Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...
 Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 

Lista cu locuri unde se mananca bine, in Romania!

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1982 replies to this topic

#55
adit

adit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 01.07.2004
In Bucuresti va recomand Voila - spirit of fusion cuisine  . Eu zic ca site-ul spune destul de mult despre ce servire au. Oricum din propire exeprienta: excelent.

Edited by adit, 11 April 2005 - 02:20.


#56
salsaGalaxy

salsaGalaxy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 14.05.2004

cerbra, on Apr 1 2005, 21:29, said:

Coandi in Arad (super) si aici langa mine e Hanul Drumetului (dr taberei)

<{POST_SNAPBACK}>


unde Hanul asta in Dr. Taberei?

#57
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004

Irishman, on Mar 27 2005, 09:09, said:

Ah da .. si unde mai exact e Burebista? Ca Mosilor e mare ...

<{POST_SNAPBACK}>


Burebista e la 100 de metri fata de intersectia cu Carol I (fosta republicii), pe partea dreapta cum te duci spre Armeneasca.

#58
mfl_76

mfl_76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.06.2004
Unde se mananca bine?

In Buc: la Casa Iancului, da' s-au cam scumpit prea tare in ultimul timp... (300-400k/pers) (1.Soseaua Iancului - spre Electroaparataj sau 2. Popa NAN)

la Thalia - excelent - TIGAIA PICANTA rocks! 160-180k (Parcul Tineretului)

restaurant cu specific indian la Barka Saffron (p-ta domenii - treb rezervare)(200k un fel princ de mancare)

la (o alta) Tanti GETA de langa P-ta Aviatorilor (cum faci stanga venind disnpre Victoriei, prima la dreapta si 400m in fata, pe stanga - excelenta mancare - 25-45 ciorba, 55-75k fel 2

la CATALIN, pe Stirbei Voda, vis-a-vis de PNA, scrie Club Privat deasupra intrarii: au cele mai mari portii de Snitele de Pui si Mici vazute vreodata: daca va luati 4 mici sau un snitel intreg, va taraitzi ca ramele pana la mashina... 18k micu', 45k - juma de snitzel ca daca va luati unu' intreg o sa crapatzi!

Harbor - (p-ta AMZEI) decor excelent, preturi maricele

La Shaormaria Dristor e buna shaorma (nu grozava) da' e prea mare si prea scumpa - 100k

in Cluj va recoman o excelenta cafenea-cofetarie unde nu se fumeaza: MOZART - pe strada care merge de la Bd. Baritiu inspre Parcul Central - Kios, la 200m pe stanga. Chelneritele sunt iombracate in costume traditionale austriece si au vreo 50 de feluri de cafele, ceaiuri, prajituri, torturi delicioase (30-70k/buc). Daca aveti noroc prindeti si un concert la pianul din'auntru!

Unde NU se mananca bine:

La Uritescu - Bistro & Questii - feriti-va ca de draq

La INES - e imputziciune mare de tot

La Spring Time - idem cu INES, poate o nota mai sus...

La Bella Roca - va serveshte ca pe peshti (cu viermushi in salata...)

#59
aiu

aiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 08.10.2004
@mfl_76 am dat print :)

#60
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005
Parastas - moca, citiți ziarele. :samui:

#61
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004
restaurantul romanesc  Darie  din tokyo , daca aveti ocazia sa veniti in japan gustati si bucataria romanesca de-aici.

#62
Tuliman

Tuliman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 27.10.2004

mfl_76, on Apr 12 2005, 21:25, said:

La INES - e imputziciune mare de tot


INES de la Obor?? Daca da -  :puke:  Am avut de vreo cateva ori "conflicte" de tot rahatul cu cei de acolo; pe langa ca e plin de manelisti, vesela e murdara iar servirea  :death:

In Pui de Urs si Shorley chiar imi place - si preturi si mancare, mai putin decorul si imaginea (not stilish enough for me  :D  ); dupa o noapte in Regie, e super un mic dejun (la 4) in Pui de Urs cu prietenii.

E un restaurant spaniol in apropiere de Romana (cred ca pe Caderea Bastiliei), unde au paella cu 300k o portie imensa suficient pt doi si arata super locul.

#63
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
Sangria de pe Caderea Bastiliei.

#64
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,194
  • Înscris: 21.08.2003
[quote name='bubalus' date='Mar 15 2005, 11:04']fratzilor daca vretzi sa mancatzi shwarma...venitzi la constanta....aici costa intre 30-40 aia mica si 56-60 aia mare.....numai in piatza ovidiu sunt vreo 10 shwarmarii.....
[right]<{POST_SNAPBACK}>[/right]
[/quote]

...nu va recomand asa ceva decat  in cazuri de MAXIMA necesitate...adik daca nu ati gasit nici un pachet de biscuti sau  ciocolata,sau orice altceva ambalat de fabrica    :confuzzled:

pt mancarica..... restaurantul LA SCOICA......si MARCO POLO....tot aici in constanta ...
[right]<{POST_SNAPBACK}>[/right]
[/quote]

...asa e,desi sunt depasite moral si frecventate de specimene periculos de dubioase ale constantei,localurile respective ofera papica bunicica....dar potol bun si cat de cat ieftin gasiti la:
* La DolceVita (zona delfinariu) >specific italian...cred ca au  o marmota care pune mozzarela pe pizza...la mine mereu e in exces!
* Coloseum (zona ciresica-brotacei) >idem italian,dar fara marmota :)
* Oxford ( preturi ceva cam mari da' se merita!)
* LaFabaria,atentie nu LaFattoria(net superiori la calitate dar cel putin tripli ca pret):pizza buuuna,vara au un punct deschis si in mamaia,langa scandinavia...
*terasa Betta nu m-a dezamagit niciodata!
*niste adevaraciuni de sarmale cu ardei iute si mamaliguta am impuscat la restaurant Albatros,undeva pe langa muzeul marinei,chair deasupra portului...nu e lux acolo dar e curat si decent!
*cateva terase din satul de vacanta ( imi scapa acum numele,dar voi reveni)
Pofta Buna!

later edit: am uitat de mallul de laTomis,unde in afara de kfz si  mcdonald ,mai gasiti  
papa cu specific grecesc (au aia niste sosuri belea,nu alta!) si cred ca..turcesc ?!?!?
..si bineinteles preferatele mele: clatite mari cu diferite umpluturi , 4RON/buc

Edited by cristian_sen, 25 April 2005 - 17:39.


#65
goguboeru

goguboeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 19.07.2004
In Bucuresti in centru linga BNR in fosta gradina a cinematografului Doina este un restaurant nu mai stiu cum ii spune ,cred ca Vinatorul ,dar pe linga faptul ca se plimbau printre mese caprioare si steakul de vita a fost ceva exceptional .Mare, gros taiat si culmea foarte bine facut ,servirea ok iar ambientul face sa aduci pe cineva de afara sa manince aici .Au multe feluri in meniu si sunt foarte bine preparate.La restaurantul Doina de la Sosea micii Dracula sunt nemaipomeniti (unul face cit 3-4 mici obisnuiti )portia fiind de 3.Mult mai gustosi decit cei de pe Dealu negru...

#66
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 23.06.2004

goguboeru, on Apr 25 2005, 19:15, said:

In Bucuresti in centru linga BNR in fosta gradina a cinematografului Doina este un restaurant nu mai stiu cum ii spune ,cred ca Vinatorul ,dar pe linga faptul ca se plimbau printre mese caprioare si steakul de vita a fost ceva exceptional .Mare, gros taiat si culmea foarte bine facut ,servirea ok iar ambientul face sa aduci pe cineva de afara sa manince aici .Au multe feluri in meniu si sunt foarte bine preparate.

<{POST_SNAPBACK}>


pai mai este in functiune? ca la jumatea lu' Mai imi pica sefii din State pe cap si vreau sa-i duc numai la restaurante cu specific cat mai romanesc sau eventual cat mai stilate

goguboeru, on Apr 25 2005, 19:15, said:

La restaurantul Doina de la Sosea micii Dracula sunt nemaipomeniti (unul face cit 3-4 mici obisnuiti )portia fiind de 3.Mult mai gustosi decit cei de pe Dealu negru...

<{POST_SNAPBACK}>


asta pe unde mai este?

#67
bogro

bogro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 28.04.2004

marce, on Mar 15 2005, 11:23, said:

hector's in brasov

<{POST_SNAPBACK}>


si bella musica

ciorba de fasole in paine  :naughty:

#68
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003

prostulplanetei, on Apr 15 2005, 10:20, said:

Parastas - moca, citiți ziarele. :samui:

<{POST_SNAPBACK}>

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
In sfarsit si o recomandare excelenta.
Felicitarile mele.

Acum la subiect. Nu puteti fi putin mai expliciti? Ce e aia restaurantul X la Sosea??? Sau a aparut o harta noua?

Edited by Jarrive, 06 May 2005 - 15:30.


#69
pinkshell999

pinkshell999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.12.2004

goguboeru, on Apr 25 2005, 18:15, said:

In Bucuresti in centru linga BNR in fosta gradina a cinematografului Doina este un restaurant nu mai stiu cum ii spune ,cred ca Vinatorul ,dar pe linga faptul ca se plimbau printre mese caprioare si steakul de vita a fost ceva exceptional .Mare, gros taiat si culmea foarte bine facut ,servirea ok iar ambientul face sa aduci pe cineva de afara sa manince aici .Au multe feluri in meniu si sunt foarte bine preparate.La restaurantul Doina de la Sosea micii Dracula sunt nemaipomeniti (unul face cit 3-4 mici obisnuiti )portia fiind de 3.Mult mai gustosi decit cei de pe Dealu negru...

<{POST_SNAPBACK}>



Restaurantul asta se numeste " Terasa Doina", dca vb  despre cel de langa fostul magazin Trei ursuleti, la BNR, si e chair misto ...decor, servire..nu mai zic de potol....
Un alt loc super misto e la Gino's, langa Cinematograful Cortoceni, e super misto, si preturile nu sunt din-alea care sa-ti desfiinteze buzunarul..o portie de penne sau tortellini -care e bestial!!!!- in jur la 140.000-170.000lei.Servire ft buna, ideea e sa nu te duci lihnit.....ca ai un pic de asteptat.

#70
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 16.08.2002
Pentru ieseni: a fost careva la Casa Lavric? Ceva impresii despre calitate, preturi, ambianta?

#71
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Burebista - pe Mosilor, aproape de intersectia cu Carol. Am mancat azi asa: bors de vacuta cu super painici, cu smantana, cu ardei. La felul 2 am mancat tochitura moldoveneasca (cam multa). Plus 2 sticle de apa plata (la jumate).

Vine nota... ma uit... 212.000  :lol:

I-am lasat 250.000 dar tot mi-a fost jena. De precizat ca apa a fost in total 50.000.

Si ce muziza... "vrei sa ne-ntalnim sambata seara..........?" o canta loredana, nu Gica Petrescu, dar misto oricum.

#72
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
Tonic pe Decebal, la 100m de alba iulia, mancare excelenta, preturi decente, poti manca afara sau inauntru, nota 10 pentru tot.
sa zicem ca are si un punct in minus, daca ajungi seara pe la 10 nu mai poti sa mananci inauntru, ca se duce lumea la barfe si la cafea, si se fumeaza mult.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate