Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Abonatii Astral OnLine > telefonie gratis

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004

Quote

Greu de crezut ca vor oferi telefonie gratis abonatilor Internet, cata vreme mie nu au vrut sa imi dea nici pe bani. In decembrie, cand mi-am facut abo la ei, am intrebat de telefonie si au zis ca nu dau decat la abonamente de firma, pentru ca nu au modemuri cu voce suficiente.

Nu stiu de ce, dar chestia asta mi se pare TIPICA PENTRU ASTRAL. Incredibil cum stiu astia sa isi atraga clientii!!

#38
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004
E 15 ianuarie si vad ca nu s-a intamplat nimic... Morogan, acum ne poti spune despre ce e vorba?

#39
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

trahanache, on Jan 14 2005, 23:38, said:

Greu de crezut ca vor oferi telefonie gratis abonatilor Internet, cata vreme mie nu au vrut sa imi dea nici pe bani. In decembrie, cand mi-am facut abo la ei, am intrebat de telefonie si au zis ca nu dau decat la abonamente de firma, pentru ca nu au modemuri cu voce suficiente.

<{POST_SNAPBACK}>

Tare rau. Cum naiba sa lansezi un serviciu daca nu esti in stare sa il sustii pe piata? Pai dupa un astfel de raspuns, nici sa vina sa se roage si nu iti mai faci abonament la ei. Inca o data constat ce departamente de marketing si management bune au. :puke:

#40
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Promotia suna asa:
Pentru orice abonat de internet prin cablu, Astral Telecom ofera 1 linie de telefonie cu abonamentul de 5$ gratuit. Daca iei mai multe linii (cazul meu) abo suplimentar e pe $$.
Acum daca nu se va lansa de pe 15, sa nu m a injurati. Nu am alta calitate decat de abonat Astral, care plateste vreo 80$ fara tva la ei. Oricum, in mod normal de azi e on, asa stiu eu.

#41
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

morogan, on Jan 15 2005, 14:19, said:

Promotia suna asa:
Pentru orice abonat de internet prin cablu, Astral Telecom ofera 1 linie de telefonie cu abonamentul de 5$ gratuit. Daca iei mai multe linii (cazul meu) abo suplimentar e pe $$.
Acum daca nu se va lansa de pe 15, sa nu m a injurati. Nu am alta calitate decat de abonat Astral, care plateste vreo 80$ fara tva la ei. Oricum, in mod normal de azi e on, asa stiu eu.

<{POST_SNAPBACK}>

Ai pe firma sau PF?

#42
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Am pe firma acum, dar am avut pe persoana. Promotia e pt TOTI abonatii

#43
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 13.01.2003
tie ce iti dau pt 80$? mie pt  110$ imi dau 512k si 32 de ip-uri... se poate mai bine de atat?

#44
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004

Quote

Acum daca nu se va lansa de pe 15, sa nu m a injurati.

Nu te injuram :) 15 a fost sambata si astral e genul de companie care nu lucreaza sambata  :D

#45
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004

Quote

Acum daca nu se va lansa de pe 15, sa nu m a injurati.

Nu te injuram :) 15 a fost sambata si astral e genul de companie care nu lucreaza sambata  :D

#46
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,673
  • Înscris: 26.11.2001
S-ar putea ca oferta sa fie pt noii abonati.

Ar costa ff. mult inlocuirea tuturor modemurilor existente cu unele ce suporta si telefonie

#47
asterizan

asterizan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 12.06.2003
"Astral Telecom, una din primele două companii de cablu TV din România, a cumpărat săptămâna trecută Cable Vision of Romania (CVR), în urma unei tranzacții în valoare totală de peste 8 milioane de dolari.
CVR era ultimul jucător de talie medie rămas neachiziționat de către cei trei marii competitori - RCS&RDS, Astral și UPC - care controlează în prezent circa 60 - 65% din piață din punct de vedere al numărului de abonați.
CVR avea ca acționar majoritar pe RomTelecom și o cotă de piață de circa 2 - 3%, cu 50.000 de abonați."

Deci bani au!

Edited by asterizan, 17 January 2005 - 12:30.


#48
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004
O sa am doua retele astral in bloc...interesant  :lol:  Nu mai vine RDS niciodata  -_-

#49
mecisi

mecisi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.01.2005
2.cardul ala se foloseste cu ajututorul altcuiva pentru ca nu sunt facute pentru reteaua proprie de telefonie

sunt facute si pentru reteaua proprie de telefonie, fiind chiar mai ieftin convorbirile cu 2 centi pe minut, vezi www.card.ro
Si referitor la telefonie gratis, nici vorba....cel putin deocamdata :nonobad:

#50
dan33

dan33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 18.01.2005
rds-ul au oferte bune, astia de la astral sunt zgarciti..........

#51
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
are cineva oferta completa de la rds pentru telefonie ?

#52
Florinm

Florinm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.09.2004
Asta ??

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate