Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

cum va pacaliti nevestele?

- - - - -
  • Please log in to reply
195 replies to this topic

#127
frexxl

frexxl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 16.05.2005

 mrdobanda, on Feb 1 2009, 21:24, said:

Daca e ceva si nu supravietuiesti, sa-mi zici cat vrei pe 17-55 :D
da sigur :P

#128
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006
Ceva in genul?!?

Și nu ratați ofertele de Valentine's Day, Spring Break, End of Summer, Halloween, Thanksgiving, Christmas, New Year.  :P

Attached File  camera_virtuala.jpg   442.58K   316 downloads

Edited by Semper Pri, 01 February 2009 - 22:35.


#129
useralex

useralex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 27.11.2006
frexxl da' de ce nu folosesti tu ca adresa de livrare cea de la servici.... si in acelasi timp poti sa specifici la finalizarea comenzii sa fi contactat de curier inainte sa se puna in miscare. Poti de asemenea sa te duci personal sa iei pachetul de la sediul firmei de curierat.
Desi nu sunt amanetat (inca :crybaby:) era sa raman fara ochi intr-un moment de proasta inspiratie cand m-am dus cu grlfriend sa iau un amarat de UV de 180 ron. De atunci imi fac program special pentru astfel de achizitii (sh ca de noi stie sa caute pe site-urile de profil). In cazul in care nu stiati preturile produselor sh chiar daca sunt in stare f buna sunt sub 50% fata de cele din magazin  :P

#130
frexxl

frexxl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 16.05.2005

 useralex, on Feb 1 2009, 22:40, said:

frexxl da' de ce nu folosesti tu ca adresa de livrare cea de la servici.... si in acelasi timp poti sa specifici la finalizarea comenzii sa fi contactat de curier inainte sa se puna in miscare. Poti de asemenea sa te duci personal sa iei pachetul de la sediul firmei de curierat.
Desi nu sunt amanetat (inca :crybaby:) era sa raman fara ochi intr-un moment de proasta inspiratie cand m-am dus cu grlfriend sa iau un amarat de UV de 180 ron. De atunci imi fac program special pentru astfel de achizitii (sh ca de noi stie sa caute pe site-urile de profil). In cazul in care nu stiati preturile produselor sh chiar daca sunt in stare f buna sunt sub 50% fata de cele din magazin  :P
problema e ca la birou ar fi si mai nasol - avem afacerea la comun  :coolspeak:
am specificat la rubrica de observatii sa fiu sunat de catre curier , dar din experienta iti spun ca uneori bat la usa inainte de a suna :(
cu cei de la Sprint Curier e ok , adica ce vine de la F64 ....ca ma stie curierul si suna inainte , mai naspa va fi cu gripul ca vine din UK ...

#131
fourmi

fourmi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 06.11.2004
Vedeti ca e super oferta la kenko, la f64. http://www.f64.ro/de...id=486&pid=7676
Mie mi l-au lasat la 1 milion jumate :

#132
frexxl

frexxl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 16.05.2005
I Am Alive
am scapat... de data asta nu era ''Fiscul'' prin preajma cand a venit curierul .
acum sa vedem cu gripul cum o rezolv , ca ala nu a ajuns inca

 fourmi, on Feb 2 2009, 22:19, said:

Vedeti ca e super oferta la kenko, la f64. http://www.f64.ro/de...id=486&pid=7676
Mie mi l-au lasat la 1 milion jumate :
ce chestie , eu am ratat oferta asta , nu mai aveau pe stoc cand am sunat :))

Edited by frexxl, 03 February 2009 - 12:53.


#133
DSops

DSops

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 10.05.2007
Gripul se numeste maner de plastic si a fost cumparat impreuna cu un set de cosmetice - comanda speciala, care vin direct de la paris saptamana viitoare, pretul fiind cumulat...

#134
frexxl

frexxl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 16.05.2005

 DSops, on Feb 3 2009, 13:25, said:

Gripul se numeste maner de plastic si a fost cumparat impreuna cu un set de cosmetice - comanda speciala, care vin direct de la paris saptamana viitoare, pretul fiind cumulat...
uhuuuhh , cat am mai ras , auzi la el -maner de plastic - :))

#135
l_stoian79

l_stoian79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,780
  • Înscris: 29.08.2006

 Semper Pri, on Feb 1 2009, 22:28, said:

Ceva in genul?!?

Și nu ratați ofertele de Valentine's Day, Spring Break, End of Summer, Halloween, Thanksgiving, Christmas, New Year.  :P

camera_virtuala.jpg


la mine nu se incarca pagina  :rolleyes:

#136
frexxl

frexxl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 16.05.2005

 l_stoian79, on Feb 3 2009, 13:51, said:

la mine nu se incarca pagina  :rolleyes:
pai o fi expirat ofertele alea speciale  :rolleyes:

#137
l_stoian79

l_stoian79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,780
  • Înscris: 29.08.2006
apropo...am auzit ca o sa aibe la Sinpro oferta super mega hyper speciala la Nikon 16-85  :excl:  ... cica ar fi la vreo 1000 RON impreuna cu un filtru Hoya HMC. din pacate stoc limitat ... 1 bucata si e rezervata deja  :ninja:

#138
ngttrr

ngttrr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 18.05.2006

 l_stoian79, on Feb 19 2009, 10:26, said:

apropo...am auzit ca o sa aibe la Sinpro oferta super mega hyper speciala la Nikon 16-85  :excl:  ... cica ar fi la vreo 1000 RON impreuna cu un filtru Hoya HMC. din pacate stoc limitat ... 1 bucata si e rezervata deja  :ninja:


Exact cu atata mi l-am cuparat si eu.... Ce coincidenta :)!!!!

#139
Nu ma pricep

Nu ma pricep

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 24.08.2006

 bogdan_galetuse, on Dec 16 2008, 23:11, said:

Scuze ca deschid un topic nou, dar suntem pe aria fun si multi dintre noi cred ca ascund adevaratul pret al sculelor nevestelor, asa ca cine are curaj sa povesteasca cum?

incep eu

1: am cumparat un nikkor 17-35 f2,8  cu 250 ron :)
2: sigma 150 f,28 cu 600 ron
3: am scimbat petacsu cu d200

tin sa multumesc grupului de la timisoara cand ma intreaba in masina "cand imi vine obiectivul?"  si cat ai dat pe el? :D

Din ciclul am cumparat d200 cu 250 RON sa ne imaginam urmatoarea situatie:

Te suna prietenul sambata la pranz ca si-a luat un obiectiv nou si sa vii sa-l vezi , sa il testati impreuna. Tu neavand ce face inafara de a te uita la tv accepti invitatia.
Cat timp tu esti plecat sotia din ..exces de zel... se apuca si-ti face curat printre sculele foto.
Cand ajungi acasa o gasesti umpic schimbata, parca mai dragastoasa, ti-a pregatit pranzul preferat, ti-a cumparat chiar si bere. Realizezi ca ceva nu e in regula. Te pisti, te pleznesti, nu, nu ai murit si ai ajuns in rai. Ce se intampla cu nevasta???!!!!
Si o intrebi: Draga ce ai???
Stii dragule, cat timp ai fost tu plecat eu ....da hai sa mancam si dupa iti povestesc.  
Mai trec 30 de minute in care tu fierbi de nerabdare.....
Dupa ce termini de mancat te pui la tv si ea vine si se pune langa tine pe canapea si-ti zice:
Stii dragule...cat timp ai fost tu plecat eu ti-am facut curat prin aparatura ta foto si.... stii tu aparatu ala care  l-ai luat acum 2 saptamani de ai fost mai entuziasmat ca atunci cand ai zis DA in fata altarulu????  
Da...... ce e cu el???
Pai...din greseala l-am scapat pe jos si s-a facut praf.....DAR nu te enerva iubi...am scos de pe card 250 RON si iti dau sa-ti iei altu ...!!!!!   :P

#140
dreadboy

dreadboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 25.05.2005

 Nu ma pricep, on Mar 2 2009, 00:09, said:

Din ciclul am cumparat d200 cu 250 RON sa ne imaginam urmatoarea situatie:

Pai...din greseala l-am scapat pe jos si s-a facut praf.....DAR nu te enerva iubi...am scos de pe card 250 RON si iti dau sa-ti iei altu ...!!!!!   :P

eu unul nu m-am gandit la partea asta. didn't see that coming .. did you ? :confuzzled:

#141
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006
Dap...
La mine scrie "keep out" pe dulapul cu "jucării".


L.E. Și incă o chestie... Nu ii spui că "jucăria" este 250 căci poate să caute pe net și vede și ea cât face real. Ii spui că ai găsit-o tu la X-ulescu cu 250.

Și mai este și faza 2. Una din ultimele "jucărele" m-a costat 10 lei (doar cureaua la SH face 50) și când i-am spus cât am dat nu m-o crezut.  :lol:

Edited by Semper Pri, 02 March 2009 - 01:15.


#142
l_stoian79

l_stoian79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,780
  • Înscris: 29.08.2006

 dreadboy, on Mar 2 2009, 00:18, said:

eu unul nu m-am gandit la partea asta. didn't see that coming .. did you ? :confuzzled:


that makes 2 of us  :mellow:


tre sa pun un abtzibild cu "Radioactive/Biohazard/Keep-out/..." pe dulap ... am noroc ca la "jucarii" nu prea umbla, dar pe la hartii/acte/facturi ma cam inspecteaza... asa ca deobicei hartiile le tin la servici :-) (chiar si cutiile de la carduri/filtre/jucarii mai mici...

#143
Livik

Livik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 21.08.2006
Am stat si am citit cele 8 pagini nu am putut rezista sa nu citesc tot. Am si eu un prieten care dupa ce am fost in Bucuresti sa cumparam "jucarii", el un 40D un 70-200 f4 IS si un 17-40 f4 si eu un amarat de Nikon 17-55 2,8 m-a trimis repede acasa sa nu ne vada "dusmanul" impreuna ca sigur simte ceva iar sculele le-a lasat in masina, nici macar nu se punea problema de pret si 200 ron sa fi dat tot era o problema. De mine ce sa zic nu numai ca stie pretul real dar si contribuie cu un procent mai mic sau mai mare la achizitii, chiar am incercat sa justific upgradeurile dar n-a inteles mare lucru si mi-a zis ca eu stiu mai bine. Si inchei aici ca nu vreau sa fie careva tentat de vreun schimb :lol:

#144
photolover

photolover

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 05.05.2007

 Livik, on Mar 17 2009, 10:47, said:

Am stat si am citit cele 8 pagini nu am putut rezista sa nu citesc tot.
Asa este: fain topic. Si nici eu nu pot rezista sa nu-l citez pe "Marele Maestru Ken Rockwell" a carui gandire multilateral-dezvoltata a atacat si acest subiect:
http://www.kenrockwe...m/tech/wife.htm
si cel mai mult imi place titlul HOW TO SELL YOUR WIFE (ON A NEW CAMERA) :first: la care as completa: nevasta, soacra, masina de spalat, cuptorul cu microunde, si alte obiecte inutile de prin casa omului...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate