Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 

Magazin online Orange!

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3161 replies to this topic

#1819
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
Din moment ce il plateam cu cardul normal trebuia sa mearga doar il plateam...

#1820
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 adipit, on 29 noiembrie 2014 - 11:07, said:

Eu sunt consumator si am dreptul asta dar cand sun la tine si iti zic bai nene nu prea stiu tehnologie tu ai doua s5 la aceleasi pret dar cu performante diferite? Si tu imi zici ca nu...eu ma razggandesc pe banii mei dar ala care m.a mintit in halul asta e platit tot din banii mei. In plus mai sus orange helper vorbeste de precomanda si tinut telefonul. Eu ptr ce am fost refuzat? Am sunat cand era pe stoc s5 4g plus sa fac precomanda sa imi rezerve o bucata le.o si plateam tot pana se intorcea celalat telefon...am fost refuzat si mi s.a trantit "sa speram ca va mai fii pe stoc"  ahh si inca ceva cand nu mergea sa comand din cont am sunat sa comand telefonic...in toate reclamele scrie ca poti suna si comanda telefonic...ei bine...NU SE POATE
Salut,
Ne poti oferi numarul tau de telefon intr-un mesaj privat? Te va contacta un coleg pentru clarificare.
O zi buna,
Orange Helper

#1821
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
Si cea mai tare azi sun dupa cum ramasese ultima intelegere si mi se spune ca cei de la conturi online lucreaza doar pana vinerea.

Si cea mai tare azi sun dupa cum ramasese ultima intelegere si mi se spune ca cei de la conturi online lucreaza doar pana vinerea.

#1822
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006

 AdL84, on 29 noiembrie 2014 - 04:28, said:



si nu mai tine cu ursul pentru ca asa fac altii bani pe spatele nostru

eu unul nu mai iert nimic Posted Image
Nu tin cu nimeni, dar informatia trebuie cautata la sursa si apoi pe forumuri, iar referitor la regulile Orange, nu esti obligat sa le accepti. Exista concurenta, inca 3 operatori.

#1823
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

 adipit, on 29 noiembrie 2014 - 12:50, said:

Si cea mai tare azi sun dupa cum ramasese ultima intelegere si mi se spune ca cei de la conturi online lucreaza doar pana vinerea.

Si cea mai tare azi sun dupa cum ramasese ultima intelegere si mi se spune ca cei de la conturi online lucreaza doar pana vinerea.

prea tare Posted Image

eu zic sa te lasi la mana ta si sa cauti in alta parte

#1824
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 14.05.2013

 AdL84, on 29 noiembrie 2014 - 13:55, said:



prea tare Posted Image

eu zic sa te lasi la mana ta si sa cauti in alta parte
Acelasi lucru l am patit si eu. Foarte seriosi.

#1825
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
Oricum telefoanele vor fi la aceleasi pret si de luni incolo dar e uray ce si cum se intampla si ptr asta mai ca imi vine sa merg cu ei pana in panzele albe pe reclamatii

#1826
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003

 Orange_helper, on 28 noiembrie 2014 - 12:32, said:

Salut,
Ne pare rau, dar nu ne dam seama la ce faci referire exact. Poti sa revii sa ne spui despre ce este vorba?
O zi buna,
Orange Helper

 Orange_helper, on 28 noiembrie 2014 - 12:32, said:

Salut,
Ne pare rau, dar nu ne dam seama la ce faci referire exact. Poti sa revii sa ne spui despre ce este vorba?
O zi buna,
Orange Helper

Pai, pe afisul ofertei "echipează-ți familia pentru distracție" scrie ca se ofera ECHIPAMENTE GRATUITE la anumite abonamente si LG G3S ar fi O (ZERO) Euro la Pantera de 31
In Cont, La abonamentul de 31 Euro, acel telefon costa 59 (cincizecisi noua euro)

Situatii asemanatoare ati avut semnalate si in sesizarile trimise si pe care le-ati tot analizat, si, in ciuda tuturor dovezilor, si a studiilor pe care le-ati "facut" mi-ati trimis un raspuns  in doi lei, care suna a ceva "Hai siktir, facem ce vor muschii mei"
Tot asa, cu poze, cu inregistrarea cu doamna de la 202 se vor delecta si domnii de la ANPC si ANCOM, voi solicita luarea masurilor administrative fata de firma orange si, dar voi lasa surprizele pentru luni....

Attached Files



#1827
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 14.05.2013
Cea mai slaba campanie orange de black friday!!! Oferte la telefoane care nu sunt pe stoc. Rusine! Eu in cele 10 zile de oferta nu am reusit sa-mi prelungesc abonamentul si sa-mi achizitionez un telefon, si asta in conditiile in care am oferit numarul de telefon catre Orange helper si am si sunat la relatii cu clientii sa-mi inregistreze o cerere de oferta.

Edited by danielzgk, 30 November 2014 - 16:42.


#1828
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003

 danielzgk, on 30 noiembrie 2014 - 16:37, said:

Cea mai slaba campanie orange de black friday!!! Oferte la telefoane care nu sunt pe stoc. Rusine! Eu in cele 10 zile de oferta nu am reusit sa-mi prelungesc abonamentul si sa-mi achizitionez un telefon, si asta in conditiile in care am oferit numarul de telefon catre Orange helper si am si sunat la relatii cu clientii sa-mi inregistreze o cerere de oferta.
Sunt, dar nu pentru toti clientii.

#1829
adicomed

adicomed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 24.01.2007
Cine nu si-a luat telefon vineri 21.11 pana pe la 12 nu cred ca a mai prins ceva bun. Asta înseamnă BF adică o jungla de sălbatici

#1830
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,961
  • Înscris: 01.04.2010
Ba da, adicomed.
Pe mine m-a interesat un anume abonament însă nu l-aş fi cumpărat decât împreună cu un anume telefon iar vineri a apărut şi telefonul, pentru puţine ore ce-i drept şi doar căutându-l bine dar a apărut şi l-am luat :).

#1831
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Ce telefon?

#1832
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,961
  • Înscris: 01.04.2010
(al doilea) iPhone 5s (voi vinde 5-ul imediat ce va ajunge coletul).

#1833
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Pai a meritat upgradeul?

#1834
adicomed

adicomed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 24.01.2007

 lmk, on 30 noiembrie 2014 - 21:56, said:

(al doilea) iPhone 5s (voi vinde 5-ul imediat ce va ajunge coletul).

iPhone 5s de 16g space grey? La ce abonament ?Cat te-a ajuns?

Edited by adicomed, 30 November 2014 - 22:09.


#1835
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,961
  • Înscris: 01.04.2010
bethlen, în acest moment am un 5 şi un 5s; după ce primesc pachetul, voi avea 2 5s-uri. Mă mai gândesc dacă îi dau 5-ul unui copil sau îl vând (sau scot de la naftalină un Nokia fără vârstă şi fără moarte).

adicomed, după 2 ani, contractul - telefon + Panteră 41 - mă va ajunge la un cost total de 40 euro/lună.

#1836
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
am avut activata acea chestie cu anuntul de revenire pe stoc, trade mark orange, nu am fost anuntat

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate