Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 

Problema la sistem audio

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
deliquente_alin

deliquente_alin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 08.06.2007
Va salut!

In ultimele zile intampin o problema la sistemul meu audio. Am un receiver de la Pioneer si 2 boxe de la JBL. Modelul nu il stiu dar este exact ca cel din urmatoarea poza.
[ http://www.mediaboom.ro/images/boxe-jbl-es100.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sa fiu mai clar... boxa stanga nu se mai aude la capacitate "maxima". In sensul ca numai boxa din dreapta se aude tare si clar asta indiferent de volum iar cea din stanga abia o auzi. Sunetul e pe 2 cai. Credeti ca poate fi problema de la fir? Trec zilnic de cateva ori bune cu scaunul de la birou peste el si e destul de "indoit". Boxele si sistemul le am din iarna si au costat ambele in jur de 3200 roni.


Va multumesc anticipat!

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,467
  • Înscris: 08.12.2006
Dacă problema e de la cablu poți verifica relativ ușor, scoate cablul din spatele boxei (nu-l lăsa în scurt! sau mai bine scoate-l și de la amplificator) și bagă-l pe cel de la cealaltă boxă.  Apoi pune urechea la fiecare difuzor în parte și vezi dacă fac toate gălăgie.

#3
deliquente_alin

deliquente_alin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 08.06.2007
Multumesc!

Pai asa v-oi face pana la urma... Poate sa fie de la altceva in afara de cablu?

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,467
  • Înscris: 08.12.2006
Da, poate fi de la orice componentă din lanțul tău audio. Fă testul ăsta și ne spui ce și cum.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate