Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Ghici pe cine am vazut ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
27 replies to this topic

#1
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Inspirat de pe un alt forum ce-i drept..

Sa scriem aici membrii softpedia pe care-i zarim in trafic sau parcati :) Sa stim si noi daca cumva primim claxoane sau flash prin trafic ca am fost salutati, nu atentionati :D

@moderatori Daca hotarati ca e inutil topicul si va hotarati sa-l stergeti, sa ma anuntati va rog.

#2
Bwwlan

Bwwlan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 13.11.2006
@paul_kelso: Aici o sa fie muuuuuuuult mai greu sa se intample ce vrei tu, din urmatoarele motive:
  • userii SP nu au masini dintr-un singur grup;
  • userii SP nu au sticker caracteristic forumului, sau un alt insemn caracteristic;
  • userii SP nu se stiu intre ei decat cu putine exceptii.


#3
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Pe colegu' kelso, daca il vad pieton, sigur il recunoisc - dupa bucile frantuzesti.

#4
qwayke

qwayke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 09.02.2007

View PostC.F.S., on Mar 16 2009, 13:59, said:

Pe colegu' kelso, daca il vad pieton, sigur il recunoisc - dupa bucile frantuzesti.


Sa speram ca nu ii pica ulei

#5
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005

View PostBwwlan, on Mar 16 2009, 00:16, said:

@paul_kelso: Aici o sa fie muuuuuuuult mai greu sa se intample ce vrei tu, din urmatoarele motive:
  • userii SP nu au masini dintr-un singur grup;
  • userii SP nu au sticker caracteristic forumului, sau un alt insemn caracteristic;
  • userii SP nu se stiu intre ei decat cu putine exceptii.

Bune argumente.
Eu chiar vroiam sa ma duc la sediul din Iasi (Podul de Piatra) sa cer un sticker.


View PostC.F.S., on Mar 16 2009, 13:59, said:

Pe colegu' kelso, daca il vad pieton, sigur il recunoisc - dupa bucile frantuzesti.

View Postqwayke, on Mar 16 2009, 17:42, said:

Sa speram ca nu ii pica ulei

:roflmao: :roflmaofast: :w00t:

Edited by paul_kelso, 16 March 2009 - 20:28.


#6
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
eu am recunoscut in trafic ...dar nu azi ....pe

bwwlan , sentar si netflow

oricum ca greu cu recunoscutu membrilor daca nu au unele insemne specifice (nr ,sticker , masina rara, etc )

#7
Bwwlan

Bwwlan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 13.11.2006
@cosmin_miu:
Bine mah ca esti tu destept :D Io nu stiu cand te vad, ca nu stiu ce numar ai. Am vazut la un moment dat un Cougar albastriu prin centru, insa nu stiam daca esti tu sau nu. Mai ai concitadini care sofeaza asa ceva? ...si, data viitoare, da un semn, ceva. Nu sar direct la beregata :)

#8
bebelino

bebelino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 10.04.2007
Uneori e suficient sa fim atenti la unele detalii legate de co-forumistii nostri ca sa-i recunoastem in trafic. La o parte din ei... ok, la o mica parte din ei :)
Eu de exemplu nici nu am nevoie de sticker cu membru SP (desi sincer mi-as pune unul), pentru ca sunt foarte usor de recunoscut in trafic. Avatarul si nick-ul meu troneaza si pe stanga si pe dreapta, ba chiar si pe portbagaj.
Pe micutza as recunoaste-o pentru ca mi-a dat un link la un moment dat spre jurnalul ei de bord ca sa stiu de cine sa ma feresc :D
Ba, intr-o zi, chiar as fi jurat ca l-am vazut pe uko si akcentul lui de foc... cand intr-o intersectie in Titan era sa ma "pup" cu un akcent ce avea fix numarul B xx UKO. Dupa aia am aflat ca m-as fi "pupat" cu un strain, deoarece uko nu avea nici akcent si nici numar cu uko :lol:
Nu stiu, poate cu topicul asta ajungem si noi sa ne cunoastem mai bine in trafic :) Zic si eu :D

#9
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View PostBwwlan, on Mar 17 2009, 00:49, said:

@cosmin_miu:
Bine mah ca esti tu destept :D Io nu stiu cand te vad, ca nu stiu ce numar ai. Am vazut la un moment dat un Cougar albastriu prin centru, insa nu stiam daca esti tu sau nu. Mai ai concitadini care sofeaza asa ceva? ...si, data viitoare, da un semn, ceva. Nu sar direct la beregata :)
masina era parcata la cafeneaua romantic .....am trecut pe langa ea ...apoi in oglinda retrovizoare am vazut pe cineva ca se urca in ea (probabil tu ,daca nu mai dai masina altcuiva)
in oras nu mai este alt cgr albastru.....probabil eu eram ca pe acolo ma invart.

#10
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

View Postcosmin_miu, on Mar 17 2009, 21:24, said:

masina era parcata la cafeneaua romantic .....am trecut pe langa ea ...apoi in oglinda retrovizoare am vazut pe cineva ca se urca in ea (probabil tu ,daca nu mai dai masina altcuiva)
in oras nu mai este alt cgr albastru.....probabil eu eram ca pe acolo ma invart.
veneam o data cu chefere-ul spre bucuresti. trecand prin buzau, zaresc pe geam un cougar albastru in mers. am zis ca esti tu, dar cand am ajuns la bucuresti si-am intrat pe forum ziceai ca esti la bucuresti, parca. :) asta prin vara.

#11
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View Postcrst_g, on Mar 18 2009, 20:06, said:

veneam o data cu chefere-ul spre bucuresti. trecand prin buzau, zaresc pe geam un cougar albastru in mers. am zis ca esti tu, dar cand am ajuns la bucuresti si-am intrat pe forum ziceai ca esti la bucuresti, parca. :) asta prin vara.

cine stie....oricum nici eu nu mai stiu cand sunt acasa si cand in bucuresti la cate drumuri fac. :D
Stai sa caut in dosare : in bz mai e unul rosu al cuiva din cadrul armatei ,pe care nu l-am mai vazut de vreo 6 luni (cred ca era de vanzare), unul gri cu numere de spania care vine in bz in special vara in vacanta  ...si inca unul albastru inchis care tranziteaza buzaul si se duce spre buc... dar are numere de Vrancea

mai adaug useri vazuti : Pwr .....si inca 2 prieteni cu care ma intalnesc saptamanal Ray_bz & 4motion

Edited by cosmin_miu, 19 March 2009 - 15:46.


#12
atomicrica

atomicrica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 10.02.2009
imi place treba cu sticker!!! cum se poate intra in posesia unuia?

#13
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Dupa un cougar albastru am alergat si eu pe E85, in zona care ocoleste focsaniul, acum vreun an... La volan era un nene la 45-50 ani, stiu ca l-am si intrebat apoi pe cosmin_miu daca era el si a infirmat.

#14
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Pe mine e destul de usor sa ma recunoasteti: lighean albastru cu numar ca numele de SP.  :D  
Cu CFS si Moaca as putea sa ma "intersectez" ca stiu ca-s prin zona.

#15
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
si eu mi-am dat numarul mai demult pe un topic.
dar nu m-a acostat nimeni :D

pe miu l-am vazut frecvent prin buc si pe e85, de pe vremea focusului :)

si zamolxel era sa ma mai trosneasca, dar nu cu masina, ci 'pietonal' la mac la unirea...eu era sa scap tava si el iesea pe usa...am vrut sa ma duc dupa el dar pan-am lasat tava, pan-am ajuns la usa, l-am pierdut :lol:

#16
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Si cu tine, spare-me, m-as putea intersecta. Parca stai (stateai) pe undeva pe Petre Ispirescu. X5?

#17
E_manuel1

E_manuel1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 09.12.2007
Eu zic ca as vrea sa fac o linituta cu cativa useri de pe aici,nu este exclus ca unul dintre forumistii  sa fi avut vre-o aventura cu una dintre softpediste si nici acum nu stie si-o tatoneaza textual pe aici.  :D
Pe C.F.S asta e si numaru tau de la masina ?
Ca am drum in Bucuresti next week poate-ti iau casetofonu "imprumut"  :P
Eu zic ca daca facem un gratar de Paste o sa ne recunoastem mai usor in trafic,cine stie poate unul dintre noi face pana si desteptii cu HijackThis log se uita la roata de rezerva ca e sparta si aia...

Edited by E_manuel1, 20 March 2009 - 14:58.


#18
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View Postjay333, on Mar 20 2009, 14:55, said:

Si cu tine, spare-me, m-as putea intersecta. Parca stai (stateai) pe undeva pe Petre Ispirescu. X5?

nu mosule.
stau in nord, ml.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate