Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Metoda salvatorul, cum se manipul...

Soliști/soliste din Romania ...

LG: "Serviciul Alexa nu este ...

Probleme hidrofor
 Inlocuitor pentru Real VNC remote...

Neg sau altceva...

Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...
 Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 

Win Longhorn

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
44 răspunsuri în acest subiect

#1
CrisGo

CrisGo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 270
  • Înscris: 27.08.2004
Fișier atașat  desktop.jpg   110,09K   319 download-uriFișier atașat  Longhorn.jpg   192,51K   371 download-uriAți testat careva Win Longhorn?
Cum vi se pare?
Prima impresie nu prea e nemaipomenită; butează greu (sistemul este Barton 3000+ cu 640 DDRam), driver-ele le-a primit pe toate de XP, însă are un bugg cu play de DVD. O altă chestiune ar fi că dacă vrei să-l testezi pe acesta trebuie să-i instalezi driver-ele manual neexistând cele semnate de Microsoft, deși le-a găsit pe toate în cabinetul de driver-e propriu, care dureză nici nu mai știu...jumătate de oră, o oră...
... Un pic mai colorat!
Diferit în fereastra în fereastra "My Computer"...
Nimic deosebit în funcționalitate față de XP.
Cam atât...

#2
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.883
  • Înscris: 22.03.2005
Esti sigur ca nu e winXp cu longhorn transformation pack 9 pe el  :death:

#3
CrisGo

CrisGo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 270
  • Înscris: 27.08.2004
Păi n-ai citit ce scrie în foto?
și-apoi de unde să știu eu ce a făcut Microsoft?!

#4
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.146
  • Înscris: 09.09.2003
pai scrie ca e XP, Lonhornul nu e XP... clar

#5
sm0ker

sm0ker

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 597
  • Înscris: 11.02.2004
:lol:  :lol:  :lol:  
cum p**a mea longthorn xp????  :lol:  :lol:
sa moara bibi daca am mai auzit asa ceva....
inca ceva... eu am instalat longthornul in virtual machine cu VMWare si nu am putut instala drivere de xp profi...
asta cred ca este ceva de genu longhorn transformation pack pt xp sau eu stiu ce draq fac aia de la micr@$@ft :confuzzled:  :confuzzled:

#6
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.488
  • Înscris: 22.05.2002
Imi suna a pacaleala

#7
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.883
  • Înscris: 22.03.2005
Pai daca e sa ne uitam ce scrie in poza, ia uite ce windows mi-am tras  :naughty:

Fișiere atașate

  • Fișier atașat  fun.jpg   518,06K   307 download-uri


#8
Lyonn

Lyonn

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 304
  • Înscris: 17.05.2004
ala nui longhorn in vecii vecilor , e un windows xp prof 100%.
in primul rand apare Tour XP ceea ce la windows Longhorn nai sa vezi iti garantez eu, in al doilea rand la Longhorn media player este 10 nu 9 , iar din imagine asa vad acolo apare si Tour XP si media player 9 asa ca fugi la furat cu pozele alea :peacefingers:

#9
criss_pt

criss_pt

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 746
  • Înscris: 12.07.2004
nu prea inteleg ce a vrut sa demonstreze  :deadtongue:

#10
Lyonn

Lyonn

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 304
  • Înscris: 17.05.2004
a vrut sa arate ca a gasit si el o chestie pe net si va testat cunostinta :D

#11
FAKKYU

FAKKYU

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 478
  • Înscris: 21.03.2005
Plus ca in dreapta jos - coltz - apare data Build-ului 030328. Adica 2003 ! :w00t:

Nice try

#12
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.063
  • Înscris: 13.11.2002
Mda... Longhorn Transformation Pack 9. Doar tampiteii de la mine din retea se excita cu el toata ziua si se gudura ce fain ii. Pentru Longhorn adevarat (Microsoft Windows Codename Lonhorn) cautati Longhorn 4074 si o sa dati peste acest site

http://anyweb.kicks-...onghorn/lh4074/

Pentru referinta, in longhorn, titlebarul, toolbarul si menubarul sunt unite intr-un gradient mare cu butonu Back cat casa.

#13
Lyonn

Lyonn

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 304
  • Înscris: 17.05.2004
@mrproper ai dreptat cam asa arata eu lam avut instalat dar numi place deloc, in primul rand mananca multe resurse iar in al doilea nu merg jocurile , drivere pt longhorn inca nu exista din cate stiu eu, iar ca sal instalezi doar pt muzica si filme nare rost sa pierzi 3,5 Gb cat e recomandat pt instalare

#14
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.063
  • Înscris: 13.11.2002
Da, normal, cand o sa ai 10gb pentru el, 512mb ram si geforce fx 5, o sa te bucuri, pana atunci te poti minuna de ce le casuna mintea unii si cred ca au facut mare minune.

#15
CrisGo

CrisGo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 270
  • Înscris: 27.08.2004

Lyonn, on Apr 20 2005, 18:25, said:

a vrut sa arate ca a gasit si el o chestie pe net si va testat cunostinta :D

<{POST_SNAPBACK}>

Băiatu', eu am trecut demult de vârsta la care vrei să te dai mare cu nu știu ce găselniță, indiferent că e vorba de PC, mașină sau altceva.
A fost un simplu "new post".
și-apoi la ora asta hardul pe care a fost instalat XP-ul acela sau ce-o fi fost el este deja formatat, fiind un Hdd pentru back-up de date.
A fost un simplu test de curiozitate față de sistemul acela de operare; ție dacă-ți pică în mână, pentru 1 zi de exemplu, un BMW nu te-ai urca măcar în el?!
Dar probabil nici nu știi cum arată un permis de conducere... :peacefingers:

#16
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.633
  • Înscris: 29.12.2003
Lasand astea la o parte, daca cineva a rulat totusi acel alpha de Longhorn, ruleaza programele mai vechi pe el ? Sensul intrebarii este: pe la 95-98 au fost niste probleme de conceptie; cei de la MS le-ar fi rezolvat, insa multe programe nu ar fi rulat daca le-ar fi bagat in productie, asa ca bugurile s-au perpetuat.
Ce vreau sa spun e ca daca programele mai vechi merg pe Longhorn, inseamna ca o sa fie la fel de 'sigur' ca si XP-ul...

#17
Lyonn

Lyonn

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 304
  • Înscris: 17.05.2004
eu am testat Longhorn 4074 si nu merg totate programele
offtopic:
@CrisGo ma bucur pt tine ca stii ce e aia permis de conducere dar nu inteleg ce treaba are permisu de conducere cu urcatu in masin  :cursing:

Editat de Lyonn, 21 aprilie 2005 - 11:11.


#18
CrisGo

CrisGo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 270
  • Înscris: 27.08.2004

dragos_avram, on Apr 21 2005, 09:07, said:

Lasand astea la o parte, daca cineva a rulat totusi acel alpha de Longhorn, ruleaza programele mai vechi pe el ? Sensul intrebarii este: pe la 95-98 au fost niste probleme de conceptie; cei de la MS le-ar fi rezolvat, insa multe programe nu ar fi rulat daca le-ar fi bagat in productie, asa ca bugurile s-au perpetuat.
Ce vreau sa spun e ca daca programele mai vechi merg pe Longhorn, inseamna ca o sa fie la fel de 'sigur' ca si XP-ul...

<{POST_SNAPBACK}>

http://www.vnunet.com/news/1136975

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate