Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Amstaff

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#37
costel_cosmin

costel_cosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 09.06.2007
Nici o parere?

#38
MADDOCK_THE_MAN

MADDOCK_THE_MAN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.10.2008

View Postcostel_cosmin, on 24th September 2009, 21:54, said:

Am si eu o intrebare la care as vrea sa imi raspunda un cunoscator .

Mai intai sa va spun problema: o catea impreuna cu 4 pui (3 femele si un mascul la 3 luni) stau intr_o curte de 300 mp . De curand femela cea mai mica am decis sa o pastrez eu ( Caini sunt ai unui prieten si ii tine la mine ca am un loc si nu am ce face cu el).

Si acum intrebarea : E posibil ca ceilalti pui sa simta ca m-am atasat mai mult de ea ?

Intreb acest lucru pentru ca ceilalti pui au batut-o si i-au sfasiat o ureche

Ma joc cu toti la fel, le dau aceasi mancare la toti si au toti padocuri si custi separate, iar de batut s-au batut ziua pentru ca atunci ii tin  liberi sa alerge prin curte.

Momentan cateaua sta separata in casa dar dupa ce termina tratamentul nu stiu ce sa ii fac sa o duc la loc sau sa o tin in casa.
Multumesc anticipat si daca se poate astept un raspuns rapid!

Nu , nu este posibil sa simta ca te-ai atashat mai mult de ea . Incetati sa atribuiti animalelor abilitati omenesti !! E o aberatie !

#39
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008
Nu , nu este posibil sa simta ca te-ai atashat mai mult de ea . Incetati sa atribuiti animalelor abilitati omenesti !! E o aberatie !
[/quote]
[quote name='MADDOCK_THE_MAN' date='27th September 2009, 12:30' post='7112036']


Ce vorbesti nene.Animalele au sentimente .,dragoste,ura,gelozie.

#40
costel_cosmin

costel_cosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 09.06.2007

View PostMADDOCK_THE_MAN, on 27th September 2009, 13:30, said:

Nu , nu este posibil sa simta ca te-ai atashat mai mult de ea . Incetati sa atribuiti animalelor abilitati omenesti !! E o aberatie !
Iti spun eu sigur ca animalele au sentimente si sa iti dau un exemplu:

Cand ma jucam cu un pui vinea maicasa il capsa si pe urma dadea din coada si ba se baga in mine ba se rostogolea.Avea un mascul numai gauri si cucuie de la maicasa.
Cand simte ca esti suparat vin langa tine si te ling pe unde apuca iti aduc mingiile sa le arunci ca sa te joci cu ei, simte cand cineva de langa tine nu te suporta,  astea sunt lucruri vazute si observate de mine.

Edited by costel_cosmin, 27 September 2009 - 14:49.


#41
elaxalien

elaxalien

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 24.06.2007
Poate buretii nu au sentimente.In rest,majoritatea animalelor,in special vertebratele au sentimente.

#42
edyiseu

edyiseu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 17.02.2007
Salut.
De cam o luna si jumatate m-am tot informat pe internet, pentru a-mi lua si eu un caine. Stau la bloc, nu pot sa spun ca am foarte mult spatiu in casa, dar e destul loc pentru inca un suflet.
M-am hotarat sa aleg Amstaff. De ce ? Petrec foarte mult timp afara, chiar ar fi un bun tovaras de alergat. Din punct de vedere financiar, pot spune ca nu este o problema foarte mare. Imi doresc acest caine deoarece, din cat am citit, este foarte inteligent, foarte curajos, foarte puternic si totodata devotat familiei (deoarece sora mea are 2 copii mici ).
Imi puteti sugera cateva canise din Bucuresti ? De la care ati cumparat, si ati ramas cu o parere buna ?
Si eventual, daca puteti lasa niste id-uri, pentru a mai discuta din cand in cand ? As vrea sa merg si la competitii cu el :).
Toate cele bune.

#43
Lucian1965

Lucian1965

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.12.2009
Salut, sant norocosul posesor al unui catel Amstaff - ''Zizou'' care provine din una dintre cele mai renumite linii din lume, tatal lui fiind Sindelar's Oscar, Are 8 luni si 33 Kg. Este un catel minunat , si extreme de afectiv.Recomand rasa tuturor care doresc un prieten adevarat si nu l-au gasit inca!
:D   Un catel minunat atat pentru apartament cat si pentru curte(atata timp ca i se ofera timpul necesar pentru plimbat/alergat/sarit-preferatele lor).

Attached Files



#44
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

View PostLucian1965, on 18th December 2009, 14:57, said:

Salut, sant norocosul posesor al unui catel Amstaff - ''Zizou'' care provine din una dintre cele mai renumite linii din lume, tatal lui fiind Sindelar's Oscar, Are 8 luni si 33 Kg. Este un catel minunat , si extreme de afectiv.Recomand rasa tuturor care doresc un prieten adevarat si nu l-au gasit inca!
:D   Un catel minunat atat pentru apartament cat si pentru curte(atata timp ca i se ofera timpul necesar pentru plimbat/alergat/sarit-preferatele lor).
ft frumos si dragut catelul,si eu am o puiutza de pitt de 4 luni o iubesc la nebunie,pune mai multe poze cu el si cand era mai mic

#45
diana11

diana11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.12.2009
de 2zile mi-am luat o fetita amstaff si sunt foarte mandra de ea...pt moment o sa o tin in casa dar cand mai creste vreau sa o invat sa stea in curte...indiferent unde va sta...o voi scoate la plimbare...am si yo nevoie de un sfat cum o invat sa isi faca nevoile intrun anumit loc si nu in toata sufrageria....

#46
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

View Postdiana11, on 30th December 2009, 12:17, said:

de 2zile mi-am luat o fetita amstaff si sunt foarte mandra de ea...pt moment o sa o tin in casa dar cand mai creste vreau sa o invat sa stea in curte...indiferent unde va sta...o voi scoate la plimbare...am si yo nevoie de un sfat cum o invat sa isi faca nevoile intrun anumit loc si nu in toata sufrageria....
acuma e cam micuta sa o inveti,cat are 6 sapt?

#47
diana11

diana11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.12.2009
are aproape 9saptamani....ce sa ii dau sa pape in afara de royal canin??si cum o fac sa nu imi roada tot din casa???este foarte geloasa si posesiva...vrea sa fie mereu in centrul atentiei...

#48
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

View Postdiana11, on 3rd January 2010, 17:53, said:

are aproape 9saptamani....ce sa ii dau sa pape in afara de royal canin??si cum o fac sa nu imi roada tot din casa???este foarte geloasa si posesiva...vrea sa fie mereu in centrul atentiei...
1.royal e suficient
2.de ros iti va roade oricum,si mea a face la fel
3.asa sunt ei le place tot timpu  sa-i alinti,s-a te joci cu ei,etc

Edited by bilibistrocizel, 03 January 2010 - 20:05.


#49
diana11

diana11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.12.2009
am si yo o nelamurire...vreau sa imi tin sufletelul(puiutza de amstaff) doar pt companie...e neaparat necesar sa o declar si la asociatia chinologica?sau doar la politie?trebuie sa platesc ceva pt ea?si de ce acte am nevoie sa o declar?

#50
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

View Postdiana11, on 5th January 2010, 14:21, said:

am si yo o nelamurire...vreau sa imi tin sufletelul(puiutza de amstaff) doar pt companie...e neaparat necesar sa o declar si la asociatia chinologica?sau doar la politie?trebuie sa platesc ceva pt ea?si de ce acte am nevoie sa o declar?
eu nu o am pe a mea declarata,dar ma gandesc ca iti va trebui carnetul de sanatate s-a il ai la tn cand o declari

#51
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009
pune si 1-2 poze cu ea sunt curios sa o vad

#52
diana11

diana11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.12.2009

View Postbilibistrocizel, on 5th January 2010, 17:23, said:

pune si 1-2 poze cu ea sunt curios sa o vad


nu stiu cum sa fac sa pun...

#53
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009
vezi ca ai doua butoane jos langa chenaru in care scrii,unu browse si upload
1.dai prima data pe browse,alegi poza
2.dupa aia dai upload
3.scri ceva in chenar altfel nu se trimite postu

sper ca te-am lamurit cat de cat,daca nu imi dai mie pozele si le pun eu

#54
diana11

diana11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.12.2009
ea e frumusetzea mea :X:X thea se numeste

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate