Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 

Win Longhorn

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Cum sta cu driverele ? are rost sa il instalez ? componente nu ai putut sa le instalezi pe el? eu am sistemul din semnatura si as vrea sa stiu daca are rost sa ma agit sa-l instalez

#38
Lyonn

Lyonn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 17.05.2004
scuze am uitat sa pun pozele :D mea culpa  :peacefingers:

cat despre drivere mie personal mi lea recunoscut pe toate nu am avut nici o problema , am un celeron de 1,7GHz, 384 Mb DDR, Gf2 MX400, CD-RW Plextor, HDD WD 80 JB cu 8MB buffer, si placa de baza un epox 4dbae.
Din cate am observat are direx 9.0c instalat. Acum depinde de tine dacal instalezi sau nu gandestete ca e doar BETA deci tu decizi dacal instalezi sau nu.

Attached Files


Edited by Lyonn, 07 May 2005 - 23:36.


#39
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Am ars pe dvd imaginea de la longhorn cu Alcohol 120% si la instalare imi da eroarea asta , a mai patit cineva la fel?

Attached Files



#40
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
ba da astia de la microsoft nu sunt intregi ... de la windows 3.11 tot folosesc icoanele
alea in 16 culori in versiuni noi de windows ! n-au bani de icoane sau ce mama lor ???
in plus , longhorn copiaza de numai numa . faza cu ferestrele 3d (care nu le-a reusit
nici de 2 bani) e luata de la solaris cu 3d looking glass (asa ceva) !
in rest , nu e nimic schimbat la el ... tot aceeasi branza ! va zic eu :

va fii un deseu nuclear ;)

#41
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004

tkd29, on May 8 2005, 21:17, said:

Am ars pe dvd imaginea de la longhorn cu Alcohol 120% si la instalare imi da eroarea asta , a mai patit cineva la fel?

<{POST_SNAPBACK}>


LoL! :D

#42
PROKA

PROKA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 21.01.2004

aolex, on May 8 2005, 22:29, said:

ba da astia de la microsoft nu sunt intregi ... de la windows 3.11 tot folosesc icoanele
alea in 16 culori in versiuni noi de windows ! n-au bani de icoane sau ce mama lor ???
in plus , longhorn copiaza de numai numa . faza cu ferestrele 3d (care nu le-a reusit
nici de 2 bani) e luata de la solaris cu 3d looking glass (asa ceva) !
in rest , nu e nimic schimbat la el ... tot aceeasi branza ! va zic eu :

va fii un deseu nuclear ;)

<{POST_SNAPBACK}>



urmatorul windows isi schimba 'inima' nu lookul ( ma rog si lookul, prin aparitia motorului 'Avalon' care mi-a placut la prima vedere ) . E conceput pentru a sustine viziunea .NET a Microsoftului. Daca nu stii ce inseamna cauta si citeste despre Managed Code si Web Services.

Nu e necesar sa apara un windows nou pt icoane mai frumoase . Ci pt ca treptat se creeaza softuri pe 64 de biti, puternic integrate cu internetul, cu bazele de date, cu diverse servicii web care fac legatura intre calculator si masina si celular etc.

eu unul abia astept Longhornul, ca sa mearga programele scrise de mine in .NET mai rpd si sa ocupe mai putina memorie :D

Edited by PROKA, 09 May 2005 - 00:09.


#43
alex_rom007

alex_rom007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 20.06.2003

sm0ker, on May 7 2005, 08:27, said:

10x adynis pt poze...sunt trendy :)

masterboy pai daca microsoft nu face cine draq sa faca...oricum macu nu e pt muritorii de rand asa ca o comparatie intre mac si mcft ar fi chiar inutila....las` sa copieze sa vedem si noi cun e un mac..:(

din cate stiam eu macu e luat tot de mcft...ma insel?

<{POST_SNAPBACK}>


La ce te referi cand spui ca macu e luat tot de MS ? MS face variante de soft SI pentru platforma MAC, e normal.. este o piata pe care MS trebuie sa o valorifice.
Daca te referi la interfata, iconuri etc. (GUI) , MS a copiat tot ce aputut de la Apple acum ceva timp, inainte de WIN 3.
Sa nu imi sariti in cap cu Apple vs MS. Ce a fost a fost...

#44
diavolutu

diavolutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 28.01.2005
salutare
m-ar inetresa linkul acela   [email protected]

#45
neo007

neo007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 12.11.2003
Stie careva daca exista driver sau patch ptr placile de retea nvidia de pe nforce 2? Am una si nu mi`o vede in lh b5048 decat ca inutilizabila...Am tot cautat dar n`am gasit mai nimic ...mi se pare weird..realteku` merge...ADM-ul la fel....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate