Vivaz, viitorul HTC Legend, sau Palm Pre dar la noi nu a ajuns, poate Palm Pre Plus o sa ajunga. HTC Google Nexus One, Sony Ericsson XPERIA X10 si HTC Bravo sunt un punct de referinta atat hardware cat si software.

2."Matura" pe jos cu Iphone din punctul de vedere software, hardware si al pretului.

3.Ai grija ca eu nu te-am jignit si nu te-am facut cocalar.



PS.Nu imi plac manele si cocalari.
1. Unde ai vazut tu hardware slab la Iphone? pai N97 de 10X mai slab ca Iphone la hardware. Pentru tine hardware= mpx de la camera/qwerty? N97 nu are un amarat de accelerator grafic cum avea N95-1 si Iphone 3GS are si accelerator ultima generatie (peste ala de pe N95-1) si procesor Dual-Core
Cumpara-l la liber si nu-ti mai faci abonament. Care-i problema? Decat sa dau 2500 de lei pe o gluma de telefon ca Nokia X6 care se vrea "concurent iphone" si are soft de 5800 XM. Nici macar niste nenorocite de wigdeturi n'are pe ecran! Unde costa Iphone 3000 de lei? Pe site la orange Free Unlocked e 2300 RON, pe cand rahatul de X6 e 2500.
LIMITARI SOFTWARE? Dar N97 e foarte "Open Source"! Trebuie sa faci hack (echivalent Jailbreak) ca sa instalezi orice porcarie de thema, la Iphone de bine de rau poti instala aplicatiile free fara niciun hack!

Porcaria aia de Sony Ericsson Vivaz? Pai ce face el face si Omnia HD, si nu arata a jucarie de copil. Dar e fix Omnia HD-clone. Specificatiile sunt identice ;)
HTC Legend e ok, luand in considerare ca are un OS foarte OpenSource cum este Android, dar care nici nu se apropie de interfata de Iphone (dar are destule sanse sa o faca in urmatorii ani, prin urmare sustin si Androidul)
Palm PRE nu imi place, chestie de gust, dar oricum si ala este PESTE N97 si PESTE ORICE NOKIA!
Google Nexus One e iarasi o varianta viabila, dar cum am spus si mai sus Androidul este inca la inceput, dar in 2-3 ani am convingerea ca vom avea un competitor pt Iphone (daca nu reinventeaza astia roata intre timp, desi nu pot sa-mi imaginez ce ar mai putea sa ii faca la interfata)
La Xperia X10 imi place interfata pe care incearca sa o implementeze SE pe Android, e un pas inainte, dar tot simplitatea Iphone ma atrage mai mult. De ce? Toata lumea incearca sa implementeze 10 000 de meniuri care sa arate foarte bine. Pe cand la Iphone e doar un singur meniu=>Mai simplu de atat nu se poate
HTC Bravo e interesant, numai ca HTC prea adopta stilul asta de telefoane late (Vezi HD2 care e mai lat decat Iphone si HD1, si eu dabea cuprindeam HD1 cu o mana)

Si cu asta am incheiat :)

#24
m1dz0r

m1dz0r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 24.02.2008
nu cred ca se compara HTC NEXUS ONE CU APPLE . In primul rand nu poti compara HTC o firma din taiwan cu Apple . Chiar daca nexus are perfomante mai bune eu zic ca cei de la apple sunt cei mai buni , ei au venit cu revolutia pe piata cu iphone .  O sa apara 4g care o sa ii dea fum

#25
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 01.10.2009

View Postm1dz0r, on 26th January 2010, 14:09, said:

nu cred ca se compara HTC NEXUS ONE CU APPLE . In primul rand nu poti compara HTC o firma din taiwan cu Apple . Chiar daca nexus are perfomante mai bune eu zic ca cei de la apple sunt cei mai buni , ei au venit cu revolutia pe piata cu iphone .  O sa apara 4g care o sa ii dea fum
Nokia sunt majoritatea N/E/X-urilor facute in Finlanda, si au niste materiale de tot rahatu! Totusi si ei sunt o varianta ok, cum e si samsung, cum sunt si altii (sa nu-i excludem) dar Nokia numai are ce cauta pe piata High-End. Inteleg mid-range (lider de piata) si low-end (competitie cu motto si LG). Dar pe high-end numai ai ce cauta pana nu scot ceva calumea....

#26
helici_florin

helici_florin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 12.10.2006
intervin si eu.

1. nokia in ultimii ani a dat-o in balarii la calitatea materialelor. mi-au spus asta posesori inraiti de nokia care in ultima vreme sunt din ce in ce mai nemultumiti (ma refer in general la seriile E si N) si ma refer doar la constructia fizica a lor (jocuri, pacaneli, trosnituri)

2. am prieten care de curand si-a luat n97. Eu de curand (la 2 sapt dupa el) mi-am luat iphone de la orange. i-am facut jailbreak (nu. nu se pierde nici o garantie, se poate reseta, hard reset. etc. si nu stie nici naiba ce-a fost facut cu telefonul)
Amicul asta al meu se uita cam cu jale la iphone si ..... il cam bate un gand sa scape de n97 si sa ia iphone (el a dat pe n97 25 milioane la liber, eu pe iphone am dat 10 mil, tot la un fel de "liber")

concluziile le trageti voi. Parere personala, iphone este un minilaptop care printre altele are si functie de telefon

#27
teddyursuxxx

teddyursuxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.04.2010

View Postm1dz0r, on 19th December 2009, 18:39, said:

Buna ziua ,
Vreau sa-mi achizitionez un telefon si nu stiu dintre cele pe care sa il aleg. La pret este un pic mai sump n97 dar nu asta conteaza. Am inteles ca iphoneul are touchscreenul mai bun . Dar n97 are tastatura qwerty , o camera de 5mp si se aude mai bine . Iphoneul are si posibiltatea de a baga multe aplicatii fiind jailbreakuit . Pe cand la n97 nu stiu cat de multe aplicatii exista .

  Vreau sa imi spuneti o parere minusurile fiecarui telefon si plusurile . Va multumesc anticipat.
hai sallut, io zik sa-ti iei iphone ca poti sa descarci peste 22'000  :naughty:  :w00t: apps dintre care 10'000 gratis. :OK:  :D  :thumbup:  asta da distractie nu cred ca os te plictisesti vreodata de el. sa stii ca nu e asha de scump, pe  http://www.danmobile...products_id/387 il gasesti la 1899. :thumbup:

#28
mr_alexino

mr_alexino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,090
  • Înscris: 20.09.2009
am avut si iphone 2g si 3g nu le-am tinut mai mult de 1 luna fiecare si le-am dat. acum am 5800 si sunt foarte multumit. poate o sa trec pe n97 mini pt tastatura qwerty. la iphone nu o sa mai revin nu ma impac deloc cu el. ce mi-a placut la el au fost jocurile :D

#29
conan405200

conan405200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 02.01.2006

View Postmr_alexino, on 4th May 2010, 18:44, said:

am avut si iphone 2g si 3g nu le-am tinut mai mult de 1 luna fiecare si le-am dat. acum am 5800 si sunt foarte multumit. poate o sa trec pe n97 mini pt tastatura qwerty. la iphone nu o sa mai revin nu ma impac deloc cu el. ce mi-a placut la el au fost jocurile :D

Am avut N97 mini si l-am dat pe Iphone 3G si sincer nu regret nici un minut. Dupa ce am trecut la Iphone nu m-as mai putea intoarce la nici un alt telefon.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate