Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

Ingrijorare

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
minatgv

minatgv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.02.2009
Buna!sunt noua pe acest forum si am si eu o intrebare: ce se intampla in cazut in care un profesor pierde foaia de examen a unui student?mi s-a intamplat ca o doamna profesoara cu care eu am avut niste discutii contradictorii sa-mi "piarda" foaia de examen : dupa ce ne-a anuntat cu o saptamana in urma ca nimeni nu a picat la examen si cea mai mica nota este 7 astazi se trezeste doamna profesoara sa-mi spuna ca eu nu am dat examen ca nu-mi gaseste foaia, iar toate colegele sunt martore ca eu am sustinut examenul...
Scuze daca v-am plictisit cu povestea mea...Ce credeti ca se va intampla?

Edited by minatgv, 23 February 2009 - 19:26.


#2
Korner

Korner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 11.12.2007
Pai este un examen la facultate nu? Lucrarile se corecteaza in aceeasi zi conform regulamentului, dupa care imediat merge la secretariat si trece notele in catalog. In prealabil, dupa corectura imediat se trece nota in carnet pentru siguranta. Nu are voie sa plece asa cu lucrarile si sa le corecteze la sfantul asteapta.

#3
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006

View PostKorner, on Feb 23 2009, 22:38, said:

Pai este un examen la facultate nu? Lucrarile se corecteaza in aceeasi zi conform regulamentului, dupa care imediat merge la secretariat si trece notele in catalog. In prealabil, dupa corectura imediat se trece nota in carnet pentru siguranta. Nu are voie sa plece asa cu lucrarile si sa le corecteze la sfantul asteapta.

1) nu se pune problema așa, oricum lucrările nu se corectează în aceeași sală deci se pot pierde pe drumul dintre sala de examen și sala unde corectează profesorul. Sau, profesorul nu găsește lucrarea și zice că studentul a plecat fără să predea lucrarea - în unele cazuri, tocmai că studentul DOREȘTE să comită această păcăleală, ca să încerce mai apoi să mai vină o dată, pretextînd că a fost absent.

2) nu știu ce facultate obligă profesorul să treacă nota în aceeași zi. Mi se pare nerealist. La Poli se cerea ca notele să fie ANUNȚATE in aceeași zi, dar asta poate însemna la sfîrșitul zilei (seara) cînd secretariatul e închis deci se treeceau a doua zi. Și chiar și așa, mulți profi nu respectau chestia asta și anunțau nota peste 1-2-3 zile.

Din păcate, dacă nu există bunăvoința profei în acest caz, este cuvîntul unui student contra cuvîntului ei. Doar la examenele de admitere și alte examene cu caracter mai oficial există un "borderou" în care studenții semnează cîte pagini au predat. Deci eu recomand să nu te "cerți" cu profa aia pt. că nu vei avea cîștig de cauză. Este o "tară" a sistemului, o portiță deschisă de abuz din partea ambelor tabere.

#4
Korner

Korner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 11.12.2007

View PostXON-XOFF, on Feb 24 2009, 10:15, said:

nu știu ce facultate obligă profesorul să treacă nota în aceeași zi. Mi se pare nerealist. La Poli se cerea ca notele să fie ANUNȚATE in aceeași zi.
La noi s-a hotarat in senat, tocmai ca sa se evite porcariile de genul asta. Valabil pentru grupa programata in ziua respectiva. Pentru amanati nu se aplica regula, se pot trece oricand.

#5
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View PostKorner, on Feb 23 2009, 22:38, said:

Pai este un examen la facultate nu? Lucrarile se corecteaza in aceeasi zi conform regulamentului, dupa care imediat merge la secretariat si trece notele in catalog. In prealabil, dupa corectura imediat se trece nota in carnet pentru siguranta. Nu are voie sa plece asa cu lucrarile si sa le corecteze la sfantul asteapta.
hahaa.... eu astept de o luna nota la un examen, si inca nimic. deci...la noi cel putin nu exista asa o regula.

#6
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
din experienta mea, nu cred ca vei rezolva mare lucru decat sa te frece tare si sa-ti piersi timpul
dai examen din nou...

patania mea: in anul 1 de facultate, examen la matematica
la rezultate ne adunasem toti intr-o sala, apare prof-ul, sune notele, eu pauza
nu a gasit lucrarea, in conditiile in care aveam martori cel putin 20 de colegi... m-a luat gura pe dinainte, eram sigur ca aveam 10, i-am zis profesorului ca e incapabil sa aiba grija de niste hartii, etc.
s-a suparat foarte rau, mi-a tinut o morala cu apelative gen "nesimtitule, ridica-te in picioare cand vorbesc cu tine", etc. :)
totusi a acceptat sa dau examen din nou cu alte grupe care urmau in ziua respectiva
materia o stiam foarte bine, am rezolvat toate subiectele...nici macar nu s-a uitat pe ele, mi-a dat 5 direct dar nu am mai comentat nimic
partea urata este ca in urmatorii 2 ani am tot facut cu el..de 6 nu am trecut, odata m-a tinut 2h in picioare la tabla :(

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate