Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati
 Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?

Ati face o reconversie profesiona...
 Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?

Parere stare drum Sculeni - Chisi...
 Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia

Concediu Halkidiki
 

CinemaTube, media player HD

- - - - -
  • Please log in to reply
2648 replies to this topic

#2395
aliv77

aliv77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 24.01.2011
vplay a evoluat in vplus.ro , poate se integreaza la urmatorul update....

Edited by aliv77, 05 March 2014 - 11:03.


#2396
cipol76

cipol76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 27.03.2008
intrebarea mea este, trebuie instalate scripturile in ordinea care au aparut sau este suficient ultimul ...

#2397
aliv77

aliv77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 24.01.2011
Suficient ar fi ultimul, daca nu poti online il faci manual prin telnet

https://hdforall.goo...37c12fcfc63.zip

#2398
jumpbt

jumpbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 01.07.2007
nu a vrut sa mearga prin telnet ....postez pt cei care vor intimpina aceiasi problema ca si mine

1 se intaleaza total commander  se creeaza o conxiune ftp e usor cu id de pe MP
2 se copie in MP update-ul pus la dispozitie de adipa se urmeaza calea specificata pt fiecare fisier (adica unde se gaseste in update la fel se copie si pe MP)
3 pentru update vb6rocod  se ia ultimul update se deschide in MP calea:         usr/local/etc/www/cgi-bin/scripts               aici se copie tot ce contine directorul

asa am rezolvat eu

#2399
catalin_barna

catalin_barna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 08.01.2007
Cum imi dau seama daca a instalat ultimul update????
Apas tasta 3...si invarte ceva in dreapta....si cam atat...nici un mesaj.....
Inainte vedeam exact de cand este ultimul update......aici se poate vedea undeva?????

#2400
aliv77

aliv77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 24.01.2011
Daca einstalat ultimul update nu mai apare sus nici un mesaj ca ar fi valabil un nou update.

#2401
gutuie_bv

gutuie_bv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.09.2007
Firmware KINGUL avs_egreat_4824rev10b (din 09-05-2012)
Dupa penultimul update de script (2 martie parca) FACUT MANUAL PRIN TELNET, merge perfect update-ul online.

Update se face doar din sectiunea VB6ROCOD, selectand "Kingul mod FW" ca model, apoi... cu tasta 3, a facut update la 05.03.2014.
Pentru cine mai are firmware-ul de la KINGUL: "Online update" nu mai face actualizare corecta!

Si apropo... ultimul update de scripturi are VPLUS.RO, atat la sectiunea seriale cat si la filme.

#2402
aliv77

aliv77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 24.01.2011

View Postgutuie_bv, on 06 martie 2014 - 12:39, said:

Firmware KINGUL avs_egreat_4824rev10b (din 09-05-2012)
Dupa penultimul update de script (2 martie parca) FACUT MANUAL PRIN TELNET, merge perfect update-ul online.

Update se face doar din sectiunea VB6ROCOD, selectand "Kingul mod FW" ca model, apoi... cu tasta 3, a facut update la 05.03.2014.
Pentru cine mai are firmware-ul de la KINGUL: "Online update" nu mai face actualizare corecta!

Si apropo... ultimul update de scripturi are VPLUS.RO, atat la sectiunea seriale cat si la filme.


Noi avem cinematube, nu e-great...avem un modificare de fw facuta  de adipa si vb6rocod, care ne permitem sa facem update cu tastele 1 si 3, la fel cu procedeul descris de tine.

#2403
cipol76

cipol76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 27.03.2008
Nu am reusit sa activez optiunea ''Kingul mod FW'' , am reinstalat Fw la MP si apoi scriptul facut de adipa dar nu am reusit .Mai are cineva alte idei???
Am incercat sa intru pe MP din Crome dar imi cere user si parola si nu le stiu, iar cu ftp nu am lucrat niciodata,daca mai are cineva si alte ideii.....
tot ce am reusit sa fac am facut prin Telnet

Edited by cipol76, 06 March 2014 - 13:39.


#2404
jumpbt

jumpbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 01.07.2007

View Postcipol76, on 06 martie 2014 - 13:38, said:

Nu am reusit sa activez optiunea ''Kingul mod FW'' , am reinstalat Fw la MP si apoi scriptul facut de adipa dar nu am reusit .Mai are cineva alte idei???
Am incercat sa intru pe MP din Crome dar imi cere user si parola si nu le stiu, iar cu ftp nu am lucrat niciodata,daca mai are cineva si alte ideii.....
tot ce am reusit sa fac am facut prin Telnet

1 se intaleaza total commander  se creeaza o conxiune ftp e usor cu id de pe MP
2 se copie in MP update-ul pus la dispozitie de adipa se urmeaza calea specificata pt fiecare fisier (adica unde se gaseste in update la fel se copie si pe MP)
3 pentru update vb6rocod  se ia ultimul update se deschide in MP calea: usr/local/etc/www/cgi-bin/scripts    aici se copie tot ce contine directorul

#2405
adipa

adipa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 01.04.2004

View Postcipol76, on 06 martie 2014 - 13:38, said:

Nu am reusit sa activez optiunea ''Kingul mod FW'' , am reinstalat Fw la MP si apoi scriptul facut de adipa dar nu am reusit .Mai are cineva alte idei???
Am incercat sa intru pe MP din Crome dar imi cere user si parola si nu le stiu, iar cu ftp nu am lucrat niciodata,daca mai are cineva si alte ideii.....
tot ce am reusit sa fac am facut prin Telnet

Intai trebuie sa faci un update "manual" la vb6rocod scripts, iar apoi va aparea optiunea pt FW kingul

View Postgutuie_bv, on 06 martie 2014 - 12:39, said:

Firmware KINGUL avs_egreat_4824rev10b (din 09-05-2012)


Tu ai firmware de egreat pus pe cinematube?
Sau ai player Egreat?

#2406
cipol76

cipol76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 27.03.2008
Am un cinematube  cu firmware cinematube_sdk4_oficial_custom_rev02 facut de kingul si netul in casa este asigurat de un ruter Tp-Link WR1043 conectat la RDS.

Jumpbt daca poti arata pas cu pas cum se realizeaza conexiune prin FTP ,precizez ca nu am lucrat cu asa ceva si sint total pe linga subiect.

Asa cunostinte generale mai am eu ca am reusit sa modific setarile softul ta TV LG si sa ii activez functile  urmarind mai multe forumuri.

#2407
jumpbt

jumpbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 01.07.2007

View Postcipol76, on 07 martie 2014 - 11:02, said:

Am un cinematube  cu firmware cinematube_sdk4_oficial_custom_rev02 facut de kingul si netul in casa este asigurat de un ruter Tp-Link WR1043 conectat la RDS.

Jumpbt daca poti arata pas cu pas cum se realizeaza conexiune prin FTP ,precizez ca nu am lucrat cu asa ceva si sint total pe linga subiect.

Asa cunostinte generale mai am eu ca am reusit sa modific setarile softul ta TV LG si sa ii activez functile  urmarind mai multe forumuri.
instalezi total commander....
deschizi total commander apoi apesi ctrl+f
alegi new conection
la host si port pui ip de la MP
apoi la user pui  root
dupa ce te-ai conectat in una din ferestre o sa iti apara continutul din MP
de aici e fff simplu urmezi calea si copii cu mous-ul din pc in MP

#2408
aliv77

aliv77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 24.01.2011
Orice serial as viziona , indiferent de site, la un moment dat se opreste, mai bine zis se blocheaza si trebuie sa-l reincarc. Mai pateste cineva chestia asta?...si de ce oare?...ca a devenit enervant.

#2409
adipa

adipa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 01.04.2004
Daca te uiti la un film de pe stick iti merge cerect tot filmul?
Ma gandesc sa nu fie ceva termic la MP-ul tau.

#2410
aliv77

aliv77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 24.01.2011
de pe stick merge corect.

#2411
kakal

kakal

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 14.03.2010
Am reusit va multumesc mult pentru sfaturiPosted Image

#2412
aliv77

aliv77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 24.01.2011
Voua va mai merge changes hdforall? ...ca la mine nu mai ma lasa sa intru. Cum mai vedem ce udate-uri apar?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate