Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Zodia Taur

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
264 replies to this topic

#1
SSNight

SSNight

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,684
  • Înscris: 06.05.2007
Best of the best :D

Edited by SSNight, 17 April 2009 - 14:41.


#2
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007

View PostSSNight, on Apr 17 2009, 14:39, said:

Best of the best :D

Asa este ! ;) Nu cred ca e cineva mai BEST decat noi ! :naughty:

#3
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,739
  • Înscris: 05.09.2005
eu tot sustin ca zodiile sunt bullshit. dar pentru ca sunt si eu Taur, zodia asta e oricum za best :P

#4
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007
...creme de la creme... :first:

Edited by grecul68, 17 April 2009 - 14:53.


#5
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

View PostSSNight, on Apr 17 2009, 15:39, said:

Best of the best :D

Fără a crede în zodii, doar de dragul de a mă lăuda cu ceva ce de fapt, nu există, susțin și eu chestia asta.
Există, totodată, multe descrieri privind aceste zodii, mai toate bălării din punctul meu de vedere.
Tind să remarc totuși, pentru cine e suficient de bolnav încât să mă creadă, calitățile majore ale taurilor:
1) deștepți
2) frumoși
3) versați
4) stilați
5) plini de bani

#6
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

View PostAl1, on Apr 17 2009, 16:42, said:

Tind să remarc totuși, pentru cine e suficient de bolnav încât să mă creadă, calitățile majore ale taurilor:
1) deștepți
2) frumoși
3) versați
4) stilați
5) plini de bani
Te dai bine cu mine, ai?
As adauga ca taur+rac=combinatia perfecta.

#7
tzunoi

tzunoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 27.04.2005

View PostAl1, on Apr 17 2009, 16:42, said:

Fără a crede în zodii, doar de dragul de a mă lăuda cu ceva ce de fapt, nu există, susțin și eu chestia asta.
Există, totodată, multe descrieri privind aceste zodii, mai toate bălării din punctul meu de vedere.
Tind să remarc totuși, pentru cine e suficient de bolnav încât să mă creadă, calitățile majore ale taurilor:
1) deștepți
2) frumoși
3) versați
4) stilați
5) plini de bani
Ai uitat - modesti :D

#8
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

View Postmaltese, on Apr 17 2009, 16:45, said:

Te dai bine cu mine, ai?
As adauga ca taur+rac=combinatia perfecta.

Normal.  :lol:
Asta taur + rac nu-s de acord. Mama-i rac și nu ne-am înțeles niciodată bine. Desigur,nu e zodia de vină la noi.

View Posttzunoi, on Apr 17 2009, 16:46, said:

Ai uitat - modesti :D

Da, scuză-mă.
6) modești
7) o au de 25+, că tot e la modă pe softpedia această dimensiune

#9
tzunoi

tzunoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 27.04.2005

View PostAl1, on Apr 17 2009, 16:50, said:

Da, scuză-mă.
6) modești
7) o au de 25+, că tot e la modă pe softpedia această dimensiune
Uneori sunt si incornorati :)

#10
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

View Posttzunoi, on Apr 17 2009, 16:55, said:

Uneori sunt si incornorati :)

Mai sunt și duși bine de tot după cum poți observa din ce scriu.  :rolleyes:

#11
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Avand in vedere ca sunt topicuri pentru aproape fiecare zodie in parte va rog sa aduceti argumente sau informatii noi fata de cele existente deja. Evitati sa faceti posturi inutile afirmandu-va doar apartenenta la zodie....

#12
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

View PostAl1, on Apr 17 2009, 16:42, said:

1) deștepți
2) frumoși
3) versați
4) stilați
5) plini de bani

atunci nu's taur :sadwalk:

io tot ce stiu e ca suntem foarte sensibili la gat... cica :huh:

cica am ascendent in rac :w00t:

Edited by radu.cocea, 17 April 2009 - 19:00.


#13
NT87

NT87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 31.08.2007
Adolf Hitler, fruntasul zodiei.

#14
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

View Postmaltese, on Apr 17 2009, 16:58, said:

Avand in vedere ca sunt topicuri pentru aproape fiecare zodie in parte va rog sa aduceti argumente sau informatii noi fata de cele existente deja. Evitati sa faceti posturi inutile afirmandu-va doar apartenenta la zodie....

Păi chestii noi de unde? A început unul cu o zodie și au sărit restul cu topic-uri pentru celelalte. Oricum, presimt c-o să se încheie prost topic-urile cu zodii.  :P

View Postradu.cocea, on Apr 17 2009, 19:49, said:

io tot ce stiu e ca suntem foarte sensibili la gat... cica :huh:

Pe asta n-am mai auzit-o. Zi de zi auzim chestii noi văd.  :lol:

#15
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007
@NT87: :)))))))))  esti rautacios...

da, sunt stabili si incapațânați. nu neaparat in sens rau, dar insista cu calm atunci cand sunt refuzati pana obtin ceea ce vor. indiferent cat ar dura asta.

si au mult simt practic.

Edited by Dari@, 17 April 2009 - 20:37.


#16
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006
Perioada: 21 aprilie - 21 mai

Zi norocoasa: vineri

Numere norocoase: 4 si 6

Planeta care guverneaza zodia Taurului: Venus

Elementul caracteristic pentru zodia Taurului: Pamant
Star Taur
Temperament si Caracter Zodia Taurului

Zodiac TaurDescriere: Aceasta perioada a anului, cat dureaza zodia taurului, este cea a înfloririi naturii si semnifica agricultorul legat de campie, de pamant, nativul urmarind împlinirea roadelor sale.

Ceea ce-l defineste deci cel mai bine este vointa si tenacitatea cu care-si urmareste scopurile, dublate de o exceptionala rezistenta care-i permite sa faca fata unor eforturi foarte mari si sa depaseasca obstacole insuportabile pentru altii.

Este capabil sa traverseze adesea lungi perioade de munca îndarjita si ceea ce-l mira foarte tare în asemenea împrejurari este ca ceilalti nu pot tine uneori pasul cu el. Poate sari în acest caz sa le dea o mana de ajutor, dar numai cand vede ca si acestia se zbat ca sa iasa din dificultate.

El nu face de fapt decat sa aplice altora acelasi principiu pe care si-l impune siesi ca regula de conduita, anume de a reusi în cele mai grele împrejurari prin eforturi proprii, cu cat mai putine ajutoare.

Calm, placid, va aborda problemele sistematic si cu tact, rezolvandu-le pe rand prin concentrarea tuturor fortelor sale asupra uneia si nerisipindu-se de regula în mai multe activitati deodata.

Nimic nu pare sa fie prea greu pentru el si odata trasata sarcina si directia de urmat, se va înhama imediat la treaba. Nu se hazardeaza nici un moment în intreprinderile sale si, daca e totusi nevoit vreodata sa actioneze altfel, o va face calculand toate riscurile si luandu-si toate masurile de siguranta.

Neîncrezator, prefera sa se bazeze cat mat putin pe altii si sa verifice totul cat mai minutios. În timp, va ajunge la stabilitate financiara, sau chiar la o mare bunastare si atunci îsi va concretiza compasiunea sa pentru cei mai putin favorizati de soarta prin actiuni de binefacere.

Tine foarte mult la securitatea sa personala, precum si a familiei sale si aceasta trasatura îl va determina sa instituie un control strict asupra resurselor materiale ale caminului, fara a cadea însa în zgarcenie. Tot aceasta permanenta nevoie de securitate îl va determina sa fie fidel partenerului sau.

Doreste sa aiba o familie unita, bine închegata în jurul sau un sot/sotie afectutos/afectuoasa si legat/legata de aceasta atmosfera usor patriarhala. Are reactii prompte de întelegere a membrilor familiei sale si e generos în felul sau caci iubeste mult mediul acesta spre care tinde în mod constant.

Foarte bun administrator, este omul ideal pentru operatii financiare - asa cum se va vedea la sectiunea ,,profesii”.

O alta mare calitate a sa este aceea de a fi o gazda perfecta agreabila, care va face tot ceea ce este necesar pentru ca oaspetii sai sa se simta minunat.

Aceasta trasatura de comportament reprezinta de fapt sinteza unor alte calitati definitorii pentru taur: bunul simt de care dispune din plin, precum si bunul gust, care îi va înlesni întotdeauna sa aleaga ce e mai frumos în orice domeniu în moda de exemplu.

În acest caz, vestimentatia de care se simte atras este cea functionala (ilustrand spiritul sau pragmatic si prea putin înclinat spre gratuitati), cu croiala clasica, chiar putin sobra - însa întotdeauna foarte eleganta, cadrand cu tinuta lui remarcabila, fara a depune însa nici un efort pentru aceasta.

Un alt domeniu în care bunul gust se manifesta din plin, însa de asta data la modul cel mai propriu, este gastronomia, caci nativii taur sunt mari gurmanzi - însa gurmanzi avizati. Pasionati dupa mancarurile bune, vor avea în minte - sau chiar notata - o adevarata geografie a locurilor din oras undo se mananca bine si ce anume.

Îi plac mult calatoriile si, daca i se iveste posibilitatea, îsi va realiza acest vis al sau dupa o matura chibzuinta asupra oportunitatii momentului. E un sofer prudent si care ajunge mereu la timp, neambitionandu-se sa obtina mari performante pe patru roti ci preferand mai degraba sa admire peisajele din jur.

O trasatura de baza a temperamentului o reprezinta marea încapatanare de care da adeseori dovada fiind cel mai îndaratnic om din tot zodiacul. La tipurile negative aceasta trasatura se accentueaza foarte mult; în plus acestia sunt morocanosi, îngamfati, plicticosi si marginiti.

Tipurile pozitive de tauri sunt cultivati frumosi, radiind caldura sufleteasca magnetici si plini de farmec, cu un rafinament ce parca vine din interiorul lor. Taurii simt profund, intens, iubesc cu pasiune si se devoteaza celorlalti, asteptand sa li se raspunda la fel.

Zodiac TaurBoli: Boli cu preponderenta legate de gat, agravate uneori de posibile complicatii; inflamatii si laringite. Probleme cu tensiunea arteriala. Pot avea afectiuni ale aparatului digestiv, ori pot deveni obezi din cauza exceselor alimentare, fiind deci recomandabil sa-si supravegheze aceasta tendinta. Fiind foarte robusti si rezistenti ajung în general general pana la varste înaintate.

Zodiac TaurPersonalitati: K.F. Gauss; Socrate, Immanuel Kant; Honoré de Balzac, L. Blaga, W. Shakespeare, K. Marx, N. Machiavelli, Sigmund Freud, R. Wagner, J. Brahms, P.I. Ceaikovski, Audrey Hepburn, Jean Gabin, Rudolf Valentino, Gary Cooper, Barbara Streisand, Anthony Quinn, Sandra si Michael Cretu, Dana Bartzer, Oana Sarbu, Maria Theresa de Austria, Johann Cruyff, Jackie Charlton.
sursa

in mare parte ma regasesc in ceea ce e scris aici ... strange :mellow:

e interesant si zodiacul aztec

Edited by radu.cocea, 17 April 2009 - 20:40.


#17
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

View Postradu.cocea, on Apr 17 2009, 21:38, said:

in mare parte ma regasesc in ceea ce e scris aici ... strange :mellow:

Te rog să nu mai scrii din astea că mă pui și pe mine pe gânduri. Eu nu vreau să cred în așa ceva și nu-mi place să cred în zodiace.
Dar da, mă regăsesc într-adevăr în destule din cele scrise mai sus. Și multe destul importante ca personalitate.
Așa că să nu mai scrii din astea.  :P

#18
alxemanuel

alxemanuel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 28.12.2007
sunt taur si ma mandresc  :thumbup:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate