Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Amstaff

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#55
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

 diana11, on 7th January 2010, 15:26, said:

ea e frumusetzea mea :X:X thea se numeste
foarte frumoasa
ce culoare ciudata are,nu am mai vazut culoarea asta,ciocolatiu cu blue(unul dintre parinti cred ca este amstaff blue)
as fi curios daca ai vreo poza cu parintii
cat timp are acuma?
ps:pun si eu 1 poza cu fetita mea(pitbull) cand avea 6 sapt

Attached Files


Edited by bilibistrocizel, 07 January 2010 - 23:35.


#56
diana11

diana11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.12.2009

 bilibistrocizel, on 7th January 2010, 21:28, said:

foarte frumoasa
ce culoare ciudata are,nu am mai vazut culoarea asta,ciocolatiu cu blue(unul dintre parinti cred ca este amstaff blue)
as fi curios daca ai vreo poza cu parintii
cat timp are acuma?
ps:pun si eu 1 poza cu fetita mea(pitbull) cand avea 6 sapt

e superba si a ta...:X:X:X
nu am poza cu parinti din pakate dar o sa incerc sa fac rost...e mai mult cu alb dekt cu bej...da e amstaff albastru ea...asta vroiam...ceva mai special :X:X

#57
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

 diana11, on 8th January 2010, 15:57, said:

e superba si a ta...:X:X:X
nu am poza cu parinti din pakate dar o sa incerc sa fac rost...e mai mult cu alb dekt cu bej...da e amstaff albastru ea...asta vroiam...ceva mai special :X:X
ms mult,sa iti traiasca
cat ai dat pe ea?

#58
diana11

diana11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.12.2009

 bilibistrocizel, on 8th January 2010, 17:27, said:

ms mult,sa iti traiasca
cat ai dat pe ea?
a fost mai mult kadou...doar 300ron
luni ma duc sa o declar la politie

#59
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

 diana11, on 10th January 2010, 03:38, said:

a fost mai mult kadou...doar 300ron
luni ma duc sa o declar la politie
daca o declari cred ca te va obliga sa o castrezi,nu stiu sigur

#60
diana11

diana11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.12.2009

 bilibistrocizel, on 10th January 2010, 01:16, said:

daca o declari cred ca te va obliga sa o castrezi,nu stiu sigur


nu cred k e neaparat...si tipu d unde o am yo o avea declarata....

#61
k84

k84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 12.12.2007
Nu trebuie sterilizata daca are pedigree. Trebuie sa ai un pedigree FCI (reprezentant legal in romania este ACHR-ul) cu care te duci la politie (la politie trebuie sa lasi o caopie a pedigreeului). Daca nu are pedigree cainele este considerat "pitbull" si e o rasa ilegala. In acest caz nu stiu ce se intampla, probabil trebuie sterilizata daca o declari.

#62
Alberts79

Alberts79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 01.12.2009
Si eu sunt interesat de un pui de Amstaff sau Pitbull  , conditiile : In casa in pat cu mine si-o va petrece toata viata stau la curte curtea mare am casa la tara acolo ii pot amenaja  un teren de joaca cu sfoara cauciuc si ale lucruri ii voi darui dragoste si chiar imi doresc un pui vaccinurile si toate celelalte le voi face eu dar sa fie de rasa pura nu corcituri care sa semene doar ma intereseaza caracterul lor salbatic si energia lor de joaca astept pm cine imi poate da un pui ...

#63
Slickutz

Slickutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 01.12.2007

 Alberts79, on 1st February 2010, 21:53, said:

Si eu sunt interesat de un pui de Amstaff sau Pitbull  , conditiile : In casa in pat cu mine si-o va petrece toata viata stau la curte curtea mare am casa la tara acolo ii pot amenaja  un teren de joaca cu sfoara cauciuc si ale lucruri ii voi darui dragoste si chiar imi doresc un pui vaccinurile si toate celelalte le voi face eu dar sa fie de rasa pura nu corcituri care sa semene doar ma intereseaza caracterul lor salbatic si energia lor de joaca astept pm cine imi poate da un pui ...
ce tare esti

#64
bradusiiepure

bradusiiepure

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.04.2010
am un pui amstaff  in varsta de 6 luni( superb exemplar)  dar din pacate numai am timp de el :( , de aceea vreau sa-l dau , app sunt din pitesti si daca este cineva interesat add dragosh_smoke

#65
lovemy

lovemy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.09.2010

 deedee17, on 6th August 2009, 15:08, said:

Vreau sa cumpar un Amstaff . Cat ar trebui sa dau pe el ?
Intreb pentru ca nu am nici cea mai vaga idee si nu vreau sa ma pacaleasca cineva si sa dau mai mult decat ar trebui pe el .

hy
buna.....eu am 3 femele amstaff de vanzare... au 1luna jumate, carnet si vaccinuri...adica totul e ok.....cer 3milioane vechi (300ron) pt o femela...daca esti interesata te rog sa ma contactezi la adresa de e-mail [email protected]

ps. sunt o pers serioasa si urasc mincinosii

#66
piticapitika

piticapitika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 14.11.2010

 deedee17, on 6th August 2009, 18:02, said:

As mai vrea sa aflu de la cineva care are un Amstaff ce comportament are si cat de agresiv /periculor este.

nu e deloc agresiv si periculos si are un comportament exemplar. trebuie doar rabdare pentru a-l educa , corespunzator. :)

 deedee17, on 7th August 2009, 21:11, said:

Mi-ati recomandat sa nu-mi iau un Amstaff...Imi imaginez ca motivele sunt de genul : devine agresiv la o anumita varsta...etc. Asta intrebam..
Ca o paranteza, mi-ar placea sa fiti ontopic.


din cate zici aici, te-as ruga din suflet sa nu-ti iei un Amstaff. doar pentru faptul ca nu te-ai informat absolut deloc cu privire la ei. nu devine agresiv la nicio varsta . CUM IL CRESTI ASA IL AI :) si nu cred ca ti-a recomandat nimeni sa nu-ti iei amstaff pentru ca devine agresiv sau ceva in genul, ci doar pt faptul ca necesita o ingrijire speciala, aici facand referire la timp - un minim de 3 ore de alergat/jucat s.a.m.d .

 victor.andrey, on 13th August 2009, 13:29, said:

gandestete daca e bolnav psihic genetic(caine nebun) si sare la un copil si il musca, ai puterea fizica si psihica sa sa actionezi sa nu omoare copilu?

sfatul meu e sa NU i-ti iei un amstaff sau un caine puternic , intr-o zi ai sa te saturi de el si ce o sa faci atunci?


tu clar nu stii ce vorbesti.
1) legea prevede ca acesti caini cu potential agresiv sa fie scosi afara numai cu botnita. iar daca are botnita, cum musca?
2)  cainele nu poate fi " bolnav psihic (caine nebun) " , ci doar un caine cu un comportament inadecvat, lucru rezultat din proasta educatie primita de la stapan.
3) nu este posibil sa te saturi de el. eu la inceput nu suportam rasele astea si uite-ma acum neputand sa stau o zi fara sa-l vad. chiar daca era sa zic cu comportament nepotrivit, l-as fi iubit oricum si nu m-as fi saturat de el.
4) te-as ruga sa nu vorbesti daca nu esti detinator de o astfel de rasa.

#67
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009
daca nu cer prea mult pune o poza sa vedem si noi frumusetea.....

#68
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

 piticapitika, on 17th November 2010, 23:18, said:

CUM IL CRESTI ASA IL AI :)

+1 In marea majoritate a cazurilor, accidentele au la baza un stapan nepregatit, dezechilibrat sau iresponsabil.

#69
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

 piticapitika, on 18th November 2010, 11:18, said:

nu e deloc agresiv si periculos si are un comportament exemplar. trebuie doar rabdare pentru a-l educa , corespunzator. :)




din cate zici aici, te-as ruga din suflet sa nu-ti iei un Amstaff. doar pentru faptul ca nu te-ai informat absolut deloc cu privire la ei. nu devine agresiv la nicio varsta . CUM IL CRESTI ASA IL AI :) si nu cred ca ti-a recomandat nimeni sa nu-ti iei amstaff pentru ca devine agresiv sau ceva in genul, ci doar pt faptul ca necesita o ingrijire speciala, aici facand referire la timp - un minim de 3 ore de alergat/jucat s.a.m.d .




tu clar nu stii ce vorbesti.
1) legea prevede ca acesti caini cu potential agresiv sa fie scosi afara numai cu botnita. iar daca are botnita, cum musca?
2)  cainele nu poate fi " bolnav psihic (caine nebun) " , ci doar un caine cu un comportament inadecvat, lucru rezultat din proasta educatie primita de la stapan.
3) nu este posibil sa te saturi de el. eu la inceput nu suportam rasele astea si uite-ma acum neputand sa stau o zi fara sa-l vad. chiar daca era sa zic cu comportament nepotrivit, l-as fi iubit oricum si nu m-as fi saturat de el.
4) te-as ruga sa nu vorbesti daca nu esti detinator de o astfel de rasa.

NU MAI RECOMANDATI CAINI PE BAZA EXPERIENTEI PERSONALE - NU SUNT PUDELI - POT FI EXTREM DE AGRESIVI!!!!!

DIN CAUZA UNORA CA VOI CARE AU DAT SAU RECOMANDAT IRESPONSABIL CAINI DIFICILI INCEPATORILOR SAU TERIBILISTILOR AU APARUT DIFERITE ARTICOLE IN PRESA CARE AU CULMINAT CU LEGEA AIA TEMBELA CARE MA OBLIGA PE MINE VARA LA 40 GRADE SA TIN ANIMALUL CU BOTNITA. TOT DIN CAUZA VOASTRA NU POT SA MA PLIMB LINISTIT CA SUNT INTERPELAT CE CAUT CU UCIGASUL IN PARC. SI TOT ASA...EU AVAND UN CAINE CARE NICI PROVOCAT NU MISCA DE LA PICIOR...

NU RASA AR TB INREGISTRATA LA POLITIE - PROPRIETARUL AR TB SA AIBA UN CERTIFICAT DE EXPERIENTA CANINA CARE SA II OFERE POSIBILITATEA SA AIBA UN CAINE DE GEN SI CANISELE SAU CRESCATORII NU AR TB SA VANDA PUI DECAT PE BAZA UNOR GARANTII FERME CA RESPECTIVUL CUMPARATOR E CAPABIL SA AIBA IN GRIJA UN CAINE DE GEN.


NU SE CONTROLEAZA CU GRIJA, RABDARE SI DRAGOSTE! UN CAINE DE GEN SE CRESTE ALTFEL PT CA FOARTE USOR SE POATE SCAPA DIN MANA SI REZULTATELE SE VAD!

Edited by belogerer, 18 November 2010 - 11:54.


#70
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

 belogerer, on 18th November 2010, 12:53, said:

NU MAI RECOMANDATI CAINI PE BAZA EXPERIENTEI PERSONALE - NU SUNT PUDELI - POT FI EXTREM DE AGRESIVI!!!!!

DIN CAUZA UNORA CA VOI CARE AU DAT SAU RECOMANDAT IRESPONSABIL CAINI DIFICILI INCEPATORILOR SAU TERIBILISTILOR AU APARUT DIFERITE ARTICOLE IN PRESA CARE AU CULMINAT CU LEGEA AIA TEMBELA CARE MA OBLIGA PE MINE VARA LA 40 GRADE SA TIN ANIMALUL CU BOTNITA. TOT DIN CAUZA VOASTRA NU POT SA MA PLIMB LINISTIT CA SUNT INTERPELAT CE CAUT CU UCIGASUL IN PARC. SI TOT ASA...EU AVAND UN CAINE CARE NICI PROVOCAT NU MISCA DE LA PICIOR...

NU RASA AR TB INREGISTRATA LA POLITIE - PROPRIETARUL AR TB SA AIBA UN CERTIFICAT DE EXPERIENTA CANINA CARE SA II OFERE POSIBILITATEA SA AIBA UN CAINE DE GEN SI CANISELE SAU CRESCATORII NU AR TB SA VANDA PUI DECAT PE BAZA UNOR GARANTII FERME CA RESPECTIVUL CUMPARATOR E CAPABIL SA AIBA IN GRIJA UN CAINE DE GEN.


NU SE CONTROLEAZA CU GRIJA, RABDARE SI DRAGOSTE! UN CAINE DE GEN SE CRESTE ALTFEL PT CA FOARTE USOR SE POATE SCAPA DIN MANA SI REZULTATELE SE VAD!
detaliaza :rolleyes:

#71
piticapitika

piticapitika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 14.11.2010

 bilibistrocizel, on 18th November 2010, 00:08, said:

daca nu cer prea mult pune o poza sa vedem si noi frumusetea.....


nu este o poza recenta, aceasta e cam de 4 luni , el avand 6 acum aproape, dar e singura in care sta si el frumos!!:)) :D

 belogerer, on 18th November 2010, 11:53, said:

NU MAI RECOMANDATI CAINI PE BAZA EXPERIENTEI PERSONALE - NU SUNT PUDELI - POT FI EXTREM DE AGRESIVI!!!!!

DIN CAUZA UNORA CA VOI CARE AU DAT SAU RECOMANDAT IRESPONSABIL CAINI DIFICILI INCEPATORILOR SAU TERIBILISTILOR AU APARUT DIFERITE ARTICOLE IN PRESA CARE AU CULMINAT CU LEGEA AIA TEMBELA CARE MA OBLIGA PE MINE VARA LA 40 GRADE SA TIN ANIMALUL CU BOTNITA. TOT DIN CAUZA VOASTRA NU POT SA MA PLIMB LINISTIT CA SUNT INTERPELAT CE CAUT CU UCIGASUL IN PARC. SI TOT ASA...EU AVAND UN CAINE CARE NICI PROVOCAT NU MISCA DE LA PICIOR...

NU RASA AR TB INREGISTRATA LA POLITIE - PROPRIETARUL AR TB SA AIBA UN CERTIFICAT DE EXPERIENTA CANINA CARE SA II OFERE POSIBILITATEA SA AIBA UN CAINE DE GEN SI CANISELE SAU CRESCATORII NU AR TB SA VANDA PUI DECAT PE BAZA UNOR GARANTII FERME CA RESPECTIVUL CUMPARATOR E CAPABIL SA AIBA IN GRIJA UN CAINE DE GEN.


NU SE CONTROLEAZA CU GRIJA, RABDARE SI DRAGOSTE! UN CAINE DE GEN SE CRESTE ALTFEL PT CA FOARTE USOR SE POATE SCAPA DIN MANA SI REZULTATELE SE VAD!

te rog sa-mi arati unde am recomandat eu sa-si cumpere caine fara sa-i spun ce inseamna a avea un asemenea caine. te-as ruga sa-mi dai c/p , iar daca nu gasesti ti-as sugera sa nu te bagi in seama aiurea. nu cred ca i-am zis da, ia-ti, fara ca macar sa-i spun ce presupune a-si lua un asemenea caine. nu esti singurul care are problema asta, suntem zeci poate chiar sute carora nu ne convine sa iesim cu cainii care nu sunt deloc agresivi sau periculosi cu botnita si sa asteptam sa-i muste un pekinez al naibii. si nu din cauza celor care dam sfaturi cum si in ce conditii pot sa-si cumpere astfel de caine, ci atunci cand cumpara si se trezesc ca nu il pot dresa corespunzator + media care a mediatizat in exces si cu anumite stiri nefondate imaginea lor ca si "caini ucigasi". inca o data , nu noi cei care ii sfatuim doar sa-si ia in cazul in care au timpul necesar pentru ei si pentru dresajul corespunzator.
@ bilibistrocizel noi facem o mare greseala ca-i crestem cu dragoste, dupa modelul bunului proprietar belogerer suntem total aiurea ca-i iubim si avem grija si rabdare cu ei. cam asa reiese din ce spune
"NU SE CONTROLEAZA CU GRIJA, RABDARE SI DRAGOSTE! UN CAINE DE GEN SE CRESTE ALTFEL PT CA FOARTE USOR SE POATE SCAPA DIN MANA SI REZULTATELE SE VAD!" . sincer belogerer, incepe sa mi se faca scarba, mai bine las-o balta. da, si asteptam detalierea.

Attached Files


Edited by piticapitika, 18 November 2010 - 17:17.


#72
Leonardia

Leonardia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 23.07.2010
Am staff ul este doar un caine, ce e drept foarte puternic pentru talia lui, si cu usoare tendinte de agresivitate catre animale. Insa daca cel care il achizitioneaza se informeaza temeinic, si intelege ca un caine trebuie educat la varsta de 5-6 luni, atunci nu vad cum ar putea aparea probleme. In ziare au aparut doar cazurile in care stapanii voiau un caine ,,dala rau" si au educat cainele in acest sens. Nu de putine ori putem auzi sau vedea cum proprietarii de Amstaff sau pittbull pun cainii sa muste din cauciucuri, carpe, sau cine mai stie ce , ca sa ,,isi formeze muscatura" Nu uitati, cainele il avem asa cum l-am educat. daca devine agresiv nu mai dati vina pe genetica ci faceti ceva in aceasta privinta prin dresaj cat se mai poate. Parerea Mea!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate