Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 

Logitech Z-5500 @ HP Pavilion DV5 1101

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Zanetti`

Zanetti`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 23.11.2005
Salutare.

Am achizitonat un leptop HP Pavilion DV5 1101en. Acum ma gandesc sa imi iau un sistem audio 5.1 si m-am orientat catre Logitech Z-5500.
Problema este ca nu cred sau nu sunt sigur daca acest leptop suporta sisteme audio 5.1 Pe site-ul producatorului (HP) doar atat scrie la sectiunea sound: 3D Sound Blaster Pro compatible sound 16 bit integrated

Leptopul are 3 intrari jack, una e pt microfon iar celelalte 2 se pare ca sunt la fel - am conectat niste casti si mergeau in amandoua intrari.
Leptopul mai dispune si de HDMI.

Intrebarea mea este: se poate conecta sistemul audio la leptopul meu si in acelasi timp sa am sunet 5.1?
Daca nu, ce alte solutii am sa pot utiliza respectivul sistem audio pe leptopul meu?

Multumesc.

Edited by Zanetti`, 05 April 2009 - 15:35.


#2
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
cumperi o placa de sunet pe usb, firewire sau slotul ala universal de nu stiu cu ii zice pe care il au toate laptopurile. inainte era pcm cia. acum parca e altul mai mic.

cea mai ieftina de la creative e de ajuns pt un sistem de genul z5500 care, desi destul de puternic, are o calitate modesta a sunetului (la bubuiala nu se simte diferenta de fidelitate).
in cazul in care esti gamer inrait si ai nevoie de si de ultima resursa a calculatorului, te va ajuta o placa audio cu procesare hardware (de la x-fi gamer in sus).

#3
Zanetti`

Zanetti`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 23.11.2005

 undercoverbrother, on Apr 5 2009, 17:02, said:

cumperi o placa de sunet pe usb, firewire sau slotul ala universal de nu stiu cu ii zice pe care il au toate laptopurile. inainte era pcm cia. acum parca e altul mai mic.

cea mai ieftina de la creative e de ajuns pt un sistem de genul z5500 care, desi destul de puternic, are o calitate modesta a sunetului (la bubuiala nu se simte diferenta de fidelitate).
in cazul in care esti gamer inrait si ai nevoie de si de ultima resursa a calculatorului, te va ajuta o placa audio cu procesare hardware (de la x-fi gamer in sus).

si prin portul HDMI nu se pot conecta?

#4
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Ai port HDMI la Z5500? Ar fi primul...
In plus, HDMI nu implica automat ca ai si sunetul prezent acolo - este posibil, dar nu obligatoriu. Si daca ai sunet acolo, nu insemna ca automat va fi si surround... si asa mai departe.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate