Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Totul despre BlueAir

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
6141 replies to this topic

#5761
blackiesasha

blackiesasha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,995
  • Înscris: 21.01.2013
cand ti se anuleaza zborul, nu ti se baga automat banii in wallet. De preferat este sa optezi tu pentru reprogramare pe aceeasi ruta dar in alta perioada. Asta deoarece poti face asta gratis, fara nici o diferenta. Dupa aceasta metoda, daca am noroc, voi merge la vara in Cipru cu niste bilete pe care am dat 60 lei (dus intors, 2 persoane, fara bagaj).

Edited by blackiesasha, 14 January 2022 - 13:24.


#5762
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Alde "Shit Air" ăștia-s chiar nesimțiți!
După ce că NU ZBOARĂ au și mărit prețurile, de ar trebui să le dau dublu față de suma cu care m-au fraierit prima dată! :angry:
Fool me once...

#5763
patraulea100

patraulea100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 21.01.2008

 blackiesasha, on 14 ianuarie 2022 - 13:21, said:

cand ti se anuleaza zborul, nu ti se baga automat banii in wallet. De preferat este sa optezi tu pentru reprogramare pe aceeasi ruta dar in alta perioada. Asta deoarece poti face asta gratis, fara nici o diferenta. Dupa aceasta metoda, daca am noroc, voi merge la vara in Cipru cu niste bilete pe care am dat 60 lei (dus intors, 2 persoane, fara bagaj).
Chiar crezi ca pune cineva botu'la vrajeala asta ieftina? Posted Image

 garett, on 17 ianuarie 2022 - 11:27, said:

Alde "Shit Air" ăștia-s chiar nesimțiți!
După ce că NU ZBOARĂ au și mărit prețurile, de ar trebui să le dau dublu față de suma cu care m-au fraierit prima dată! Posted Image
Fool me once...
Bravo lor,intotdeauna sunt niste gaste care se arunca.Posted Image

Edited by patraulea100, 17 January 2022 - 11:39.


#5764
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Chiar sunt curios dacă chiar mai pune lumea botul la vrăjelile lor.
Pe mine m-au prins doar pentru că avea Tarom cursele puse aiurea, ca bani erau tot acolo.


#5765
blackiesasha

blackiesasha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,995
  • Înscris: 21.01.2013

 patraulea100, on 17 ianuarie 2022 - 11:38, said:

Chiar crezi ca pune cineva botu'la vrajeala asta ieftina? Posted Image


poti pune botu unde vrei tu...si sa stai acasa.

#5766
patraulea100

patraulea100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 21.01.2008

 blackiesasha, on 17 ianuarie 2022 - 13:36, said:


poti pune botu unde vrei tu...si sa stai acasa.
Nu stau acasa, ca n-am stare.Posted Image Folosesc alta companie aeriana decat asta pe care o lauzi tu atata si care e execrabila.

#5767
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 blackiesasha, on 17 ianuarie 2022 - 13:36, said:

poti pune botu unde vrei tu...si sa stai acasa.
Fii "antenă": m-au fraierit de 210e, anul trecut.
, cu un zbor beștelit la Atena.
Acum "îi am în wallet".
Baiul 1 e că am vrut să-i folosesc pentru un city-break la Londra, țeapă, au bulibășit în mare hal zborurile, anulat.
Baiul 2 e că dacă aș vrea să-i folosesc pentru un alt city-break, ce garanție am că nu anulează din nou?
Baiul 3 e că dacă aș vrea să-i folosesc pentru un concediu în Grecia, să zicem că ar fi mai multe șanse să zboare, ar trebui să mai dau încă vreo 200. Cam cât de tâmpit aș fi să am încredere în ei să le mai dau bani??

Edited by garett, 18 January 2022 - 10:36.


#5768
patraulea100

patraulea100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 21.01.2008

 garett, on 18 ianuarie 2022 - 10:35, said:

Fii "antenă": m-au fraierit de 210e, anul trecut.
, cu un zbor beștelit la Atena.
Acum "îi am în wallet".
Baiul 1 e că am vrut să-i folosesc pentru un city-break la Londra, țeapă, au bulibășit în mare hal zborurile, anulat.
Baiul 2 e că dacă aș vrea să-i folosesc pentru un alt city-break, ce garanție am că nu anulează din nou?
Baiul 3 e că dacă aș vrea să-i folosesc pentru un concediu în Grecia, să zicem că ar fi mai multe șanse să zboare, ar trebui să mai dau încă vreo 200. Cam cât de tâmpit aș fi să am încredere în ei să le mai dau bani??
Asta e si ideea :zbor anulat, portofel, si daca mai vrei apoi un alt zbor, mai bagi niste bani. Trebuie sa fi desoebit de prost sa le dai alti bani, peste suma initiala pierduta. Pe forum, aici, sunt cativa  fani  BlueAir (platiti probabil pt asta) care spun ca e "lapte si miere"....sa fie la ei acolo.....

#5769
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 patraulea100, on 18 ianuarie 2022 - 10:57, said:

Asta e si ideea :zbor anulat, portofel, si daca mai vrei apoi un alt zbor, mai bagi niste bani.
Și se anulează și ăla, banii se "returnează" în wallet, etc.
Schemă Ponzi cu aripi!

#5770
Printdivision

Printdivision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 22.05.2019
Trag speranță , fiind în Grecia (Rodos) și în iulie (2022,sezon de vară,cu frica de pandemie redusă față de 2020 și 2021 ) , să nu mi-se întămple și mie 😇🤔
Vorbind de companii low cost , nu știu cum o fi Wizz air (nu am fost cu ei) dar cu Ryanair am fost de mai multe ori și am o părere foarte bună , în 2020 (primul an pandemic) , mi-au anulat un zbor din iulie la Roma (m-au anunțat cu circa 4 sau 5 luni înainte) și mi-au dat banii înapoi , după vreo 3 luni (octombrie) . Blue air......din ce spuneți voi , este la "polul opus" , sper să nu o pățesc și eu cu ei .

Edited by Printdivision, 18 January 2022 - 12:05.


#5771
blackiesasha

blackiesasha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,995
  • Înscris: 21.01.2013

 patraulea100, on 18 ianuarie 2022 - 10:57, said:

Asta e si ideea :zbor anulat, portofel, si daca mai vrei apoi un alt zbor, mai bagi niste bani. Trebuie sa fi desoebit de prost sa le dai alti bani, peste suma initiala pierduta. Pe forum, aici, sunt cativa  fani  BlueAir (platiti probabil pt asta) care spun ca e "lapte si miere"....sa fie la ei acolo.....

 garett, on 18 ianuarie 2022 - 11:19, said:

Și se anulează și ăla, banii se "returnează" în wallet, etc.
Schemă Ponzi cu aripi!

nu e nimeni fan si nici nu e platit de Blue air. Voi cititi pe verticala sau sunteti grei de cap...Am zis clar: LA ZBOR ANULAT NU PUNETI BANII IN PORTOFEL. Schimbi zborul anulat cu altul in alta perioada disponibila. Asta e cea mai buna metoda de a nu pierde banii, dpmdv.
un exemplu - am avut anul trecut bilete Bacau-Larnaca prin septembrie. Au anulat toate zborurile pe ruta asta. Am mutat rezervarea pentru iunie 2022 tot Bacau-Larnaca. Au anulat iar toate zborurile din Bacau pe ruta asta. Am mutat rezervarea pe Iasi-Larnaca, tot iunie 2022. Toate mutarile au fost gratis. Daca dupa ultima anulare puneam banii in wallet aveam fabuloasa suma de vreo 60 lei si trebuia sa  cumpar biletele Iasi-Larnaca cu vreo 2000 lei cat apar acum pe configurator.
bineinteles ca sunt situatii si situatii, dorinte mai mari sau mai mici....la urma urmei fiecare face cum il duce capul.

Edited by blackiesasha, 18 January 2022 - 13:48.


#5772
cronaldo07

cronaldo07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 29.07.2012
Salut! A mai comandat cineva voucher Blue Air de Black Friday de la eMAG? Am facut greseala sa il iau fara sa citesc atent termenii ca nu poate fi folosit daca exista deja alte promotii, iar avand in vedere ca Blue Air are in fiecare zi oferte, este imposibil de utilizat (iar pana in mai trebuie folosit, altfel se pierde). E vreo sansa sa mai recuperez ceva?

#5773
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,020
  • Înscris: 18.12.2007
Probabil ca scrie ca nu se cumuleaza cu alte oferte nu ca nu poate fi folosit daca are operatorul oferte.
Daca te intereseaza zbor spre Roma iar oferta este pentru Atena nu inteleg de ce nu l-ai putea utiliza.
Mai citeste o data conditiile.

#5774
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 blackiesasha, on 18 ianuarie 2022 - 13:39, said:

...
Matale îți programei concediul funcție de Blue Air?

#5775
blackiesasha

blackiesasha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,995
  • Înscris: 21.01.2013
Da, am aceasta posibilitate. Ai dreptate, cine e constrans la o perioada fixa are o problema. Cum am zis, sunt situatii si situatii.

#5776
cronaldo07

cronaldo07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 29.07.2012

 AlexEn, on 18 ianuarie 2022 - 15:04, said:

Probabil ca scrie ca nu se cumuleaza cu alte oferte nu ca nu poate fi folosit daca are operatorul oferte.
Daca te intereseaza zbor spre Roma iar oferta este pentru Atena nu inteleg de ce nu l-ai putea utiliza.
Mai citeste o data conditiile.

Problema e ca BlueAir are oferta pentru toate rutele, nu doar pentru anumite zboruri.

#5777
patraulea100

patraulea100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 21.01.2008

 blackiesasha, on 18 ianuarie 2022 - 13:39, said:

nu e nimeni fan si nici nu e platit de Blue air. Voi cititi pe verticala sau sunteti grei de cap...Am zis clar: LA ZBOR ANULAT NU PUNETI BANII IN PORTOFEL. Schimbi zborul anulat cu altul in alta perioada disponibila. Asta e cea mai buna metoda de a nu pierde banii, dpmdv.
un exemplu - am avut anul trecut bilete Bacau-Larnaca prin septembrie. Au anulat toate zborurile pe ruta asta. Am mutat rezervarea pentru iunie 2022 tot Bacau-Larnaca. Au anulat iar toate zborurile din Bacau pe ruta asta. Am mutat rezervarea pe Iasi-Larnaca, tot iunie 2022. Toate mutarile au fost gratis. Daca dupa ultima anulare puneam banii in wallet aveam fabuloasa suma de vreo 60 lei si trebuia sa  cumpar biletele Iasi-Larnaca cu vreo 2000 lei cat apar acum pe configurator.
bineinteles ca sunt situatii si situatii, dorinte mai mari sau mai mici....la urma urmei fiecare face cum il duce capul.
Nu toti fac ca tine.Eu am un concediu fix si incerc sa ajung unde imi propun. Tu se pare ca ai intrat intr-o spirala din care nu cred ca vei iesi prea curand. Daca anuleaza zborul tau din  iunie Iasi-LArnaca, probabil ca vei gasi altceva in toamna. E si asta un mod de rezolvare a problemei, chiar daca dureaza cativa ani. Posted Image Ce faci daca vor anula Iasi- LArnaca si Bacau-Larnaca? Treci pe alta destinatie? O sa mai "cotizezi"din buzunar si o sa vezi ca avem dreptate, asa "grei de cap"cum suntem....

 cronaldo07, on 18 ianuarie 2022 - 18:59, said:

Problema e ca BlueAir are oferta pentru toate rutele, nu doar pentru anumite zboruri.
Au foamea`n gat pentru ca nu se ingramadeste lumea sa zboare din cauza pandemiei si sunt cu un picior in groapa.

Edited by patraulea100, 18 January 2022 - 19:45.


#5778
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 cronaldo07, on 18 ianuarie 2022 - 18:59, said:

Problema e ca BlueAir are oferta pentru toate rutele, nu doar pentru anumite zboruri.
Bine spus, ofertele sunt pentru rute, că zboruri cam lipsă!

 blackiesasha, on 18 ianuarie 2022 - 17:55, said:

Da, am aceasta posibilitate. Ai dreptate, cine e constrans la o perioada fixa are o problema. Cum am zis, sunt situatii si situatii.
Nu e vorba de "constrângeri" ci preferințe, îmi aleg EU perioada preferată în funcție de clima de la destinație, de aglomerație etc nu stau la "bunăvoința" companiei aeriene!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate