Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Zodia Taur

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
264 replies to this topic

#235
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Eu am ascendent in Balanta. Simt ca mi se potriveste mai bine horoscopul ptr Balante insa trasaturi am din ambele zodii in mod egal.

#236
red-rose

red-rose

    calzado, oro y chocolate

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,567
  • Înscris: 05.02.2010

 flying_soul, on 6th August 2011, 08:28, said:

Hitler era la granita dintre berbec si taur, dupa unele zodiace ar fi fost berbec, dupa altele taur. Se spune ca persoanele aflate la granita dintre zodii ar fi cele mai periculoase.
mno, hop si io, ca-s periculoasa. sunt la granita dintre taur si gemeni  :naughty:

Edited by red-rose, 24 May 2012 - 13:55.


#237
djone_d90

djone_d90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 14.07.2006
Fiind taur si interactionand foarte mult cu persoane apartinand aceleasi zodii pot sa spun urmatoarele:

-Barbatul taur este atras de o femeie inteligenta, care stie sa se descurce singura, dar ii accepta superioritatea
-Taurul este foarte calculat..are un plan facut, stie exact ce va face peste o zi, doua, trei, o saptamana, o luna
-Taurul poate lasa impresia de naiv, copilaros dar in capul lui totul este clar. In cazul in care ai o relatie cu un barbat taur, sa nu te astepti sa il iei prin surprindere cu ceva. Si daca merge totul foarte bine, tot are un plan si stie ce sa faca in cazul in care ii dai papucii, s-a gandit el si la asta.
-Taurul are marele defect de a despica firul, nu in 2, ci in 100. Daca are ceva cu tine, iti va reprosa tot, iti va spune tot ce gandeste, nu te va menaja
-Cearta cu un taur este f dura. Ca sa rezisti trebuie sa il lasi sa vorbeasca, fara sa ii lasi impresia ca nu il asculti. Secretul e sa nu pui la suflet. Taurul zice multe dar imediat are un sentiment de regret. Taurul nu e genul care sa te omoare, e genul care te face sa te omori singur
-Slabiciunea taurului este mancarea si sexul. O partida buna urmata de o masa copioasa il va face sa uite toate supararile.

Edited by djone_d90, 16 January 2013 - 03:07.


#238
On_my_way

On_my_way

    robotica melomana

  • Grup: Validating
  • Posts: 9,799
  • Înscris: 06.06.2012
Eu sunt de parere ca taurul nu zice prea multe cand se cearta, nu-i nevoie, e de-ajuns sa-ti zica 2 si te baga in pamant. Si nu regreta cuvintele spuse decat atunci cand e vorba de o persoana foarte importanta pt. el.

Edited by On_my_way, 16 January 2013 - 20:29.


#239
daniel_t115

daniel_t115

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 16.01.2013
Sunt nascut pe 11 mai, nu prea am treaba cu zodiacele, desi ma regasesc in multe chestiuni vorbite aici.
Nu sunt o fire superstitioasa, in general cred si ma bazez pe tot ceea ce-i palpabil.
Am multa satisfactie in a domina psihic, pe oricine, cateodata fac o obsesie din asta. Posted Image
Sunt o fire foarte fixista, in trecutul meu eram si foarte conservator, insa acum privesc viata si tot ce se petrece in jurul meu cu foarte multa detasare.
Nu sunt un om al multitasking-ului, aici ma refer la pasiuni, la lucruri pe care le fac cu toata daruirea. Traiesc prea intens o pasiune, ca sa mai aiba alta loc in inima si creierul meu. Posted Image
In general sunt cea mai pasnica fire pe care o cunosc, insa excluzand momentele in care unii n-au loc de curu' meu, sau ma acuza de ceva pe nedrept (in cazurile astea reactionez violent). Am un mare fix pe ipocrizia persoanelor cu care intru in contact, daca "miros" cumva talentul asta la anumiti oameni, aia nu mai exista pentru mine, indiferent ca-s rude apropiate, sau mai stiu eu ce. In cazul asta se pot lovi de indiferenta mea, care e pe viata.
Rau la mine mai e cand se incearca a mi se impune ceva. De-al dracu' aleg ce nu-mi e intocmai favorabil mie, dar care pune in (cel mai) mare dezavantaj si persoana care incearca sa-mi impuna, mai ales atunci cand nu depind cu mare lucru de respectiva persoana. Daca mai depind pe ici pe colo cu cate ceva important, astept tacticos sa se mai aseze lucrurile si lovesc mai tarziu, pe nepusa masa. Posted Image
Sunt o fire vesnic rabdatoare, chiar ma uimesc cateodata de rabdarea de fier pe care pot s-o am, daca se merita, bineinteles.
Sunt o fire foarte perseverenta, tind de multe ori spre perfectiune, in limita realitatii. In general fac o mare competitie cu mine insumi. Merg mult pe principiul "daca azi am fost asa cum am fost, maine vreau sa fiu mai bun in ceea ce ma intereseaza".
Sunt un om al actiunii, am nevoie de multa liniste pentru a pune la punct un plan bine definit, sunt foarte analitic, dar nici nu-mi place sa stau prea mult timp pentru a judeca ceva. Mintea mea lucreaza foarte repede, daca am liniste.
Sunt oarecum introvertit, dar de multe ori imi zic ca faptul asta se datoreaza ca nu-mi consum energia pentru a palavragi verzi si uscate, ci pentru actiune si fapte. Posted Image Imi place mult actiunea, de ceva vreme cochetez mult si cu riscul si-mi place mult. Astea sunt niste lucruri care ma tin cat de cat in tensiune. Fara tensiune, m-as plictisi enorm.
Deci, una peste alta, ma simt bine in pielea mea, sunt multumit de mine si daca-i pace, sa fie pace si aia deplina, daca nu, razboi sau maxima indiferenta. Posted Image

Edited by daniel_tandara, 23 February 2013 - 03:21.


#240
the_updater986

the_updater986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 18.02.2010
taurul traieste in lumea lui, increzut, nu vrea sa-si recunoasca conditia si ia in ras cam totul, desi , in sinea lui, e destul de emotiv. e foarte incapatanat si nu vrea sa accepte nicioada opinia altcuiva daca nu e ca a lui. (asta din ce am cunoscut eu)

#241
Pragheza_Gotica

Pragheza_Gotica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 05.10.2012
Sunt tauri si tauri, eu am cunoscut oameni care m-au calcat pe nervi in mod barbar, si altii care m-au plictisit de moarte. Dar am supravietuit Posted Image  si acum am in jurul meu doar tauri excelenti.

Iar pe cea mai dulce si fermecatoare tauroaica o vad ... cand ma uit in oglinda hehehe Posted Image

#242
On_my_way

On_my_way

    robotica melomana

  • Grup: Validating
  • Posts: 9,799
  • Înscris: 06.06.2012

 the_updater986, on 10 martie 2013 - 02:34, said:

taurul traieste in lumea lui, increzut, nu vrea sa-si recunoasca conditia si ia in ras cam totul, desi , in sinea lui, e destul de emotiv. e foarte incapatanat si nu vrea sa accepte nicioada opinia altcuiva daca nu e ca a lui. (asta din ce am cunoscut eu)

Taurul nu-i increzut, nici lipsit de realism, dar emotiv si incapatanat este, da. Poate parea increzut pt. ca rareori permite unor persoane necunoscute sa-i invadeze spatiul privat.

#243
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

 djone_d90, on 16 ianuarie 2013 - 03:03, said:

Fiind taur si interactionand foarte mult cu persoane apartinand aceleasi zodii pot sa spun urmatoarele:

-Barbatul taur este atras de o femeie inteligenta, care stie sa se descurce singura, dar ii accepta superioritatea
-Taurul este foarte calculat..are un plan facut, stie exact ce va face peste o zi, doua, trei, o saptamana, o luna
-Taurul poate lasa impresia de naiv, copilaros dar in capul lui totul este clar. In cazul in care ai o relatie cu un barbat taur, sa nu te astepti sa il iei prin surprindere cu ceva. Si daca merge totul foarte bine, tot are un plan si stie ce sa faca in cazul in care ii dai papucii, s-a gandit el si la asta.
-Taurul are marele defect de a despica firul, nu in 2, ci in 100. Daca are ceva cu tine, iti va reprosa tot, iti va spune tot ce gandeste, nu te va menaja
-Cearta cu un taur este f dura. Ca sa rezisti trebuie sa il lasi sa vorbeasca, fara sa ii lasi impresia ca nu il asculti. Secretul e sa nu pui la suflet. Taurul zice multe dar imediat are un sentiment de regret. Taurul nu e genul care sa te omoare, e genul care te face sa te omori singur
-Slabiciunea taurului este mancarea si sexul. O partida buna urmata de o masa copioasa il va face sa uite toate supararile.
exagerari -_-

#244
Cristina_hsw

Cristina_hsw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 06.07.2011
Taurul e cea mai naspa zodie, sunt oamenii cei mai egoisti posibil, fara scrupule, sunt in stare de orice pentru a-si realiza scopurile. Sunt obtuzi, limitati si cruzi. Partea proasta cu ei este ca pacalesc multe persoane ca nu ar fi asa in cauza ca au o fire calda care poate fi usor confundata cu bunatatea, dar asta e doar o masca. Din cauza limitarii morale de care sufera nici macar nu-si au seama de propria nimicnicie, nu au niciodata regrete deoarece traiesc  dupa principiul ca scopul scuza mijloacele.  Sunt genul care  sacrifica orice si pe oricine fara regrete pentru interesul lor, desi cu cateva minute sau ani in urma se dadeau peste cap de  dragul acelei persoane..Incapatanarea proverbiala si rabdarea ii fac sa-si urmareasca cu tenacitate scopurile pe perioade lungi  de timp,  de aceea pot parea usor ceea ce nu sunt . Aceastea sunt de altfel si calitatile care-i ajuta sa atinga succesul, pentru ca in rest sunt  destul e limitati cognitiv si lenti fata  de alte zodii .

Edited by Cristina_hsw, 25 September 2014 - 21:27.


#245
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 21.03.2014
Ce imi puteti spune despre compatibilitatea intre un barbat capricorn si o femeie taur?
Eu sunt nascut in 2 ianuarie iar probabil viitoarea partenera in 1 mai.

#246
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 01.01.2014
Unul cheltuitor altul stringator , daca puteti trece peste asta va veti impaca foarte bine.
Taurului ii place luxul si obiectele de firma, restaurante lux, capricornul este stringator si nu prea larg la punga .
Ca si capricorn zilnic trebuie sa-i demonstrezi taurului cit il iubesti, ii place desi nu spune , e mai rigid el asa si traieste dubla identitate , niciodata nu sti cine este .

#247
Cristina_hsw

Cristina_hsw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 06.07.2011
La Capricorn totul e angajament, cand isi ia un angajament poti fii sigur de  el, pe cand cu taurul nu stii niciodata cum stai, daca gaseste o oferta mai buna, a plecat, interesul lui primeaza, desi intr-o relatie el pare ca se manifesta cu mai multa caldura si daruire dar e profund egoist, nu se da in laturi de la nimic pentru interesul/confortul lui

Edited by Cristina_hsw, 26 September 2014 - 19:49.


#248
merlin2

merlin2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 22.08.2014

 Cristina_hsw, on 25 septembrie 2014 - 21:19, said:

Taurul e cea mai naspa zodie, sunt oamenii cei mai egoisti posibil, fara scrupule, sunt in stare de orice pentru a-si realiza scopurile. Sunt obtuzi, limitati si cruzi. Partea proasta cu ei este ca pacalesc multe persoane ca nu ar fi asa in cauza ca au o fire calda care poate fi usor confundata cu bunatatea, dar asta e doar o masca. Din cauza limitarii morale de care sufera nici macar nu-si au seama de propria nimicnicie, nu au niciodata regrete deoarece traiesc  dupa principiul ca scopul scuza mijloacele.  Sunt genul care  sacrifica orice si pe oricine fara regrete pentru interesul lor, desi cu cateva minute sau ani in urma se dadeau peste cap de  dragul acelei persoane..Incapatanarea proverbiala si rabdarea ii fac sa-si urmareasca cu tenacitate scopurile pe perioade lungi  de timp,  de aceea pot parea usor ceea ce nu sunt . Aceastea sunt de altfel si calitatile care-i ajuta sa atinga succesul, pentru ca in rest sunt  destul e limitati cognitiv si lenti fata  de alte zodii .

Multi pot fi asa, indiferent de zodie.

#249
crisbal

crisbal

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.07.2014
Mai multe despre zodia Taurului:

http://astrologus.ro/?p=407

#250
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014

 merlin2, on 28 decembrie 2014 - 16:42, said:


Multi pot fi asa, indiferent de zodie.
Depinde de boala de care sufera dar taurul este inegalabil ! Bineinteles , sunt zodii care ii suporta .

#251
intre_doua_lumi

intre_doua_lumi

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.07.2015
La cate hibe i-ati gasit bietului dobitoc, ma mir ca nu militati deja pt. desfiintarea zodiei.
Cei care ii gasesc numai defecte taurului, se numara printre aceia care nu au intrat niciodata cu adevarat in sfera lui de interes sau printre aceia care s-au scremut sa-i castige interesul si n-au reusit.

#252
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,944
  • Înscris: 18.10.2007

 Cristina_hsw, on 25 septembrie 2014 - 21:19, said:

Taurul e cea mai naspa zodie, sunt oamenii cei mai egoisti posibil, fara scrupule, sunt in stare de orice pentru a-si realiza scopurile. Sunt obtuzi, limitati si cruzi. Partea proasta cu ei este ca pacalesc multe persoane ca nu ar fi asa in cauza ca au o fire calda care poate fi usor confundata cu bunatatea, dar asta e doar o masca. Din cauza limitarii morale de care sufera nici macar nu-si au seama de propria nimicnicie, nu au niciodata regrete deoarece traiesc  dupa principiul ca scopul scuza mijloacele.  Sunt genul care  sacrifica orice si pe oricine fara regrete pentru interesul lor, desi cu cateva minute sau ani in urma se dadeau peste cap de  dragul acelei persoane..Incapatanarea proverbiala si rabdarea ii fac sa-si urmareasca cu tenacitate scopurile pe perioade lungi  de timp,  de aceea pot parea usor ceea ce nu sunt . Aceastea sunt de altfel si calitatile care-i ajuta sa atinga succesul, pentru ca in rest sunt  destul e limitati cognitiv si lenti fata  de alte zodii .


semn ca nu cunosti scorpioni destui!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate