Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

cum va pacaliti nevestele?

- - - - -
  • Please log in to reply
195 replies to this topic

#163
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,908
  • Înscris: 28.12.2006
Tu ce faci aici, spionezi?

Vezi ca titlul e cu "...nevestele", e o alta dimensiune, un alt univers cu alte reguli.

Si in al treilea rand una e sa cumperi chestii vitale, esentiale vietii (gen o rochie, o bluza, etc), si alta e sa cumperi chestii total inutile, cum ar fi un dslr ca doar la ce-ti trebuie, ai deja unul, chit ca e vorba de un amarat de P&S.

Edited by crokodilu, 13 April 2012 - 22:20.


#164
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View Postcrokodilu, on 13th April 2012, 22:18, said:

Tu ce faci aici, spionezi?

Vezi ca titlul e cu "...nevestele", e o alta dimensiune, un alt univers cu alte reguli.

Si in al treilea rand una e sa cumperi chestii vitale, esentiale vietii (gen o rochie, o bluza, etc), si alta e sa cumperi chestii total inutile, cum ar fi un dslr ca doar la ce-ti trebuie, ai deja unul, chit ca e vorba de un amarat de P&S.
Ce gāndire...  :death:
Cum adica "spionez"?  :deadtongue:

Draga, īn viata nu-ti cumperi doar chestii "vitale", de fapt nici o rochie de cāteva mii de euro nu e "vitala", iar oamenii īsi cumpara īn general lucruri care le procura placere.
Daca un barbat e pasionat de fotografie, are un cont bancar cu niste bani adunati, mi se pare o tāmpenie ca sotia sa se opuna dorintei lui.
La fel, daca-mi place ski-ul, si am pus ochii pe o pereche de skiuri scumpe, pe care intentionez sa-i cumpar cu banii mei, nu e de "datoria" masculului sa-mi spuna ce sa fac cu banii pe care i-am cāstigat eu.

#165
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,908
  • Înscris: 28.12.2006
Stai calm(a), noi glumim aici :)

#166
smecheras

smecheras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 03.09.2006
aham... get married :P

ce putea spune o femeie...
io inca nu sunt impamantat dar deja simt oarecum raceala in privirea ei cand ma uit dupa vreun obiectiv...

#167
bubus8

bubus8

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 11.09.2010

View PostSophistiKat, on 13th April 2012, 23:42, said:

Ce gāndire...  :death:

exact la asta ma gandeam si eu cand ti-am citit postul...si se mai mira lumea.

#168
twins1

twins1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,518
  • Înscris: 24.01.2007
Plus ca e offtopic :P :D , discutia e despre neveste, la o adica poate fi extinsa la soti dar nu are legatura cu prietenele/prietenii.
Fiinca“ prietenia e ca varianta demo a unui program(merg toate unse), casnicia e varianta finala - aia care mai are si bug-uri, necesita update-uri si deseori e atacata de diversi virusi :)

Edited by twins1, 14 April 2012 - 08:24.


#169
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011

View PostSophistiKat, on 13th April 2012, 23:42, said:

Ce gāndire...  :death:
Cum adica "spionez"?  :deadtongue:

Draga, īn viata nu-ti cumperi doar chestii "vitale", de fapt nici o rochie de cāteva mii de euro nu e "vitala", iar oamenii īsi cumpara īn general lucruri care le procura placere.
Daca un barbat e pasionat de fotografie, are un cont bancar cu niste bani adunati, mi se pare o tāmpenie ca sotia sa se opuna dorintei lui.
La fel, daca-mi place ski-ul, si am pus ochii pe o pereche de skiuri scumpe, pe care intentionez sa-i cumpar cu banii mei, nu e de "datoria" masculului sa-mi spuna ce sa fac cu banii pe care i-am cāstigat eu.

[gluma]
Dupa aceasta afirmatie, as putea teoretiza ca
1) Ai mai putin de 22 de ani
2) Nu ai fost in nici o relatie care a presupus statul impreuna, in aceeasi casa/camera.
Asa ca esti plina de idei frumoase, dar cand va veni practica...beware.
Pablo Francisco avea intr-un sketch o vorba: "My girlfriend moved in with me! It was a hostile takeover... most of my stuff didn't make it in the merger!"
[/gluma]

Lasand gluma la o parte WAF chiar exista si e folosit in marketing si design cand este worka despre produse destinate barbatilor.

Psihologia feminina se schimba atunci cand se vede "cu sacii in caruta". (hint: unul din primele semne e ca incepe sa isi scurteze din ce in ce mai mult parul).

Edited by StefanSC, 14 April 2012 - 11:48.


#170
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View PostStefanSC, on 14th April 2012, 11:46, said:

Dupa aceasta afirmatie, as putea teoretiza ca
1) Ai mai putin de 22 de ani
Dupa ce mi-ai vizitat profilul si ai vazut vārsta, evident ca poti teoretiza!  :console:

#171
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011

View PostSophistiKat, on 14th April 2012, 13:05, said:

Dupa ce mi-ai vizitat profilul si ai vazut vārsta, evident ca poti teoretiza!  :console:

Aaah... 23 :D am fost pe aproape. Si daca tot ti-am vazut profilul(de-abia acum), vezi ca pluralul de la party e parties.

#172
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View PostStefanSC, on 14th April 2012, 12:30, said:

Si daca tot ti-am vazut profilul(de-abia acum)
Nu, nu, deja cānd m-am logat dimineata ti-am vazut avatarul īn lista de vizitatori, lasa vrajeala!  :console:

View PostStefanSC, on 14th April 2012, 12:30, said:

vezi ca pluralul de la party e parties.
Stiu, l-am scris asa intentionat!  :console:

View PostStefanSC, on 14th April 2012, 11:46, said:

2) Nu ai fost in nici o relatie care a presupus statul impreuna, in aceeasi casa/camera.
Mai bine ai renunta la supozitiile idioate ca s-ar putea sa te faci de rās. Sau te crezi mama omida? :console:

View Postbubus8, on 14th April 2012, 07:00, said:

exact la asta ma gandeam si eu cand ti-am citit postul...
Stiu ca gāndirea rationala e straina unora!  :console:
E mai acceptabil sa-ti minti nevasta decāt sa fi onest cu ea de la īnceput.

Mentalitatea romāneasca...  :puke:

Edited by SophistiKat, 14 April 2012 - 13:56.


#173
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007
Mai,se pare ca va infierbantati cam repede.
Acolo in Schweiz,tot asa de repede va sare mustarul?
Inca un post si te-ai facut de 3000 de posturi.
Si hai sa-ti explic ce anume colegii de forum au omis sa-ti explice:
Atunci cand vei avea cheltuieli comune cu alesul tau o sa programati banii impreuna,egal cat de multi sunt.
Acum,daca eu nu sunt de acord sa plateasca ea pe o rochie 3000Eur nici ea nu este de acord cu sutele si miile de eur dati pe echipament foto pe care il folosesc numa cand am timp.Si sa nu ne fie viata impreuna prea monotona,ne mai pacalim din cand in cand.Mai mult eu pe ea decat ea pe mine. :D
Credeam ca numai nemtii sunt intorsi pe dos,dar se pare ca au ajuns si la voi.
Numa bine.

Edited by adi_master, 14 April 2012 - 15:35.


#174
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009
Abia acum am descopeit topicul si l-am citit cu mare incantare. Sa  va dau si eu un exemplu jenant de altfel.. Mi-am luat borcanul micnova copie de la fong pe vremea cand era 130 de lei. Nevasta mea care oricum e foarte suparata in toate pozele .. adica se uita cam urat pe sculele cu care le fac ( desi le-am cumparat pe toate la  25 la suta din pretul real va da-ti seama)... cand a vz bazaconia de borcan  pe blitz m-a intrebat cu interes nedisimulat ce dracu e grozavia aia. Dupa ce i-am explicat  cat de vitala e folosirea lui si cum e el ca un beauty dish.. etc. bine inteles ca a venit intrebarea cheie si cat ai dat pe el? > Eu bine antrenat fara sa imi tremure niciun muschi de pe fata zic cu calm si siguranta 30 de lei ca de aia l-am si luat..... ca e super smecherie ...Cum dracu sa dai pe un pahar de smantana gol 30 de lei a fost reactia ei.Posted Image
M-am uitat acum pe istoriciul de comenzi de la F64 era 140 de lei de fapt ( am inceput sa ma mint si singuPosted Image r).. si zic ca istoricul asta daca mi-l vede vreodata am pus-o. Oare se poate sterge ca poate las vreodata calculatorul logat

Edited by nenis, 12 October 2012 - 10:30.


#175
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,908
  • Înscris: 28.12.2006
Zici si tu ca e vorba de lei vechi si gata.

#176
ssk

ssk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 24.05.2003

View Postnenis, on 12 octombrie 2012 - 10:17, said:

M-am uitat acum pe istoriciul de comenzi de la F64 era 140 de lei de fapt ( am inceput sa ma mint si singuPosted Image r).. si zic ca istoricul asta daca mi-l vede vreodata am pus-o. Oare se poate sterge ca poate las vreodata calculatorul logat


nici nu trebuie sa-l stergi. daca iti vede istoricul spui ca tu ai cont la acel  magazin, ai dat userul si parola la prieteni. (sau ai facut tu cumparaturi tu ptr. ei). datorita sumei care s-a adunat in cont, odata la 6/12 luni, depinde cum vrei, ai un obiect moca pe care il poti alege din gama de produse f64, in valoare de 500 lei; ce este peste 500 de lei platesti. =)))

#177
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009
Daca ar crede ceva din ce ma sfatuiti voi sa ii zic .....as divorta din motive de incompatibilitate intelectuala. Eu suspectez..... ca stie de micile mele potlogarii foto ....dar ma lasa sa ma bucur, pentru a dezvolta in mine un sentiment de culpabilitate pe care il poate foarte bine utiliza cand e cazul.

#178
razvan_77

razvan_77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 16.11.2005
Foarte interesant topicul...::))
eu sincer niciodata nu m-am ascuns de sotie cu cheltuielile...nu stie ea cu ce se mananca calculatoarele laptopurile si camerele foto.....oricum am o meserie unde banii nu pot fi contorizati nici de fisc macar dar de nevasta::)))
vacanta care vine am pusi deoparte vreo 800 de dolari DOAR pentru mine!!!!

p.s. credeam ca e vorba de inselat nevasta cu alte femei....asta e alta latura::)))

#179
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,908
  • Înscris: 28.12.2006

View Postrazvan_77, on 08 noiembrie 2012 - 08:20, said:

p.s. credeam ca e vorba de inselat nevasta cu alte femei....asta e alta latura:Posted Image))
Sectiune de inselatorie gasesti aici: http://forum.softped...48-sexy-lounge/ :)

#180
ssk

ssk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 24.05.2003
toate ne lasa sa credem ca noi le-am mintit  (dezinformat). Cand se va gasi barbatul care va reusi sa-si minta nevasta fara ca sa sa "stie"  dinainte acest lucru, va fi NOBEL.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate