Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Zodia Taur

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
264 replies to this topic

#253
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014

View Postintre_doua_lumi, on 14 iulie 2015 - 08:18, said:

Cei care ii gasesc numai defecte taurului, se numara printre aceia care nu au intrat niciodata cu adevarat in sfera lui de interes sau printre aceia care s-au scremut sa-i castige interesul si n-au reusit.
Am intrat de multe ori in "sfera lor de interese" si am iesit rapid - au parte de cistig te baga in seama , nu au parte salut , pe aici ti-e calea , asta e sfera lor de interese . Daca te "scremi" sa-i cistigi interesul pierzi bani si timp . Pentru ei exista un singur tip de prieteni : familia , restul salut .

View Postbullterrorist, on 14 iulie 2015 - 09:28, said:



semn ca nu cunosti scorpioni destui!
Scorpionul este o zodie sadica si masochista .

#254
intre_doua_lumi

intre_doua_lumi

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.07.2015

View Postxilo, on 14 iulie 2015 - 09:37, said:

Am intrat de multe ori in "sfera lor de interese" si am iesit rapid - au parte de cistig te baga in seama , nu au parte salut , pe aici ti-e calea , asta e sfera lor de interese . Daca te "scremi" sa-i cistigi interesul pierzi bani si timp . Pentru ei exista un singur tip de prieteni : familia , restul salut .

Taurii nu-si aleg prietenii in functie de bani, sorry, cel mult, partenerii de afaceri si-i aleg in functie de asta si de istetime (mai degraba ultima). Poate ca sunt niste persoane mai rezervate si mai uracioase decat restul, e drept, insa nu-s viclene si nu profita de slabiciunile altora, nu vor sa se insoteasca cu ei, atata tot. Iar faptul ca tin la familie si au prieteni putini sau deloc, arata ca nu-s superficiali, nu-s gura mare, nici mana larga, dar cei apropiati stiu ca se pot baza pe ei in orice imprejurare, in stiuatii grele, in care altii, surazatori si binevoitori pana atunci, le intorc spatele.

#255
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
"dar cei apropiati stiu ca se pot baza pe ei in orice imprejurare, in stiuatii grele, in care altii, surazatori si binevoitori pana atunci, le intorc spatele."
Aici da , corect , sustin cele spuse .
Si inca ceva spun eu important : sotiile taur sunt foarte fidele ! nu calca strimb decit foarte foarte rar si iar ceva important sunt extreme in asternut , nu ai nevoie de mai mult .

#256
intre_doua_lumi

intre_doua_lumi

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.07.2015
Vezi ca au si calitati? :) Adevarul e ca pt. mine sa citesc ceva legat de zodii e de ceva vreme doar o chestie de amuzament, chiar daca candva ma dadeam in vant dupa asa asta si dupa alte prostioare asemanatoare. Totusi, mi se pare ciudat e ca eu n-am intalnit un taur care sa nu se lase pe sine pt. oamenii la care tine. Nu zic ca nu exista, insa eu n-am intalnit.

#257
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
"o chestie de amuzament"
Asa tratez si eu problema numai ca dupa o virsta incepi sa pui cap la cap coincidentele si ii categorisesti ca pe telefoane : asta se blocheaza , a e allview , la asta ii moare bateria , a , e samsung si tot asa Posted Image

#258
intre_doua_lumi

intre_doua_lumi

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.07.2015
Coincidentele nu exista decat in mintea noastra, ele sunt doar intamplari carora ea nu reuseste sa le gaseasca o interpretare logica. Poate ti s-a intamplat si tie sa te gandesti la o persoana pe care nu ai mai vazut-o de multa vreme si sa te trezesti ca persoana respectiva te suna, iti suna la usa etc. Multi cand patesc asa ceva pun totul pe seama paranormalului, dar foarte putini sunt aceia care se intreaba daca la fel s-ar intampla si in cazul in care s-ar gandi la o persoana necunoscuta.

#259
Mnemosyne

Mnemosyne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 14.01.2016
Taurii vor avea un an interesant profesional si social :)

#260
SSNight

SSNight

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,684
  • Înscris: 06.05.2007
Deja e interesant...

#261
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,075
  • Înscris: 20.12.2007
M-am insurat. Pare interesant si infricosator pana acum

#262
lefcadio

lefcadio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 11.06.2016

View Postintre_doua_lumi, on 14 iulie 2015 - 12:30, said:

Taurii nu-si aleg prietenii in functie de bani, sorry, cel mult, partenerii de afaceri si-i aleg in functie de asta si de istetime (mai degraba ultima). Poate ca sunt niste persoane mai rezervate si mai uracioase decat restul, e drept, insa nu-s viclene si nu profita de slabiciunile altora, nu vor sa se insoteasca cu ei, atata tot. Iar faptul ca tin la familie si au prieteni putini sau deloc, arata ca nu-s superficiali, nu-s gura mare, nici mana larga, dar cei apropiati stiu ca se pot baza pe ei in orice imprejurare, in stiuatii grele, in care altii, surazatori si binevoitori pana atunci, le intorc spatele.
YEPPosted Image

#263
DanTauru

DanTauru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.03.2017

View Postmaltese, on 17 aprilie 2009 - 15:45, said:

Te dai bine cu mine, ai?
As adauga ca taur+rac=combinatia perfecta.
Nu neaparat. Sunt taur si am avut o prietena rac si pana intr-un an relatia a fost gata

#264
DanTauru

DanTauru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.03.2017
Well well well Posted Image  Sunt si eu Taur ca multi altii. Taurii au si calitati bune si calitatii rele ca orice alte zodiace [/zodii]. In general au calitati bune pana ai [/îi] calci pe picior. Cand i-ai calcat pe picior tre['] sa te astepti la orice,[/;] asta depinde de cate ori i-ai calcat si cat de tare. Altfel sunt de treaba. Mai trebuie sa luati in considerare ziua[,] ora si minutul nasterii care conteaza f[.] mult[,] nu numai luna si anul. Iar pe deasupra unde se afla celelalte planete in momentul nasterii care au o influenta mare asupra lor. De exemplu unde se afla planeta venus [/Venus] poate determina daca aceea persoana asi [/ își] va insela sau nu partenerul. Astrologia este foarte adevarata si la predictie atat timp cat ai datele si locul nasterii exacte, pana in 15 minute diferenta[,] chiar si o ora[,] dar asta depinde si cand te-ai nascut[,] fiindca este o planeta care asi [/își] schimba pozitia la fiecare 2 ore. In privinta compatibilitatii nu tre['] sa stii ora. Mergi la 0080 astrology si vezi cat de compatibili sunteti. Daca nici o stea nu indica dragoste antre [/între] voi doi[,] most likely someone is cheating. Peace Posted Image

Edited by _-_, 12 March 2017 - 09:39.
Eliminat dublura post/ efectuat mici corecturi. Nu mai utiliza "â" la inceputul/ sfarsitul cuvintelor (inclusiv cand formeaza cuvinte compuse)!


#265
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Imi impart viata cu un taur :)

Sunt sinceri, sunt familisti, tin mult la prietenii buni...poate prea mult, ar face orice pentru ei.
Nu sunt materialisti...dar nu zic nu la daruri, cadouri, bani...sunt strangatori:D

Iuti din fire, rabdare nu e punctul lor forte. Tot timpul stresati cand au anumite lucruri de facut...numai la aia se gandesc. Cand Ii superi, sa te dai din calea lor...au propriile ideei...cu greu Ii convingi ca ai dreptate si tu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate