Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Magazin online Orange!

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
3148 replies to this topic

#1
mark

mark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 12.02.2007
Ma duc ieri la Orange Shop Tg. Mures cu gandul sa imi prelungesc abonamentul pe 24 luni si sa-mi iau un tel. Ok. Ajung acolo si imi da un nr. de ordine, stau si stau, vreo juma de ora, si cumva ma ia cineva (aveau traba cu alti clienti oricum). Ii spun la duduie ca vreau sa iau un tel pe fidelizare. Bun zice, sa-mi dati nr de tel. Eu dai si dai si zice duduia: "Da nu mai puteti lua pe fidelizare chiar daca a trecut 1 an de cand ati cumparat ultimul telefon pt ca la abonamentul dvs nu se mai dau telefoane la fidelizare!" Eu stateam asa :blink: Intreb: "De ce?" "Pai ca sa vedeti ca trebuie sa fie mai mare abonamentul ca al dvs e prea ieftin si nu stiu ce, eu am abonamentul acela de craciun 6 euro+2euro cu 500 min, vreo 50 nat. si 200 Mb net. Ca daca il modificam si il facem mai scump atunci se poate dar oricum iesiti in dezavantaj ca nu o sa castigati nimic." "Atunci duduie sa va bagati fidelizarea undeva ca pana acum cateva luni se putea la prelungirea oricarui contract acuma nu ca is prea ieftine." Astazi observ ca se poate cumpara la fidelizare de pe magazin orange online telefoane la fidelizare. Fac cont si imi zice printre altele ca am si ceva puncte thank you. Ma duc la un telefon, respectiv Motorola W375 - nu vreau scump ci doar un telefon, ii dau cu fidelizare pe 24 luni pt nr. meu de tel, imi folosesc si punctele si apare frumos Factura Proforma care imi spune ca trebuie sa-mi vina telefonul cu tot cu transport la fabuloasa suma de 0,65 ron. ACUMA CE SA MAI CRED? Se poate ori nu? Ce urmeaza? Trebuie sa ma sune sa confirme factura sau cum?

#2
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

 mark``, on 30th June 2009, 13:58, said:

Ma duc ieri la Orange Shop Tg. Mures cu gandul sa imi prelungesc abonamentul pe 24 luni si sa-mi iau un tel. Ok. Ajung acolo si imi da un nr. de ordine, stau si stau, vreo juma de ora, si cumva ma ia cineva (aveau traba cu alti clienti oricum). Ii spun la duduie ca vreau sa iau un tel pe fidelizare. Bun zice, sa-mi dati nr de tel. Eu dai si dai si zice duduia: "Da nu mai puteti lua pe fidelizare chiar daca a trecut 1 an de cand ati cumparat ultimul telefon pt ca la abonamentul dvs nu se mai dau telefoane la fidelizare!" Eu stateam asa :blink: Intreb: "De ce?" "Pai ca sa vedeti ca trebuie sa fie mai mare abonamentul ca al dvs e prea ieftin si nu stiu ce, eu am abonamentul acela de craciun 6 euro+2euro cu 500 min, vreo 50 nat. si 200 Mb net. Ca daca il modificam si il facem mai scump atunci se poate dar oricum iesiti in dezavantaj ca nu o sa castigati nimic." "Atunci duduie sa va bagati fidelizarea undeva ca pana acum cateva luni se putea la prelungirea oricarui contract acuma nu ca is prea ieftine." Astazi observ ca se poate cumpara la fidelizare de pe magazin orange online telefoane la fidelizare. Fac cont si imi zice printre altele ca am si ceva puncte thank you. Ma duc la un telefon, respectiv Motorola W375 - nu vreau scump ci doar un telefon, ii dau cu fidelizare pe 24 luni pt nr. meu de tel, imi folosesc si punctele si apare frumos Factura Proforma care imi spune ca trebuie sa-mi vina telefonul cu tot cu transport la fabuloasa suma de 0,65 ron. ACUMA CE SA MAI CRED? Se poate ori nu? Ce urmeaza? Trebuie sa ma sune sa confirme factura sau cum?

pe mine m-au sunat sa confirm comanda, etc.

cat despre tanti din magazin, cred ca a incercat sa iti bage pe gat un ab mai mare ca sa isi faca target-ul si mai bine spui in ce Orange Shop (oras si locatie - daca sunt mai multe) s-a intamplat ca poate se uita careva din Orange si ii trage doua palme

#3
flash gordon

flash gordon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.06.2007

 mark``, on 30th June 2009, 13:58, said:

Ma duc ieri la Orange Shop Tg. Mures cu gandul sa imi prelungesc abonamentul pe 24 luni si sa-mi iau un tel. Ok. Ajung acolo si imi da un nr. de ordine, stau si stau, vreo juma de ora, si cumva ma ia cineva (aveau traba cu alti clienti oricum). Ii spun la duduie ca vreau sa iau un tel pe fidelizare. Bun zice, sa-mi dati nr de tel. Eu dai si dai si zice duduia: "Da nu mai puteti lua pe fidelizare chiar daca a trecut 1 an de cand ati cumparat ultimul telefon pt ca la abonamentul dvs nu se mai dau telefoane la fidelizare!" Eu stateam asa :blink: Intreb: "De ce?" "Pai ca sa vedeti ca trebuie sa fie mai mare abonamentul ca al dvs e prea ieftin si nu stiu ce, eu am abonamentul acela de craciun 6 euro+2euro cu 500 min, vreo 50 nat. si 200 Mb net. Ca daca il modificam si il facem mai scump atunci se poate dar oricum iesiti in dezavantaj ca nu o sa castigati nimic." "Atunci duduie sa va bagati fidelizarea undeva ca pana acum cateva luni se putea la prelungirea oricarui contract acuma nu ca is prea ieftine." Astazi observ ca se poate cumpara la fidelizare de pe magazin orange online telefoane la fidelizare. Fac cont si imi zice printre altele ca am si ceva puncte thank you. Ma duc la un telefon, respectiv Motorola W375 - nu vreau scump ci doar un telefon, ii dau cu fidelizare pe 24 luni pt nr. meu de tel, imi folosesc si punctele si apare frumos Factura Proforma care imi spune ca trebuie sa-mi vina telefonul cu tot cu transport la fabuloasa suma de 0,65 ron. ACUMA CE SA MAI CRED? Se poate ori nu? Ce urmeaza? Trebuie sa ma sune sa confirme factura sau cum?
da, cum astepti confirmarea facturii. ametiti in shopuri exista peste tot asa ca treci peste.

#4
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Site-ul Orange Shop e o prostire pe fata!
HTC Touch Pro figureaza la 249EUR cu tot cu TVA la prelungirea contractului pe 24luni si
cand il bagi in cos apare cu 478EUR :angry: !

#5
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
cine a castigat laptopul la concursul orange? cel cu feedback pentru magazinul online.

#6
capuera

capuera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 15.10.2006

 garett, on 3rd July 2009, 07:38, said:

Site-ul Orange Shop e o prostire pe fata!
HTC Touch Pro figureaza la 249EUR cu tot cu TVA la prelungirea contractului pe 24luni si
cand il bagi in cos apare cu 478EUR :angry: !


Eu tind sa cred ca nu ai citit bine. Scrie ca e 249 Euro daca iti faci abonament Blackberry Plus de 13 Euro pe 24 de luni, nu la fidelizare https://www.orange.r...te-speciale/htc

#7
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Guess again!
https://www.orange.r...e/HTC-Touch-Pro
Uita-te la preturile Thank You!

Edited by garett, 03 July 2009 - 12:11.


#8
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,919
  • Înscris: 18.12.2007

 garett, on 3rd July 2009, 13:10, said:

Guess again!
https://www.orange.r...e/HTC-Touch-Pro
Uita-te la preturile Thank You!

Poate ar trebui sa citesti tot. Scrie: De la  249,01  EUR pana la 550,97 EUR .

#9
capuera

capuera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 15.10.2006

 AlexEn, on 3rd July 2009, 14:07, said:

Poate ar trebui sa citesti tot. Scrie: De la  249,01  EUR pana la 550,97 EUR .

Cred ca trebuie sa ai un abonament mai mare ca sa-l iei cu 249.01

#10
mark

mark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 12.02.2007
Asadar, azi dimineata primesc telefonul de la orange bucuresti, eu fiind din tg.mures, si la orange shop din orasul meu nu se poate lua pe fidelizare ca vezi doamne am abonament prea ieftin. Tot azi am fost din nou la magazin si i-am intrebat din nou de ce nu pot face? Alta persoana, acelasi raspuns. Le-am spus pai bine mai dar pe net de ce se poate uite am si primit telu in 3 zile si la voi nu se poate? Pai ca asa e la noi in magazin si nu se poate. Deci astia ori is dusi cu pluta ori is prosti de prosti. Am zis bravo voua ca de la voi din magazin nu mai cumpar nimic veci. Si am iesit. Precizez din nou ca e Magazin Orange Shop deci nu e vreun srl sau altceva...

#11
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 AlexEn, on 3rd July 2009, 14:07, said:

Poate ar trebui sa citesti tot. Scrie: De la  249,01  EUR pana la 550,97 EUR .
Poate ar trebui sa incerci si tu!
Questions?

Attached Files



#12
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
Am si eu o problema cu magazinul online!

Nu ma pot loga!Scriu userul si parola bine si ma trimite la acceasi pagina.Daca scriu parola gresita ma atentioneaza dar mie nu imi scrie nimic!Nu stiu ce sa mai fac :angry2: .Voi ce ziceti?

#13
mark

mark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 12.02.2007
Incearca alt browser!

#14
alinescoo

alinescoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 21.11.2005
Am 179 de punte thanks but no thanks :) adica (Thank you) cum le pot folosi cand imi cumpar un telefon online ?

#15
mark

mark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 12.02.2007
Trebuie sa iti faci cont pe magazinul online, sa ai un abonament orange valid si le folosesti in momentul in care cumperi un tel de acolo. Iti va apararea la un moment dat pe pagina sa folosesti daca doresti punctele.

#16
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 alinescoo, on 8th July 2009, 22:42, said:

Am 179 de punte thanks but no thanks :) adica (Thank you) cum le pot folosi cand imi cumpar un telefon online ?
exact cum a zis colegul mark, dupa ce plasezi comanda online o sa iti apara cate puncte TQ vrei sa folosesti si apoi confirmi si gata

#17
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002
In cat timp ajunge imi ajunge acasa (bucuresti) un telefon cumparat pe orange shop?

#18
flocea91

flocea91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 06.11.2003
Imi spune si mie cineva de ce tin telefoane de genul astain magazinul on line, cand la liber pretullor e mai putin de jumatate. La liber!!!!!! Nu inteleg.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate