Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Totul despre BlueAir

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
6141 replies to this topic

#5779
Printdivision

Printdivision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 22.05.2019

View Postgarett, on 19 ianuarie 2022 - 10:18, said:

Nu e vorba de "constrângeri" ci preferințe, îmi aleg EU perioada preferată în funcție de clima de la destinație, de aglomerație etc nu stau la "bunăvoința" companiei aeriene!
Foarte bine spus !

#5780
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 01.07.2006
Am cumparat aseara bilete pentru un zbor in luna iunie si am bani in wallet. La cumparare (pe site Blueair) puteam doar bifa o casuta pentru cod promotional/voucher, nu am asa ceva. N-am gasit nimic despre suma din wallet. Am achitat crezand ca va fi inclusa automat. Nu s-a intamplat asa, suma a fost luata complet de pe card si banii din wallet au ramas acolo.

Cum procedez pentru a fi scazuta suma din wallet din cea totala achitata? E prea tarziu? Am trimis un e-mail la BlueAir, explicandu-le situatia. O solutie de ex. ar fi sa-mi transfere banii din wallet in contul din care am platit biletele.

Multumesc!

#5781
blackiesasha

blackiesasha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,981
  • Înscris: 21.01.2013
Nu cred ca vei primi banii din wallet. Ai gresit la cumparare.

#5782
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Din gresala sau din neatentie , daca le-ai platit celor de la Blue Air cu cardul , banii sant PA - LA REVEDERE .

#5783
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006
@alecsus27, incearca sa faci cerere de refuz de plata la banca. Este cam singura sansa sa recuperezi banii.

Dar nu erai logat atunci cand ai achizitionat biletele? Trebuia sa ai intre optiunile de plata si plata din wallet.

#5784
servik

servik

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 14.01.2019
Si mie mi-au anulat un zbor de la inceputul lui iunie dus intors din Cluj in Larnaca, zbor rezervat cu credit din wallet de la un alt zbor anulat de ei din 2020.
Din cate vad la ei pe site pe aceleasi date se mai poate face rezervare doar ca nu mai apar zboruri directe pe ruta asta, doar cu escala.
Zborurile directe pe Cluj-Larnaca apar doar joia  si asta doar dupa data de 16 iunie, dar vroiam sa va intreb daca avem vreo certitidine ca vor fi si operate?
Dintre cei cu zboruri anulate pe aceeasi destinatie, ati primit vreo informatie de la ei in ce date vor opera aceste zboruri in sezonul estival?

#5785
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006
Nu primesti nici o informatie in ce date vor opera zboruri in sezonul estival. Promoveaza destinatiile si apoi pe unele le anuleaza.... e o practica des intalnita. Cel mai nasol este cand iti anuleaza zborul de retur si trebuie sa cauti alte variante sa te intorci acasa (stiu pe cineva care a patit-o cu ei).

#5786
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 01.07.2006
@moniK_06: of, cred ca nu eram logat...m-am grabit sa platesc ca se ieftinisera biletele pe ruta aia.
Inca nu mi-au raspuns de la BlueAir.
Cerere de refuz la banca acum cred ca-i tarziu, oricum biletele s-au scumpit iar si n-as cere anularea pentru ca deja am rezervat cazarile etc. pentru iunie.

In cel mai rau caz raman in wallet si-i folosesc la un zbor viitor, prin septembrie.
Sigur c-as prefera sa-mi transfere in contul bancar - numai sa vrea.

Edited by alecsus27, 25 January 2022 - 09:02.


#5787
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006
Deci asta a fost problema: ca nu erai logat.
Ehh, promotii la Blueair sunt tot timpul...iar apoi anuleaza. Ar fi fost recomandat sa rezervi cazari cu anulare gratuita ca altfel mai ai o belea  daca iti anuleaza zborul.
Ce sa zic.. noi am avut noroc: am rezervat cu mare parte din banii din wallet si au operat zborurile. Mai am un mic rest pentru care tot anuleaza dar "grosul" l-am consumat si nu le-as mai da bani extra in conditiile in care anuleaza la greu.

#5788
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 01.07.2006
Da, am rezervat pe booking cu anulare gratuita.
Sa speram ca nu anuleaza cursa...fingers crossed.

#5789
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 01.07.2006
Raspuns de la BlueAir: suma din wallet nu poate fi transferata intr-un cont bancar.

#5790
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007

View Postservik, on 24 ianuarie 2022 - 21:52, said:

Si mie mi-au anulat un zbor de la inceputul lui iunie dus intors din Cluj in Larnaca, zbor rezervat cu credit din wallet de la un alt zbor anulat de ei din 2020.
Din cate vad la ei pe site pe aceleasi date se mai poate face rezervare doar ca nu mai apar zboruri directe pe ruta asta, doar cu escala.
Zborurile directe pe Cluj-Larnaca apar doar joia  si asta doar dupa data de 16 iunie, dar vroiam sa va intreb daca avem vreo certitidine ca vor fi si operate?
Dintre cei cu zboruri anulate pe aceeasi destinatie, ati primit vreo informatie de la ei in ce date vor opera aceste zboruri in sezonul estival?
Ești amuzant. Vara trecuta, plin sezon, zbor de Atena. Făcut check-in dimineața, la amiaza, în aeroport, zbor anulat. Cu ăștia nu știi dacă pleci peste 6 ore, nu peste 6 luni.

#5791
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View PostmoniK_06, on 25 ianuarie 2022 - 09:47, said:

Ehh, promotii la Blueair sunt tot timpul...
...cu zborurile e mai greu! :D

#5792
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006

View Postgarett, on 26 ianuarie 2022 - 12:06, said:

...cu zborurile e mai greu! Posted Image
Da, mai greu :)  Nasol cand tb sa te intorci in Ro si nu mai opereaza zborul. Mie asta mi-a fost stresul maxim.

#5793
patraulea100

patraulea100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 21.01.2008

View Postalecsus27, on 26 ianuarie 2022 - 10:16, said:

Raspuns de la BlueAir: suma din wallet nu poate fi transferata intr-un cont bancar.
Vai, ce surpriza !!!!!!Posted Image

#5794
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Au ofertă "1+1 gratis".
Adică unul nu zboară pe bani iar celălalt nu zboară gratis! :lol:

#5795
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Ce tare ! M-am uitat pe site Blue Air si , pt o ruta interna oarecare ( de ex Buc - Tm ) , au afisat ca se reiau zborurile in MAI 2022 . Dar , atentie ! Pt 1 tronson , BUC - TM , pretul este de cca 80 EUR ; in total , pt dus-intors ar fi de plata - 160 EUR . Asta in conditiile in care , in aceasta perioada pt TAROM , pretul dus-intors pt aceeasi relatie - cca 80-82 EUR .

#5796
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Păi da, dar îți oferă Tarom aceleași servicii? De anulare peste noapte a zborului, adică? ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate